logo hadbarot hasviva

רשתות יונים

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

עוברי אורח בטיול נשאלו מה האסוציאציה שלהם מהמילה יונה. המטיילים ענו יונה צחורה עם עלה של זית, יונת שלום או זוג יונים. לאחר מכן, השואלים המשיכו אל העיר הקרובה ושאלו את בני העיר איזו אסוציאציה עולה להם מהמילה יונים. התשובות, שונות להפליא. לכלוך, צחנה, רעש ומחלות הן העדינות בתשובות שהתקבלו.

 

מטרד של ממש

ברחבי ערי ויישובי ישראל, היונים הן מטרד של ממש. היונים גורמות הן לנזקים בריאותיים ותברואתיים והן לפגיעה באיכות החיים. אם לא די בכך, הרי שהיונים שמחות במיוחד להגיע אלינו לבתים ולחגוג סביבם על חשבוננו. שני מקומות אהובים במיוחד על היונים הם אדני החלונות שלנו ומסתורי הכביסה. במאמר זה נלמד מהם הנזקים הנגרמים מהיונים וכיצד רשתות יונים יסייעו לנו בהתמודדות אל מול הנזקים.

 

מטרד של ממש

 

נזקי היונה – חומצה

כעת נסור למניית נזקי היונה המצדיקים הצבת רשתות יונים. ראשית, לשלשת היונים מחילה חומרים חומצתיים רבים. חומרים אלו, בכמויות מאסיביות, עלולות לגרום להתפרקות חומרים מסוגים שונים. אם זיהיתם פגמים בפח הרכב שלכם ולא הבנתם מה מקורם, סביר מאוד שהתשובה היא לשלשת היונים. גם סכנה זו תפחת עם התקנת רשתות יונים.

 

נזקי היונה - חומצה

 

נזקי היונה – בריאות

הלשלשת של היונים לא רק פוגעת בחומרים, אלא גם מסכנת את בריאותנו. נישאים בה ווירוסים וחיידקים שהיו בגוף היונה. אלו מתפשטים לחלל ומפיצים מחלות וזיהומים למיניהם. זוהי סיבה נוספת בגינה נרצה לבצע הדברת יונים על ידי פריסת רשתות יונים.

 

נזקי היונה - בריאות

 

נזקי היונה – טינופת

נזק נוסף הנגרם מהיונים הוא, כמובן, טינופת איומה. היכן שנמצאות יונים לא נראה את המרצפות על הקרקע, אלא רק את הלשלשת שלהן. לא משנה כמה ננקה, אילו חומרים נשפוך על הרצפה או כל פעולה אחרת, הלשלשת תישאר שם ותטנף את האזור. זוהי עוד הצדקה לביצוע הדברת יונים על ידי פריסת רשתות יונים.

 

נזקי היונה - טינופת

 

נזקי היונה – סתימות

נזק נוסף הנגרם מהיונים, הוא סתימות בצנרת. היונים מקננות על גג הבניין ונהנות להשתמש בפתחי הניקוז שבו עבור הפרשת צרכיהן. הצנרת, לצד שאר המרחב, מתמלאת בלשלשת ותצטרכו לטפל בסתימות. במצב שכזה, אין ספק כי תרוצו לבצע הדברת יונים על ידי פריסת רשתות יונים.

אם אלו היו ארבעת הנזקים היחידים, יכולנו לחשוב כי ניתן להסתפק בבניית מתקני שירותים עבור היונים, שכן כל נזקיהם נגרמים מהלשלשת שלהן, כך שאם הן יכוונו אותה אל האסלה הנזקים יתאיינו. עם פתרון זה שתי בעיות. ראשית, היונים אמנם למדו להעביר דואר אך לא לכוון לאסלה. שנית, היונים גורמות לנזק נוסף. הוא אמנם חמור פחות, אך מי שסובל ממנו יספר לכם עד כמה הוא משמעותי ומצדיק פריסת רשתות יונים.

 

נזקי היונה – סתימות

 

נזקי היונה – רעש

היונים הומות. הומות בקולי קולות. החל מהזריחה ולאורך כל הבוקר, היונים הנמצאות בסמוך לחלון שלכם, על הגג או במסתור הכביסה יהמו בקולי קולות ולא יאפשרו לכם לישון בשקט. מילא אם רק אתם מתעוררים מהמיות היונה. אך חשבו על בתכם התינוקת שזה עתה הצלחתם להרדים לאחר לילה סיוטי, והיא מתעוררת באשמת יונת השלום.

אל המערכת הגיעו דיווחים על מקרים בהם יונת השלום הובילה לגירושין, עקב הפגיעה בשנת הילדים. כדי להימנע מהרעש, פרסו רשתות יונים.

 

נזקי היונה - רעש

 

הרשת

אם כן, הבנו כי ישנה חשיבות מיוחדת לפריסת רשתות יונים. כעת, נכיר את הרשתות עצמן, להיכן הן מיועדות ומהן עלויות ההתקנה שלרשת יונים. רשתות יונים הן רשתות צפופות, עשויות סיליקון עמיד או פלסטיק, המונעות מהיונים גישה לנקודות חביבות עליהן. רשתות יונים רלוונטיות למניעת גישה למסתור הכביסה, לאדן החלון כאשר החלון שקוע בתוך הקיר וכן לפתחים בין קצה הבניין לגג.

כל מקומות מסתור אלו מהווים מצע נפלא לקינון יונים אשר הרשתות חוסמות.יש לבחור ברשתות יונים הצפופות דיין כדי למנוע את מעבר היונים מחד, אך משוחררות מספיק כדי לא לשוות מראה של בית כלא לבית מאידך.את רשתות היונים יש להתקין באופן מקצועי ומיומן במקום הרלוונטי. אחרת, עלול להיווצר מצב כואב. במצב כואב זה היונים יוכלו לחדור מבעד לרשת ויתגברו על המכשול בדמות רשתות יונים.

אולם כאן, לא תם כאב הראש מהיונה. לאחר החדירה, היא לא תצליח לצאת ותמות במסתור. כדי להימנע ממצב שכזה, תנו למתקין רשתות יונים מקצועי ומנוסה לבצע את העבודה.

 

הרשת

 

המחיר

עלות פריסת רשתות יונים תלויה במיקום, בגובה המסתור או הבניין בו נפרסות הרשתות ובעיקר בגודל הרשתות הדרוש. כמו כן, העלות מושפעת במידה ניכרת מסוג החומר ממנו עשויה הרשת, מתכת מפורזלת או סיליקון, ומצפיפותה של הרשת כאשר רשת צפופה יקרה יותר מרשת מרווחת. מחיר פריסת רשתות יונים מתחיל ב-500 שקלים. בתאי שטח גדולים ומורכבים, המחיר ינסוק ויגיע לאלפי שקלים רבים.

 

המחיר

 

תחזוקה

יש להחליף את הרשתות כאשר אלו מתחילות להיקרע או להתפורר. אחרת, לא תהיה תועלת ברשתות היונים אצלכם בבית או בבניין.

 

תחזוקה

התשובה הפשוטה היא כן, ישנן דרכים לחסוך בעלויות הרחקת יונים באמצעות רשתות. הדרך לעשות זאת היא באמצעות התאגדות לכדי קבוצת רכישה. תמחור העבודה נקבע לפי עלויות קבועות, בצירוף עלויות משתנות בצירוף פרמיה למדביר. כאשר מאגדים עבודות רבות יחד, מה שקורה הוא שהעלויות הקבועות מתחלקות בין מספר רב יותר של לקוחות. כתוצאה מכך, עלות העבודה להתקנת רשתות יונים עבור כל לקוח ולקוח פוחתת.
רשתות יונים אינן כלי הפעולה היחיד לביצוע הרחקת יונים. פתרון נוסף הוא דוקרנים. הצבת דוקרנים הינה שיטה מסורתית להרחקת יונים. פורסים באופן עצמאי את הדוקרנים על אדן החלון ועל הגג, היונים לא עומדות שם ובא לציון גואל. אלא שדרכם של דוקרנים להישבר ולהישחק. בנוסף, הדוקרנים זזים ממקומותיהם וכן היונים מוצאות מקומות על אדן החלון ללא דוקרנים. הפתרון לכך, הוא שימוש בכלים להדברה חשמלית. מדובר ברצועות חשמליות שאנשי המקצוע פורסים על אדן החלון וסף הגג. כאשר היונה תיגע ברצועה, היא תחווה זרם חשמלי קל. הזרם לא יפגע בה, אך ירתיע אותה עד מאוד והיא כבר לא תחזור למרפסת או לחלון שלכם. כלי נוסף של הדברה חשמלית, הוא כלי אלקטרומגנטי המשדר גלי קול. גלי קול אלו לא יישמעו באוזניכם אך אמורים להישמע באוזן היונים, להוות מטרד עבורן ולהוביל להרחקת היונים. אפקטיביות מכשירים אלו להרחקת יונים מוטלת בספק. משכך, הם לא יהוו פתרון בלעדי להרחקת יונים אלא לכל היותר פתרון משלים. אם כן, רשתות יונים, לצד הפתרונות הנוספים, מגנות עלינו מפני הנזקים שגורמת היונה במרחב האורבני. שמרו על עצמכם ובהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בזול 

מחפשים שירותי הדברה בזול? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

חומרי הדברה

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

הדברת עצים

מי שטייל בערבה או בנגב בשנים האחרונות, הבחין בוודאי בעצי שיטה מדברית רבים מתים או גוססים. מי שעקב אחר החדשות בחודשים ינואר ופברואר השנה (2022),

הדברת עשבייה

עשבייה – כלל העשבים הגדלים באזור מסוים. זוהי ההגדרה המילונית למילה עשבייה. בהגדרה זו, נכללים הן עשבים שוטים והן עשב שאנו שתלנו לצרכינו – הדשא

הדברת צמחים

מחפשים שירותי הדברת צמחים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

הרחקת יונים

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו