logo hadbarot hasviva

פינוי פגרים

מחפשים שירותי פינוי פגרים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מלאכתו של המדביר כוללת שירותים רבים. עיקר עבודתו היא כמובן ריסוס הבית מפני מזיקים, אך זהו כלל וכלל אינו השירות היחיד שמעניק מדביר ללקוח. מדביר מספק גם שירותי מיגון ורישות מפני יונים, שירותי לכידת נחשים, פריסת מלכודות ללכידת מכרסמים ומושא עניינינו – פינוי פגרים.

 

פגרים

עוד לפני שנצלול אל תוך עולם פינוי הפגרים, חשוב לעצור לרגע של טרמינולוגיה. כאשר אדם חולף מן העולם, נקווה שבשיבה טובה ובצלילות הדעת, גופו הופך לגופה. כאשר חיה מסיימת את חייה, לא נכנה את הגוף המת שלה גופה, אלא נבלה או פגר. לכן, נשרים ושאר עופות דורסים הניזונים מבעלי חיים שמתו, נקראים אוכלי נבלות או אוכלי פגרים.

חיה יכולה להפוך לפגר גם אם מתה באופן טבעי מזקנה או מחלה וגם אם מצאה את מותה עקב פעולת האדם, למשל מכרסם במלכודת. מכיוון שזהו המצב ואלו הם פני הדברים, המדריך העוסק בפינוי פגרים יעסוק גם בפינוי פגרים של חיות שמתו באופן טבעי וגם בפינוי פגרים של חיות שמתו עקב ביצוע הדברה כנגדן.

 

החשיבות בפינוי פגרים

רבים עשויים לתהות מדוע יש חשיבות להזמין שירות של פינוי פגרים. התהייה עשויה לנבוע משני מקורות שונים. הראשון, הוא מקור לשאלה מתוך ערעור על עצם הצורך בפינוי הפגר. אותם אנשים יתהו מדוע שלא להותיר את החיה מתה בקרבת הבית. קבוצה אחרת של אנשים תתהה מדוע יש צורך להזמין שירותי הדברה לפינוי פגרים ולא ניתן לבצע זאת באופן עצמאי.

התשובה לשתי התהיות פשוטה. ראשית, פגרים מצחינים במהרה ולכן ללא פינוי פגרים במהירות אתם תסבלו כל כך מהצחנה, עד אשר התהיה מדוע פינוי פגרים נצרך תחלוף כלא הייתה ואתם תבינו היטב מדוע לא ניתן לוותר על פינוי פגרים.

לקבוצת התוהים השנייה נענה, שעם היחלשות החיה, עוד לפני מותה, חיידקים, פרעושים, קרציות ופשפשים רבים צובאים על החיה המנוחה ונטפלים אליה. מכיוון שזהו המצב, הפגר יהיה מזוהם ביותר. פינוי פגרים באופן עצמאי אמנם ירחיק את הפגר מהבית אך לא ירחיק את הזיהום והסכנות הנותרות אחריו. שירותי פינוי פגרים על ידי בעל מקצוע מיומן יפתרו מצוקה זו.

אם כן, ישנה חשיבות כפולה לפינוי פגרים. החשיבות הראשונה היא מניעת הצחנה והמטרד הבלתי פוסק מהימצאותה של הנבלה. החשיבות השנייה היא מניעת זיהום והתפשטות חיידקים ומזיקים במרחב לאחר פינוי הגופה.

 

שלבי הביצוע

לאחר כל ההקדמות, הגיעה העת לצלול אל תוך שירות פינוי הפגרים עצמו. נסקור את השלבים השונים בביצוע העבודה של פינוי פגרים באופן מקצועי, אמין ויעיל.

 

איתור הפגר

השלב הראשון במסגרת פינוי הפגרים הוא איתור הפגר. לעיתים, הפגר מוטל לנגד עינינו ואין בכך כל קושי. לעיתים הפגר הוא אף כלב הבית האהוב שלנו ובמקרים כאלו כמובן שהאיתור כלל אינו רלוונטי. במקרים אחרים, מתה חיה בסביבת ביתנו ואולי אף בתוך ביתנו, אך איננו יודעים היכן מוטלת הנבלה.

כיצד קורה מצב בו איננו יודעים היכן הפגר? התשובה לכך פשוטה. פעמים רבות מבוצעים שירותי הדברה כנגד מכרסמים באמצעות רעל. הרעל לא משמיד את המכרסמים באופן מידי אלא כעבור ארבעים ושמונה עד שבעים ושתיים שעות. כך יוצא, שאין שליטה על המיקום בו תמות החולדה או ימות העכבר. סביר בהחלט שהמכרסם ימצא את מותו בתוך קיר הגבס, מאחורי הפאנל של הארון במטבח או בתוך תעלות האוורור.

מקומות אלו אינם גלויים לעין ואנו רק נסבול מהצחנה. כמו כן, ייתכן שמדובר במכרסם שמת באופן טבעי באחד מן המקומות הללו. לחלופין, ייתכן שמדובר בחתול רחוב שמת בעומק המחסן של הבניין או במחסן הפרטי שלנו ואיננו מעוניינים במיוחד לפלס את דרכנו עד אליו כדי למצוא אותו.

 

סילוק הפגר

השלב השני הוא שלב סילוק הפגר. המדביר ילבש ציוד מגן שיגן עליו מפני החיידקים, הבקטריות והמזיקים הנופים המצויים על הגופה. המדביר יאסוף את הפגר ויכניס אותו אל תוך שק אטום ייעודי להטמנת נבלות ופגרים.

במידה שמדובר בכלב שלכם וברצונכם לקבור אותו, תוכלו, בתוספת תשלום, לבקש מהמדביר שיקבור את הכלב שלכם בחול במקומות המותרים לשם כך. המדביר יחפור בור בגודל המתאים,  יוציא את נבלת הכלב מהשקית ויטמון אותה בחול. כך, יהיה לכם קבר לעלות אליו כדי לפקוד את הכלב המת.

 

חיטוי

לא כל נבלה דורשת בהכרח חיטוי. פגרים של כלבים וחתולים יצריכו תמיד חיטוי, אולם נבלות של עכברים וחולדות לא מחייבים בהכרח ביצוע חיטוי. במידה שמדובר בנבלה מהקבוצה הראשונה, קבוצת הכלבים והחתולים, המדביר יבצע חיטוי יסודי של המקום לאחר פינוי הפגר ממנו. לעניין זה, אין כל הבדל אם מדובר בחתול בית או שמא מדובר בחתול רחוב, וכך גם אין חשיבות לשאלה אם עסקינן בכלב משוטט או בכלב בית.

על כל פנים יהיה צורך בביצוע חיטוי יסודי. כאשר מדובר במכרסמים, יש להבחין בין פגרים טריים לבין פגרים וותיקים. פגרים טריים לא יצריכו חיטוי אך בניגוד אליהם, פגרים העומדים במקום כמה ימים, יחייבו חיטוי.

פעמים רבות, שירות פינוי הפגרים לו אנו נצרכים אינו פינוי פגר של חתול, כלב, חולדה או עכבר, אלא דווקא שירות פינוי פגרים של פגרי יונה. פינוי פגרי יונה עלול להיות עסק קשה ומסובך אם היונה מצאה את מותה בנקודה לא נגישה, דוגמת חודו של הגג או באמצע רשת יונים של מסתור הכביסה. אולם בעל מקצוע מיומן, ידע בקלות כיצד לבצע פינוי פגרים של יונה מכל מקום שהוא.
השאלה המעסיקה ביותר רבים מכם היא כמה עולה שירות של פינוי פגרים. התשובה המעצבנת אך המדויקת, תהיה תלוי. לא ניתן לקבוע מראש כמה יעלה פינוי פגרים שכן העלות תלויה במגוון משתנים. תשובה אינפורמטיבית יותר, אותה נעניק כעת, תהיה הערכת מחיר גסה אשר עשויה להשתנות בהתאם לנסיבות אך להוות אינדיקציה להוגנות המחיר. פינוי פגר של חולדה כאשר הפגר נגיש ובמקום נוח, יעלה בין 200 ל-250 שקלים. כאשר נדרש איתור של הנבלה וכן כאשר החולדה אינה נגישה אלא בתוך הקיר וכדומה, המחיר יכול גם להכפיל את עצמו. זהו המחיר גם עבור פינוי פגר של עכבר.  פינוי פגר של יונה יעלה גם הוא כ-200 שקלים כאשר מדובר בפינוי פשוט. פינוי מורכב הדורש סנפלינג, יוכל לעלות גם למעלה מ-1,000 שקלים. פינוי פגר של כלב וחתול יעלה 400-500 שקלים בעקבות החיטוי הנדרש. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בזול 

מחפשים שירותי הדברה בזול? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

רשתות יונים

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חומרי הדברה

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

הדברת עצים

מי שטייל בערבה או בנגב בשנים האחרונות, הבחין בוודאי בעצי שיטה מדברית רבים מתים או גוססים. מי שעקב אחר החדשות בחודשים ינואר ופברואר השנה (2022),

הדברת עשבייה

עשבייה – כלל העשבים הגדלים באזור מסוים. זוהי ההגדרה המילונית למילה עשבייה. בהגדרה זו, נכללים הן עשבים שוטים והן עשב שאנו שתלנו לצרכינו – הדשא

הדברת צמחים

מחפשים שירותי הדברת צמחים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",