logo hadbarot hasviva

הדברת תיקנים גרמניים בבית

מחפשים שירות הדברת תיקנים גרמניים בבית מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מקקים, ג'וקים, תיקנים – כל אלו שמות שאנו שומעים באופן תדיר ובערבוביה בהקשר של הדברת מזיקים בבית. אז לפני שנצלול אל תוך הדברת תיקנים גרמניים באופן ספציפי, רצוי לערוך הבהרה קצרה בנושא. 

ג'וקים, מקקים ותיקנים חד הם! אין כל הבדל בין שלושת השמות כאשר השם הנכון מבחינה מקצועית הוא תיקן. ישנם ארבעה סוגים נפוצים של תיקנים בישראל. התיקן האמריקאי, התיקן המזרחי, תיקן הפסים והסוג הנפוץ ביותר – התיקן הגרמני.

 

תיקן גרמני – פרופיל

תיקן גרמני הוא הג'וק המפורסם ביותר בישראל. אורכו כשני סנטימטרים, גופו חום ועל חזהו ניתן להבחין בשני פסים. התיקן הגרמני מעוטר בכנפיים אך אלו משמשות לו כעיטור בלבד, שכן הן לא יעזרו לו לעוף. המזון העיקרי של התיקן הגרמני, הוא מזון רקוב אולם בהיעדרו הוא יאכל גם מזון אחר מהצומח. עיקר פעולתו של התיקן היא בשעות הליל וקצב ההתרבות שלו גבוה במיוחד.

הדברת תיקנים גרמניים בבית

 

הנזק מהתיקנים הגרמניים

ביכולתם של התיקנים הגרמניים להעביר ממקום למקום חיידקים. התיקנים הגרמניים מסתובבים בביובים ובפחי האשפה. שם, הם סופחים אליהם חיידקים רבים. לאחר מכן, התיקנים הגרמניים מגיעים לבית שלכם, מטפסים על תפוחי האדמה או על כיכר הלחם שנשאר בחוץ והופ – החיידקים אצלכם בצלחת. נזק זה מצדיק, לצד תחושות הגועל, ביצוע הדברת תיקן גרמני.

 

הדברת התיקנים הגרמניים

כדי להינצל מהסכנות של אותם סוכני חיידקים קטנים, רצוי לבצע הדברת תיקנים גרמניים בבית. הדברת תיקנים גרמניים בבית לא מתמקדת במתודה אחת לחיסולם של כל התיקנים הגרמניים ומיגורם מהבית אלא משלבת כמה טכניקות המחסלות את התיקנים הגרמניים שנוכחים בבית ומונעות מהם לשוב אל הבית שלנו לאחר מכן.

כעת נפרט אודות האופן בו מבוצעת הדברת התיקנים הגרמניים. לאחר מכן, נלמד על הדרישות שלנו ממדביר התיקנים הגרמניים עצמו. לבסוף, נגיע אל הסוגייה הכלכלית בה נלמד כמה עולה לבצע הדברת תיקנים גרמניים.

הדברת תיקנים גרמניים בבית

 

השלב הראשון – ניקיון

השלב הראשון במסגרת כל הדברת תיקנים גרמניים, יהיה ניקיון הבית. התיקנים הגרמניים כזכור, אוהבים מאכלים רקובים ולכן חתיכת פרי שנתקעה מתחת לספה או גבינה צהובה עבשה שנפלה מתחת למקרר תהווה מעדן מושלם עבור התיקן הגרמני.

מאחר שזהו המצב ואלו הם פני הדברים, נחוץ במיוחד לנקות את הבית תחילה. אולם חשוב מאוד לדעת כי גם בבית נקי תיתכן הימצאותם של תיקנים גרמניים ויהיה צורך בביצוע הדברת תיקנים גרמניים. זאת, מאחר שהתיקנים הגרמניים מגיעים גם לבתים נקיים עד מאוד. אל תדאגו – הם כבר ימצאו את מקורות המזון שלהם גם בבית המטוקטק שלכם אך המלאכה תהיה קשה יותר עבורם. לכן, מצד אחד הניקיון נצרך אך מצד שני הוא לא סוף הסיפור.

הדברת תיקנים גרמניים בבית

 

השלב השני – פינוי והכנה

השלב השני הוא גם שלב מקדמי שנועד להכין את הבית לקראת ביצוע ריסוס כימיקלי לצורך הדברת תיקנים גרמניים מהבית. בשלב זה, יפונו תחילה כל דרי הבית מהבית ויישאר בו המדביר לבדו. המדביר יזיז חפצים ורהיטים מאחוריהם צפויים להסתתר תיקנים גרמניים, יעלה על חליפת מגן, יעמיס על עצמו את ציוד הריסוס וניתן יהיה להתחיל בפעולת ריסוס עצמה.

 

הריסוס בפועל

לאחר שתמו כל השלבים המקדמיים בהם עסקנו, שלב הניקיון המקיף של הבית ושלב פינוי הבית והכנתו לקראת ריסוסו לצרכי הדברת תיקנים גרמניים, הגענו אל שלב הריסוס עצמו. במסגרת הריסוס, המדביר, כאמור, יעמיס על עצמו את הציוד הרלוונטי. הציוד כולל ג'ריקן, מיכל, ממנו יוצא צינור. בראש הצינור מצוי אקדח. כאשר סוחטים את הדק האקדח, ישוחרר מהקנה רסס של כימיקלים שידביר את התיקנים הגרמניים במושבותיהם.

המדביר ירסס את כל קרקעית הבית וכן את הנקודות האסטרטגיות בהם התיקנים הגרמניים ישמחו להסתתר. נקודות אלו הן המקומות מאחורי המיטה, מאחורי הספה, ליד הרגל של השולחן ושאר מסתורים נוחים.

לאחר שריסס המדביר את כלל הנקודות האלו, המדביר יצא מהבית וירסס את ארונות החשמל, פתחי הביוב ושאר המקומות מהם תיקנים גרמניים שמחים לצאת ולהתמקם בבית שלנו. ללא ריסוסן של נקודות אלו, הדברת התיקנים הגרמניים תהיה חלקית ולא יעילה ולמעשה הדברת תיקנים גרמניים שכזו הינה מיותרת.

הדברת תיקנים גרמניים בבית

 

השלמת ההדברה

הריסוס יחסל את כלל התיקנים הגרמניים שבנמצא, אבל לא יוכל להבטיח יותר מידי את מניעת חזרתם כעבור זמן מה. לצורך כך, לשם השלמת הדברת התיקנים הגרמניים, המדביר יבצע כמה פעולות נוספות.

הדברת תיקנים גרמניים בבית

 

איטום פתחים וסדקים

ראשית, המדביר יאטום סדקים המצויים בבית שלכם. פעמים רבות, התיקנים הגרמניים הסוררים נכנסים אליכם הביתה דרך סדקים אלו. אטימתם של אותם סדקים תוביל לכך שיכולת החדירה שלהם אליכם הביתה, תהיה מוגבלת.

הדברת תיקנים גרמניים בבית

 

ג'ל אורגני

מלבד זאת, המדביר ימרח את המקומות המועדים להימצאותם של תיקנים גרמניים בג'ל להדברת תיקנים גרמניים. מדובר בג'ל טבעי לחלוטין אך רעיל במיוחד, שיוביל למותם הוודאי של התיקנים הגרמניים. חשוב לדעת כי מותם של התיקנים הגרמניים במקרים מעין אלו הוא וודאי, אך לא מידי. יחלפו כמה ימים עד שהג'וק ימות בעקבות הג'ל.

המקומות בהם המדביר ימרח את הג'ל הם פתחי הביוב בבית שלנו, פתחי הרחוב הסמוכים אליו, ליד דלת הכניסה לבית שלנו וכדומה. הרציונל המשותף לכל אותם המקומות הוא, כאמור, נטרול יכולתם של התיקנים הגרמניים לשוב חזרה אלינו הביתה לאחר ההדברה.

כך, הודו לצעדים המשלימים הננקטים לאחר הריסוס והניקיון, ניתן יהיה להחשיב את הדברת התיקנים הגרמניים בבית למושלמת. ההדברה תהיה אפקטיבית, המדביר יעניק לכם אחריות עליה ואתם תהנו מבית ללא תיקנים גרמניים בחודשי הקיץ שלכם. אנו בטוחים כי אם ההדברה אכן תבוצע לפי השלבים האמורים, כך אכן יהיה.

עלותה של הדברת תיקנים גרמניים בבית תלויה בראש ובראשונה בגודל הבית. כאשר מדובר בהדברת תיקנים גרמניים בדירה קטנה בת שני חדרים או שלושה חדרים, העלות תעמוד על מאתיים וחמישים עד שלוש מאות שקלים. כאשר הדירה בגודל של ארבעה חדרים, ההדברה צפויה לעלות כשלוש מאות ועשרים שקלים ודירה בת חמישה שקלים תודבר כנגד תיקנים גרמניים בעלות של כשלוש מאות וחמישים שקלים. עלות ההדברה של בית קרקע עם גינה יכולה להגיע גם לשמונה מאות שקלים, כפונקציה של גודל הבית והגינה. לעלות זו יש להוסיף את עלות ההדברה בג'ל. עלות הדברת תיקנים גרמניים בג'ל מחושבת לפי כמות הג'ל בה נעשה שימוש. התמחור הוא לפי מחיר של 100 שקלים עבור כל 30 גרם של ג'ל. כאשר ההדברה היא לבניין, המחיר יחושב לפי גובהו של הבניין. בבניין בן שלוש קומות, עלות הדברת התיקנים הגרמניים תעמוד על 300 שקלים. בבניין בן 4 קומות העלות היא 340. בבניין בן 5 קומות העלות תעמוד על כ-390 שקלים ובבניינים בגובה הנע בין שש לבין שמונה קומות, העלות תנוע בין 420 לבין 550 שקלים. מחירים אלו יינתנו כאשר וועד הבית מזמין הדברה.
מלבד הדרישות הבסיסיות דוגמת מקצועיות, אמון וניסיון, מדביר נדרש גם לרישיון מהמשרד להגנת הסביבה. הרישיון ניתן לבסיס על סמך עמידה בתנאי קורס מדבירים שעורך המשרד וכן בהצגת תעודת יושר עדכנית מהמשטרה. אל תזמינו לעולם מדביר ללא רישיון בתוקף. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

הדברת חשופיות והדברת חלזונות

מחפשים שירות הדברת חשופיות והדברת חלזונות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות

הדברת תיקן פסים

מחפשים שירות הדברת תיקן פסים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת ג’וקים

מחפשים שירות הדברת ג’וקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה חדרי אשפה

מחפשים שירות הדברה חדרי אשפה מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בחדרי שינה

מחפשים שירות הדברה בחדרי שינה מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב