logo hadbarot hasviva

לוכד חולדות בנורדיה

מחפשים לוכד חולדות בנורדיה? ריכזנו עבורכם את הלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אדיב הדברות
יוסי אדיב

אדיב הדברות

נבדק לאחרונה 08.07.2024
4.4
10
חוות דעת
התמחויות: טיפול ולכידת מכרסמים , הדברת כל סוגי המזיקים , הדברת ג`וקים, נמלים פרעושים, כיני יונים ועוד.. , טיפולי גינה וביוב , פשפש המיטה
פרפר הדברות
עזרא אשר

פרפר הדברות

נבדק לאחרונה 07.07.2024
4.82
239
חוות דעת
התמחויות: הדברת כל סוגי המזיקים , הדברת מכרסמים , הדברת נמלת האש , הדברת יתושים , הדברת טרמיטים , אחזקות שנתיות לעסקי מזון, אולמות אירועים, מפעלים ועוד. , הרחקת יונים , שירות מהיר עד לבית הלקוח , ניסיון ומוניטין רב שנים , הדברה ליתושים בוגרים לחצרות בתים פרטיים
הדברה ירוקה
תומר כריף

הדברה ירוקה

נבדק לאחרונה 08.07.2024
4.89
169
חוות דעת
התמחויות: הדברת מזיקים , הרחקת יונים , הרחקת פגרים , פירוק כוורות , פשפש המיטה , כל סוגי התיקנים , הדברת נמלים , פרעושים , מכרסמים , חולדות ועכברים
רותם הדברות
רותם הדברות

רותם הדברות

נבדק לאחרונה 12.07.2024
4.98
65
חוות דעת
התמחויות: הדברת תיקנים , הדברת נמלים , הדברת פרעושים , הדברת קרציות , הדברת צרעות , מדביר מסומך- 3491 , לכידת חולדות ועכברים , אנחנו עושים הדברה באמינות, באדיבות ובמקצועניות , שימוש בחומרים מאושרים על ידי משרד להגנת הסביבה

ידוע לכולנו כי האורבניזציה המוגברת של העידן המודרני הובילה לפגיעה בבעלי חיים רבים ולצמצום אוכלוסייתם. עם זאת, בד בבד לתהליכים אלו, מספר בעלי חיים הצליחו להתרגל למרחב האורבני החדש, לנצל אותו ולהתרבות תחת העיור המואץ. לרוב, בעלי חיים אלו מוגדרים על ידינו כמזיקים ואחד המרכזיים שבהם הוא החולדה.

 

החולדה במרחב האורבני

החולדות למדו, עם השנים, ליהנות מהמרחב האורבני ולהתרבות בו. החולדות גרות בביוב, מתחת לפני הקרקע ובשטחים הפתוחים. החולדות לא מסתפקות במקומות אלו וחודרות אל תוך הבתים. ניתן היה לחשוב כי החולדה היא חיה חמודה המבקרת בבית שלנו ללא כל נזק, או לכל הגרוע חיה מגעילה שגורמת לנו קצת גועל אך לא מצריכה נקיטת צעדים מצידנו. מחשבה זו, טעות ביסודה.

החולדה במרחב האורבני

 

הנזק מהחולדות

חולדות בבית גורמות לנזק רב. החולדות גורמות לשני נזקים עיקריים. הראשון והמהותי ביותר, הוא הפצת מחלות. בשתן ובצואה שלהן, החולדות מפיצות מחלות שהן נושאות איתן מהביוב ומשאר המקומות בהן הן מסתובבות. הווירוסים מופרשים בהפרשות החולדה ומשם נישאים אל חלל הבית.

נזק שני מהותי, הוא כרסום הבית. החולדות חוות צורך תמידי לשייף את שיניהן. כתוצאה מכך, הן מכרסמות ארונות, ירקות ופירות המצויים מחוץ למקרר והגרוע מכל – כבלי חשמל, חוטי טלפון ואינטרנט ודומיהם. השאירו את החולדה במשך כמה ימים עד שבועות בביתכם, ותמצאו את עצמכם ללא מכשירי חשמל תקינים, ללא טלפון וללא אינטרנט זמין.

מכיוון שאלו הם הנזקים מהימצאות חולדות בביתכם, לא תוכלו להשלים עם הימצאותן אלא תיאלצו להזמין לוכד חולדות בנורדיה. לוכד חולדות בנורדיה אמון על לכידת החולדות המצויות בשטח הבית שלכם. בנוסף, לוכד החולדות בנורדיה ינקוט בצעדים למניעת הופעתן של החולדות אצלכם בבית בשנית.

כעת, לאחר שהבנו מדוע חשוב להזמין לוכד חולדות בנורדיה, נוכל לפרט אודות אופן עבודתו של לוכד החולדות. לבסוף, נעסוק בלוכד החולדות בנורדיה עצמו ובדברים שחשוב לשים לב אליהם בבואכם לבחור לוכד חולדות בנורדיה.

הנזק מחולדה

 

זיהוי החולדה

השלב הראשון בעבודתו של לוכד חולדות בנורדיה הינה ווידוא כי אכן מצויה בבית חולדה. לוכד החולדות יסרוק את הבית ואת הממצאים הנוכחיים שלכם, במטרה לאמת אם הם אכן יציר כפיה של חולדה אם לאו.

דרך הוודאית ביותר לזיהוי חולדה בבית, היא דרך הגללים שלה. לגללי החולדה צורה ייחודית, דמוית פתיתי אורז אך גדולה מהפתיתים בערך פי שלוש. בכך, גללי החולדה נפרדים מגללי העכבר. במידה שאתם או המדביר זיהיתם גללים שכאלו, נראה שאכן מצויה חולדה בביתכם.

דרך נוספת לזהות חולדה היא הכרסומים שלה, כפי שיפורט להלן. חוטים מכורסמים, ארונות עם שברי כרסום וירקות יבשים נגוסים עשויים להוות אינדיקציה אף הם להימצאות החולדה בבית. לוכד חולדות בנורדיה יוכל לקבוע בהסתברות גבוהה אם אכן מדובר בחולדות.

שיחת וואטספ לקוחה ממליצה לוכד חולדות

 

שיטות לכידה

ישנן מספר שיטות בעזרתן ניתן ללכוד חולדות. חלק מהשיטות יעילות יותר וחלק יעילות פחות. חלק מובילות למות החולדה וחלק מאפשרות את שחרורה בשטח הפתוח. חלק מיועדות לחולדות בתוך הבית, וחלק לחולדות בגינה. נפרט אודות השיטות העיקריות בהן משתמש לוכד חולדות בנורדיה.

 

מלכודות כלוב

אחת השיטות הנפוצות בהן משתמש לוכד חולדות בנורדיה, היא שימוש במלכודות כלוב. לוכד החולדות מציב מלכודות ברחבי הבית, ובהן מזון המגרה את החולדות. לרוב, מזון זה יהיה מועשר בחומרי ריח שיגרו אף יותר את החולדה ויובילו אותה אל תוך המלכודת.

לשיטה זו מספר יתרונות ומספר חסרונות. נפתח ביתרונות. ראשית, לכידת חולדות בשיטת מלכודת כלוב הינה השיטה המוסרית ביותר ללכוד חולדה. החולדה תגיע מרצונה החופשי אל האוכל, המלכודת תיסגר עליה אך לא תפגע בה והיא תשוחרר לחופשי בשטח פתוח.

שנית, היעילות של המלכודת גבוהה למדי. הגבינה תפתה את החולדה וזו תגיע אליה בוודאות גבוהה. המלכודת תיסגר באופן שלא יאפשר את יציאת החולדה ממנה ויהי מה, והנה נלכדה החולדה והזמנת לוכד החולדות בנורדיה יצאה משתלמת. כמובן שיש לדעת היכן למקם את המלכודות כדי למשוך את החולדות אל האוכל בזמן הקצר ביותר.

כאמור, ללכידה בשיטה זו גם מספר חסרונות. החיסרון העיקרי הוא חוסר הוודאות באשר למועד לכידת החולדות. ייתכן שהחולדות ייכנסו אל המלכודות בתוך שעות ספורות אך לא מן הנמנע שיחלפו ימים שלמים עד שהחולדה תואיל בטובה להיכנס אל המלכודת המיועדת לה ובזמן זה היא תמשיך להסב נזק לכלל הבית ולהוות מפגע תברואתי.

מלכודת כלוב

 

מלכודות קפיץ

מלכודת נוספת ומוכרת היא מלכודת הקפיץ. החולדה מתרוצצת בבית עד אשר נתקלת במלכודת, מזהה עליה את הפיתיון, מתקרבת אליו במטרה לאוכלו – והופ! הקפיץ נסגר עליה. למלכודת הקפיץ יתרון ברור ביחס למלכודת הכלוב, וכן חסרון ברור. היתרון הוא בנגישות המלכודת ההופכת את הלכידה למהירה הרבה יותר. החיסרון – ברור גם הוא. החולדה מוצאת את מותה במלכודת.

מלכודת קפיץ

 

מלכודת רעל

המלכודות האחרונות הן מלכודות רעל. לוכד החולדות מפזר תיבות ובהן קוביות רעל, הנחזות כאוכל עבור החולדות. אלו אוכלות את הרעל ומתות כעבור כשלושה ימים. מלכודות אלו מהוות פתרון מצוין כאשר לא מתמודדים עם חולדה בודדה, אלא עם מכת חולדות.

במלכודות אלו יש סיכון. אם החולדה תמות בתוך הצנרת מתחת לבלטות, קיים חשש שהיא תגרום לנזקים בצנרת ולצחנה נוראית ולא יהיה מנוס אלא לפתוח את הצנרת כדי לגרש אותה.

הדבר החשוב ביותר אליו יש לשים לב בעת בחירת מדביר, הלא הוא לוכד החולדות, הוא החזקת רישיון הדברה בתוקף. ללא רישיון הדברה המונפק על ידי רשות הטבע והגנים, אסור יהיה לאדם לבצע את פעילות ההדברה. עקב השימוש בחומרים מסוכנים למדי במלכודות הרעל, ישנה חשיבות מיוחדת להקפדה על הרישיון לצורכי הדברה. שימו לב כי רק למדביר בעל רישיון מותר להציב מלכודות רעל. אל תנסו לעשות זאת בעצמכם אלא רק בעזרת המדביר המומחה.
כמובן שעלות הזמנתו של לוכד חולדות בנורדיה לצורך פריסת מלכודות משתנה בהתאם לנסיבות המקרה הספציפיות, אולם ככלל ניתן לומר כי עלות הפריסה עומדת על כ-500 שקלים. המחיר משתנה לפי גודל הבית, היקף החולדות הקיימות, נזקים מחולדות בעבר ועוד. מכיוון שאלו הם פני הדברים, ישנה חשיבות מיוחדת לערוך סקר שוק מקיף באשר לעלויות ההדברה הספציפיות של החולדות. התקשרו אל מספר לוכדי חולדות בנורדיה ובררו עם כל אחד מהם מהי עלות העבודה הצפויה אם תבחרו להתקשר אתו. בבואכם לדבר עם לוכדי חולדות בנורדיה, חשוב במיוחד לשים לב לכך שהמחיר הנקוב הינו סופי ולא בסיסי עליו יתווספו תוספות. לעיתים, מדבירים נוהגים לנקוב במחיר ולאחר העבודה לציין כי ישנן עלויות נוספות דוגמת עלות חומרי הגלם, זמן העבודה וכדומה. וודאו זאת מראש, והימנעו מעוגמת נפש.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.