logo hadbarot hasviva

הרחקת עורבים

מחפשים שירותי הרחקת עורבים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

עורבים. חיה שהאסוציאציות הראשוניות שלנו ממנה הן בדרך כלל שליליות, קשורות לערמומיות, רשעות ותוקפנות. למעשה, העורב הינו עוף מתוחכם למדי. הוא ידוע בחוכמתו, יכולות ההסתגלות המעולות שלו וכן בזיכרון מפותח. אולם למרות כל היתרונות הללו, לא נרצה את העורב בקרבת הבית שלנו. זאת, מכמה סיבות.

 

נזקי העורב

כעת נמנה את הנזקים העיקריים של העורב ולאחר מכן נפרט אודות כל אחד מהם. הנזק הראשי מהעורב הוא שביכולתו להפיץ מחלות זיהומיות. הנזק השני הנשקף לנו מעורבים הוא סכנת תקיפות, כפי שיפורט להלן. הנזק השלישי הוא נזק לרמת החיים שלנו, בדמות רעש וטינופת. נפרט אודות כל אחד מהנזקים המצדיקים ביצוע הרחקת עורבים.

 

נזקי העורב

 

הנזק הזיהומי

הנזק הזיהומי הנשקף מעורבים פשוט למדי ואמנם לא מייחד רק את העורבים אך לאור תזונת העורבים בולט בקרבם במיוחד. העורב הוא אוכל כל. הוא ניזון מנבלות, מפירות, משקדים ואגוזים ועוד. פעמים רבות, הבשר שהעורב אוכל נגוע בזיהומים, בחיידקים ובווירוסים. כל אלו נכנסים אל תוך מערכת העיכול של העורב.

המזיקים לא נשארים בתוך מערכת העיכול, אלא יוצאים ממנה בהפרשות העורב. החיידקים מסוגלים לגדול ולהתרבות בתוך ההפרשות. מכיוון שאלו הם פני הדברים, הימצאות שלנו בקרבת הפרשות העורב עלולה להיות מסוכנת ולהדביק אותנו בנגיפים למיניהם.

 

הנזק הזיהומי

 

סכנת התקיפות

כאמור, נשקפת לנו סכנת תקיפות מעורבים. כאשר נראה עורב עומד לו על אדן החלון שלנו, על מעקה המרפסת או על סיפו של הגג, האינסטינקט הראשוני שלנו יהיה לנסות ולגרש אותו. אולם העורב, לא יגורש בקלות. לפני שהוא יברח, בניגוד ליונה למשל, הוא ינסה לתקוף.

העורב הוא חיה חזקה ומיומנת ואנו בהחלט עלולים להיפגע מהתקיפה. יתר על כן, העורב הוא חיה קהילתית. הסתכסכות שלנו עם עורב אחד עלולה לגרור מתקפה עלינו של כל הלהקה. מכיוון שזהו המצב, עדיף לנו לוותר על תקיפת עורבים ולהתמקד בהרחקת עורבים מלכתחילה.

 

סכנת התקיפות

 

פגיעה ברמת החיים

העורבים לא יוצרים רק סכנה תברואתית וסכנה ביטחונית, אלא גם פוגעים ברמת החיים שלנו. מי שנמצא בקרבת עורבים, מודע לכך שקריאות העורבים נשמעות אל כל עבר. קריאותיהם עזות, צורמות, לא נעימות ומאיימות. הקריאות מרובות למדי ובמידה שלהקת עורבים מצאה את הגג שלנו כמקום נחמד עבורה, אנו נסבול למדי מקריאותיהם ורמת החיים שלנו תיפגע. זהו שיקול נוסף בעד הרחקת עורבים.

לא רק קריאות העורבים פוגעות ברמת החיים שלנו. לשלשת העורבים גם היא יוצרת טינופת. בהמשך לדוגמה לעיל, אם העורבים עגנו בגג שלנו, המרפסת שלנו צפויה להפוך לשירותים שלהם. גם זוהי פגיעה ברמת החיים המצדיקה ביצוע הרחקת עורבים מביתנו.

 

פגיעה ברמת החיים

 

דרכים להרחקת עורבים

אם הגעתם עד פה, סביר שהשתכנעתם מכך שהרחקת עורבים הינו הליך נצרך וחיוני. כעת, נלמד כיצד מבוצעת הרחקת עורבים בפועל. ככלל, ניתן לחלק את הרחקת העורבים למספר קטגוריות. הקטגוריה הראשונה הינה קטגוריית הדחלילים. הקטגוריה השנייה היא קטגוריית הדוקרנים. השלישית, היא קטגוריית אמצעי ההדברה האלקטרונים.

 

דרכים להרחקת עורבים

 

דחלילים

ציפורים נרתעות מדחלילים. זוהי עובדה ידועה מזה אלפי שנים. עורבים, באופן ספציפי, נרתעים משני סוגים של דחלילים. הסוג הראשון הוא דחליל בדמות עורב מת. בראותם עורב מת, העורבים האחרים יסברו כי נשקפת סכנה לחייהם במקום המוות וימנעו מלהגיע למקום.

סוג הדחלילים השני המרתיע עורבים, הוא דחלילי ינשופים. ינשוף טורף גוזלי עורבים. מכיוון שכך, עורבים יבחרו שלא להגיע למקומות בהם מצויים ינשופים.  זוהי הרחקת עורבים באמצעות דחליל בצורת ינשוף.

 

דחלילים

 

אפקטיביות הדחליל

אפקטיביות הדחליל הינה חלקית. בתקופה הראשונה, העורבים אכן יירתעו לחלוטין מהדחלילים. אך בחלוף הזמן, העורבים עשויים להבין כי מדובר בדחליל ולהפסיק להירתע מפניו. דרך להגביר את אפקטיביות הדחלילים לצורך הרחקת עורבים, היא שינוי מיקומם של הדחלילים אחת לתקופה וכן שינוי המנח שלהם. שני שינויים אלו יקשו על העורבים להסיק כי מדובר בדחלילים ולא בעורב מת או ינשוף אמיתי.

 

אפקטיביות הדחליל

 

דוקרנים

שיטה נוספת להרחקת עורבים מבתיכם, היא פריסת רצועות דוקרנים במקומות המועדים להימצאותם. עורבים נוטות להתמקם על אדן החלון שלנו, על גדר המרפסת ועל סף הגג. בכל אחד מהמקומות הללו ניתן לפרוס רצועות דוקרנים. רצועות אלו ימנעו מהעורבים כל אפשרות שהיא לנחות ממעופם במקומות בהם פרוסים הדוקרנים, והן ימשיכו במעופן אל מקום אחר. כך, אתם תהנו מבית נקי מעורבים.

ישנה חשיבות גבוהה לתחזוקת הרצועות. מספיק שאחת החוליות ברצועה נשברה, זזה ממקומה או התעקמה, והעורבים ינצלו נקודה זו לרביצה. לכן, עליכם ועליכן להיות במעקב מתמיד ולוודא שהרצועות מונחות במקומן.

 

דוקרנים

 

כמו כן, מומלץ לשנות קצת את מיקום הרצועות מפעם לפעם, כדי שהעורבים לא יצליחו למצוא נקודות אסטרטגיות בהן הן יכולות לעגון. הדבר דומה לעבריינים המזהים שטח מת, שלא מכסות המצלמות ומנצלים אותו כדי להימצא בו.

 

הדברה אלקטרונית

ישנם שני סוגים של הדברה אלקטרונית לעורבים. הראשון, מבוסס צליל. השני, מבוסס זרמים חשמליים. נקדים ונאמר כי שני הסוגים בטוחים לעורבים ומרחיקים אותם מבלי לסכן את העורבים. מכיוון שכך, הדברה אלקטרונית מצטרפת אל השיטות המוסריות להרחקת עורבים, שמרחיקות אותם ולא קוטלות אותם. זאת, על אף השם המתעתע של ההדברה האלקטרונית.

 

הדברה אלקטרונית

 

הסוג הראשון של מכשירים להרחקת עורבים, הוא של מכשירים המפיקים צלילים גבוהים למדי שאוזן אנושית לא שומעת. העורב, לעומת זאת, צפוי לשמוע את הצליל המחריש אוזניים מבחינתו ולהתרחק מהמרחב.  רצוי לדעת כי לא כל מכשיר הנמכר לצרכי הדברה אלקטרונית אכן עושה את העבודה. יש לוודא כי מכשיר ההדברה האלקטרונית שקניתם אכן אמין.
הסוג הנוסף של ההדברה האלקטרונית, נחשב ליעיל יותר. מדובר ברצועות בהן עובר מתח חשמלי נמוך יחסית. הרצועות ייפרסו היכן שנפרסים הדוקרנים וכן סביב מסתור הכביסה. ככל שהעורב ייגע ברצועות, הוא יקבל שוק חשמלי קל. שוק זה לא יפגע בו כלל וכלל, אך יכאיב לעורב. הכאב ייצור התניה לפיה התקרבות לביתכם שווה כאב והעורבים יימנעו מלהגיע אליו. כך, תבוצע הרחקת עורבים אלקטרונית מתוחכמת למדי. היתרון של הדברה זו על פני הדברה בדוקרנים, כפול. ראשית, מבחינה אסתטית דוקרנים לא נראים טוב. לא תרצו שכל ביתכם יוקף בדוקרנים מכוערים אלו. הרצועות החשמליות, לעומת זאת, יכולות להיות אף אופנתיות. שנית, היעילות של ההדברה האלקטרונית גבוהה יותר. עורבים למדו כיצד להתגבר על דוקרנים ובאיזה אופן יוכלו להתחמק מהן. מהדברה אלקטרונית באמצעות שוק חשמלי הן עוד לא למדו כיצד להתמודד.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בזול 

מחפשים שירותי הדברה בזול? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

רשתות יונים

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חומרי הדברה

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

הדברת עצים

מי שטייל בערבה או בנגב בשנים האחרונות, הבחין בוודאי בעצי שיטה מדברית רבים מתים או גוססים. מי שעקב אחר החדשות בחודשים ינואר ופברואר השנה (2022),

הדברת עשבייה

עשבייה – כלל העשבים הגדלים באזור מסוים. זוהי ההגדרה המילונית למילה עשבייה. בהגדרה זו, נכללים הן עשבים שוטים והן עשב שאנו שתלנו לצרכינו – הדשא

הדברת צמחים

מחפשים שירותי הדברת צמחים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",