logo hadbarot hasviva

הדברת רימות

מחפשים שירות הדברת רימות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

יום אחד קמתם בבוקר, התארגנתם, הוצאתם את שקית הזבל מהפח כדי להוריד אותה לפח למטה ולפתע הבחנתם בתולעים לבנות קטנות, באורך של סנטימטר, זוחלות להן בתחתית הפח. מדובר בתופעה מוכרת ונפוצה בישראל, ולמעשה לא הבחנתם בתולעים אלא ברימות הזבוב.

 

הצורך במדריך

ברגע שתבחינו ברימות הלבנות בפח הזבל, על הרצפה ואולי אף על השיש שלכם, סביר שתנסו לפעול במהירות כדי להעלים אותן. הפעולות שלכם בשלב זה עלולות להיות פזיזות ולהוביל אתכם להכריע הכרעות שגויות. בדיוק כדי למנוע את אותן הטעויות, אנחנו פה.

כתבנו עבורכם מדריך מלא ומקיף שיספק לכם את המידע הדרוש על הרימות ועל הדברת רימות. מטרתנו היא כי בסופו של המדריך יהיה לכם את כל הידע הדרוש ואת הכלים הדרושים כדי לנהוג בחכמה במקרה שיתעורר צורך בהדברת רימות.

הדברת רימות

 

מרכיבי המדריך

המדריך יפתח בהסבר אודות הרימות עצמן ובאופן בו הן מגיעות אלינו הביתה. בשלב הבא נעסוק בהדברת רימות שכבר נמצאות בבית. לאחר מכן, נפרט על הדרכים בהן ניתן לצמצם את הסיכויים להופעתן של הרימות מלכתחילה ולהפחית את הצורך בהדברת רימות. לבסוף, נעסוק בעלות ההדברה ובמדביר עצמו.

 

הרימה

רימה היא לא מין חרק או תולעת בפני עצמו. רימות הזבוב, כפי ששמן מעיד עליהן, הן שלב התפתחותי במחזור חייו של הזבוב. זבוב שבקע מהביצה לא יבקע עם כנפיים ושש רגליים אלא בתור תולעת קטנה וצהבהבה – הרימה.

הנקבה אינה מטילה את ביציה במקום אקראי אלא במקום אסטרטגי במיוחד – הישר בתוך המזון שהרימות יאכלו עם בקיעתן. נקבת הזבוב לא מסתפקת בהטלת ביצים בודדות אלא מטילה בין שבעים וחמש לבין מאה ביצים בכל הטלה.

אותן נקודות אסטרטגיות עם מזון, יהיו הנקודות הכי מגעילות שנאכל לחשוב עליהן. נקבת הזבוב תטיל את הביצים שלה אל תוך בשר רקוב, צואה או אשפה. מעניין לדעת כי זוהי הסיבה בגינה אנשים רבים סברו, לאורך ההיסטוריה, כי זבובים אינם בוקעים מביצה אלא נוצרים מתוך הבשר הרקוב. נצרכו אלפי שנות היסטוריה וניסויים אמפיריים כדי להעמיד את בעלי דעות אלו על טעותם.

הדברת רימות

 

הנזק מהרימות

הנזק מהרימות המצדיק את הדברתן, אינטואיטיבי למדי לאור מה שאתם יודעים כבר. הרימה מתחילה את חייה בתוך רפש, זוהמה וצואה. החיידקים הרבים נצברים עליה והיא מעבירה אותם ממקום למקום בתוך הבית שלכם. ברגע שהרימה תהפוך לזבוב היא גם תתעופף ישירות עליכם עם כל אותם חיידקים. זוהי הסיבה בגינה זבובים נחשבים למפיץ ראשון במעלה של מחלות מעיים, דיזנטריה ושאר מחלות לא נעימות.

מכיוון שזהו המצב, תרצו להזדרז ולבצע הדברת רימות כמה שיותר מהר ולא לאפשר להן להתרבות בבית וכמובן שלא להפוך לזבובים בוגרים. לפני שנבין כיצד מבוצעת הדברת רימות בפועל, נציין בקצרה אינדיקציות לזיהוי הרימות כדי שלא תתבלבלו בינן לבין תולעים אחרות.

הדברת רימות

 

אורך וצורה

אורכה של הרימה נע בין 6 מ"מ לבין 12 מ"מ. צורתה נראית כצינור אשר קצה אחד שלו חד ומחודד בעוד שהצד השני שטוח ומעוגל. צורה ייחודית זו תסייע לכם להבחין האם זוהי אכן רימה וההדברה הרלוונטית עבורכם היא הדברת רימות.

הדברת רימות

 

צבע הרימה

צבע הרימות בהיר, אך הקצה המחודד שלהן כהה יותר משאר הגוף. כך, תוכלו גם להבחין האם מדובר בתולעת או ברימה והאם ההדברה הנחוצה היא הדברת רימות. צבען הבהיר נע בין לבן מלוכלך, אוף – לייט בלעז, לבין צבע אפרפר כאשר פעמים רבות הצבע הוא דווקא חום צהבהב.

הדברת רימות

 

מיקום הרימות

כזכור, הרימות בוקעות על מצע אכיל מבחינתן – צואה, אשפה או מזון רקוב. לכן, אם הבחנתם בתולעים הלבנות על אחד מאלו כנראה שמדובר ברימות. לעומת זאת, סביר יותר שתולעים לבנות על רצפת חדר השינה שלכם הן זחלים של עש הבגדים ולא רימות זבובים.

הדברת רימות

 

ההדברה בפועל

הדברת רימות מבוצעת באמצעות ריסוס כימי. הדברת רימות באמצעים אורגניים יעילה פחות באופן משמעותי מהדברת רימות באמצעים כימיים ולכן נתמקד בהדברה הכימית.

במסגרת ההדברה הכימית, המדביר מרסס את רצפת הבית, את הדלתות, את פח הזבל וכל מקום אחר שהמדביר יסבור כי סביר שימצאו שם רימות. ישנם כמה חומרי הדברה אשר הם גם יעילים כנגד הרימות וגם מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. שלושת התכשירים הנפוצים ביותר להדברת רימות הם באיסידל, נפורקס וכן תכשיר רימי 90 נוזלי. כמובן שרק מדביר מוסמך רשאי להשתמש בחומרים מסוכנים אלו.

אם תרצו להתחיל בהדברת רימות באופן נקודתי לפני שהמדביר יגיע, תוכלו לשפוך על הרימות מים רותחים. רגישותן הגבוהה של הרימות שעוד לא הסתגלו לעולם האכזר, תוביל לכך שהרימות לא ישרדו את המים החמים. למעשה, לא רק הרימות החיות יושמדו מהמים החמים אלא גם הביצים שטרם בקעו יושמדו וכך המים החמים יהוו תכשיר מצוין לביצוע הדברת רימות.

לאחר הדברת הרימות, תצטרכו להישאר בין שעה לשעתיים מחוץ לבית. במשך כל אותו זמן ראשוני שלאחר ההדברה, החומרים הכימיים חזקים מידי ואם תיכנסו לבית הדבר עלול לסכן גם אתכם.

הדברת רימות

הדרך הטובה ביותר למנוע הופעת רימות מלכתחילה היא לשמור על סטריליות בבית. אם בכל יום תפנו את הזבל, תנקו את השירותים ותדאגו שהביוב שלכם לא יעלה על גדותיו. את פח הזבל שלכם חשוב לא רק לפנות אלא גם לשטוף עם אקונומיקה מידי שבוע.  הסטריליות צריכה להישמר בבית כולו. בדקו מידי שבוע שלא נשאר ענב מאחורי הספה, עוף מתחת לשולחן או כוס קפה במשרד שלא נשטפה כבר שבועיים. בכל אלו עלול להתפתח ריקבון שימשוך אליו את נקבת הזבוב והיא תבחר להטיל את ביציה אצלכם בתוך הבית. ככל שבגינה שלכם מסתובבים כלבים או חתולים, חשוב לפנות אחריהם את צואתם. אחרת – ניחשתם לבד. נקבת הזבוב תזהה את המקום כאופטימלי להטלת ביציה ולאחר מכן יבקעו שם רימות הזבוב וכל הבית שלכם יתמלא בהן.
מדביר הרימות שלכם חייב לשאת ברישיון הדברה בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה. ללא רישיון שכזה, עבודתו אסורה ומסוכנת. הרישיון ניתן לאחר הנפקת תעודת יושר ועמידה בתנאי קורס מדבירים, האורך כשלושה חודשים. שימו לב כי הרישיון של המדביר עודנו תקף וכן כי סוג הרישיון תואם את העבודה – רישיון להדברת פנים או רישיון להדברת חוץ.  כמו כן, עליכם להקפיד לדרוש מהמדביר אחריות על העבודה. מדביר מקצוען ישמח לתת לכם אחריות על הדברת הרימות, לכל הפחות לחצי שנה ולרוב גם לשנה שלמה. כמו כן, השתדלו לקרוא ביקורות ולשמוע חוות דעת על מדביר הרימות מחברים, שכנים ובני משפחה. עלות ההדברה צפויה להתחיל מ-200 שקלים ולהגיע עד ל-500 שקלים בבתים גדולים או 800 בבתים עם גינות. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

הדברת חשופיות והדברת חלזונות

מחפשים שירות הדברת חשופיות והדברת חלזונות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות

הדברת תיקן פסים

מחפשים שירות הדברת תיקן פסים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת ג’וקים

מחפשים שירות הדברת ג’וקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת טרמיטים

מחפשים שירות הדברת טרמיטים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פרעושים

מחפשים שירות הדברת פרעושים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פשפשים

מחפשים שירות הדברת פשפשים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה