logo hadbarot hasviva

הדברת פשפשים

מחפשים שירות הדברת פשפשים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

יש חרקים דוחים ויש חרקים דוחים יותר. אחד הכוכבים של הקטגוריה השנייה, הוא הפשפש. כאשר הפשפש מתחיל להופיע בבית שלנו, מהר מאוד נזהה מכת פשפשים בבית ולא יהיה מנוס אלא להזמין שירותי הדברה לביצוע הדברת פשפשים בבית.

 

פערי המידע

בעולמם של בעלי המקצוע בכלל ובעולם ההדברות בלבד, קיימים פערי מידע משמעותיים בין מזמין השירות לבין בעל המקצוע, נותן השירות. כאשר בעל המקצוע הינו ישר, הגון ותם לב, לא יהיו לפערי מידע אלו השלכות קריטיות. אולם פעמים רבות, בעלי מקצוע מנצלים את פערי הכוחות כדי לחסוך בעלויות העבודה גם כאשר החיסכון בא על חשבון האפקטיביות של העבודה. מעבר לכך, חוסר הידע גורם למזמיני שירות רבים לשגות בכל ההליך ולהפסיד כסף.

כדי שלא תימנו על אותם מזמיני שירותי הדברה ששוגים שוב ושוב או שמדבירים מצליחים לחסוך על חשבונם, כתבנו עבורכם מדריך זה. המדריך יסקור את תופעת הפשפשים בבית ואת דרך הביצוע של הדברת פשפשים. מטרתנו היא כי בסופו של מאמר זה יהיה בידכם ובראשכם את הידע הדרוש ביחס להדברת פשפשים בבית. הודות לידע בדבר הדברת פשפשים, פערי הידע ביניכם לבין המדביר יצטמצמו ואף אחד לא יוכל לעבוד עליכם.

הדברת פשפשים

 

מרכיבי המדריך

המדריך להדברת הפשפשים יפתח בהסבר קצר אודות הפשפש. משם, נמשיך אל עבר הנזקים שגורם הפשפש לבני האדם. לאחר מכן, נעסוק בדרכים לביצוע הדברת הפשפש בבית.

פשפשים

הפשפש הינו חרק פרימיטיבי יחסית, בעל כנפיים אך חסר יכולת תעופה. גודלו מזערי ועומד על מילימטרים בודדים בלבד. צבע הפשפש כהה ונע בין חום לשחור. צורתו של הפשפש בוודאי מוכרת לכם מחרקים אחרים. גופו שטוח יחסית, ראשו בנוי כעיגול קטן וגופו כאליפסה רחבה מאחורי הראש. לפשפש, כמובן, שש רגליים.

הפשפש ניזון בעיקר מדמם של אחרים. עובדה זו הופכת אותו לטפיל שלא ניזון בעצמו ממאכלים אלא נהנה מתזונתם של אחרים. הפשפש אוהב להסתתר במקומות חמימים ומוצלים, בקרבת מקורות דם משמעותיים.

הדברת פשפשים

 

הנזק מהפשפש

כאמור, עיקר תזונתו של הפשפש היא מדם. לא סתם דם, אלא דמנו שלנו, של בני האנוש. בניגוד לפרעושים ולקרציות הנהנות מדמם של כלבים, חתולים ושאר חיות הבית, הפשפשים מצאו את בני האדם בשנתם כמקור אנרגיה מצוין. האמת, אנו מבינים אותם. תגובת האנשים במהלך שנתם מינימלית למדי, גופנו גדול במיוחד והפשפש יכול להנות מדם אנושי באין מפריע.

הפשפש נח במהלך היום. ואז, בשעות הלילה, כשכולם ישנים, הפשפש מגיח ממקומות המסתור שלו. מסתנן חרש חרש אל תוך חדר השינה, מטפס על המיטה, סורק את השטח כדי לוודא שאכן כולם ישנים ומתביית על הבטן או הגב של האיש הישן. הפשפש מוצא את האזור העסיסי והאטרקטיבי ביותר אצל האדם ומתחיל לנשוך אותו.

הפשפש לא יסתפק בנשיכה בודדת. הוא יחזור וינשוך את האדם כמה פעמים וימצוץ את דמו. לאחר כמה דקות, הפשפש ישבע ויחזור אל המסתור שלו.

במהלך הנשיכות, הפשפש יפריש חומר מאלחש אל עורנו. עקב האלחוש, לא נתעורר מהנשיכות וברגע האמת כמעט ולא נרגיש אותן. אך עם שחר, ולפעמים אף במהלך הלילה, יתחילו הגירודים. נשיכות הפשפש יובילו לגירוד עיקש וטורדני שיפריע לשגרת חיינו. חשוב לדעת כי זהו הנזק העיקרי הנגרם מהפשפשים. מחלות וזיהומים לא עוברים, בדרך כלל, מנשיכות של פשפשים.

הדברת פשפשים

 

זיהוי פשפשים

כעת, כאשר אנו יודעים מדוע רצוי לבצע הדברת פשפשים, יש להבין כיצד מבוצעת הדברת פשפשים בפועל. השלב הראשון בהדברת פשפשים הוא איתור הפשפשים ווידוא כי אכן מצויים פשפשים בבית.

החשד להימצאות פשפשים בבית נובע מהופעתן של נשיכות הפשפשים על גופכם. הנשיכות נראות כמו עקיצות, באזור הבטן או הגב, במקבצים. הופעתן של קובץ עקיצות באזורים אלו תצביע על צורך בביצוע הדברת פשפשים. רוב הפשפשים בבית הם פשפשי המיטה. לכן, נתחיל בסריקת המזרון עצמו, בדגש על פאותיו, בין הכפלים שנוצרו בהן וביניהן לבין קו התפר של המזרון. סביר מאוד שכבר בשלב זה נזהה פשפש במיטה ונעבור לשלב השני בביצוע הדברת פשפשים.

גם אם מצאנו פשפשים וגם אם לא, נמשיך לסריקת פינות הארונות בחדרים, שאר המיטות בבית, הספות והכורסאות. בנוסף, יש להסיר תמונות המצויות בקרבת מיטות, להפוך אותן ולחפש פשפשים בתוכן. גם אם לא מצאנו פשפשים, מומלץ לקרוא למדביר שיבצע הדברת פשפשים בבית כי ייתכן שהם נמצאים בבית אלא שלא פגשנו בהם.

הדברת פשפשים

 

הדברה בפועל

הדרך היעילה ביותר לביצוע הדברת פשפשים היא באמצעות שאיבה, קיטור וריסוס. בשלב הראשון, המדביר ישאב בעזרת שואב אבק מקצועי את כלל האזורים הנגועים בפשפשים. במסגרת שאיבה זו יישאבו כלל ביצי פשפשים וזהו הצעד הראשון בדרך להדברת פשפשים.

השלב השני במסגרת הדברת פשפשים בבית שלכם, הוא הדברת פשפשים בעזרת קיטור. לאחר שהמשטחים נשאבו, המדביר יעבור עליהם עם מכונת קיטור מקצועית. מכונה זו תטיח את האדים בעוצמה על המשטחים ותשמיד את רוב רובם של הפשפשים.

יהיו מעט פשפשים שישרדו את הדברת הפשפשים באמצעות קיטור ושאיבה בלבד. כמו כן, הפשפשים יוכלו לחזור הביתה לאחר הדברת פשפשים באמצעות קיטור בלבד. לכן, לאחר הקיטור המדביר ירסס את החלל בחומרים כימיים. הריסוס יבטיח לכם סביבה נקייה מפשפשים לאורך שנים וכך תושלם הדברת הפשפשים.

הדברת פשפשים

ממדביר המבצע הדברת פשפשים נדרשת, תחילה, מומחיות ביחס להדברת פשפשים באופן ספציפי. לא כל מדביר המתעסק בלכידת חולדות או בהדברת יתושים מוכשר דיו לביצוע הדברת פשפשים. יתר על כן, נדרש כי המדביר יישא בתעודת רישיון הדברה בתוקף. רישיון הדברה ניתן על ידי המשרד להגנת הסביבה בכפוף להצגת תעודת יושר מהמשטרה ובכפוף לעמידה בתנאי קורס מדבירים המועבר על ידי המשרד. נצפה גם כי המדביר יגבה בעבור העבודה מחיר הגון. מחיר הגון להדברת פשפשים ינוע בין 270 שקלים לבין ארבע מאות וחמישים שקלים. המחיר מושפע מגודל הדירה וממידת תפוצתם של הפשפשים.
אין כלי באמצעותו ניתן למנוע במאת האחוזים את הופעת הפשפשים, אולם ישנם כמה צעדים לצמצום הסיכויים להופעתם ולצורך בהדברת פשפשים. צעדים אלו הם צעדים של אוורור וניקוי הבית. הפכו על כרית ומזרון בבית אחת לכמה שבועות. נערו אותם מאבק. דאגו לטאטא גם פינות קטנות בבית. כל אלו יקטינו את אזורי המחייה של הפשפשים בבית שלכם.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברת חשופיות והדברת חלזונות

מחפשים שירות הדברת חשופיות והדברת חלזונות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות

הדברת תיקן פסים

מחפשים שירות הדברת תיקן פסים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת ג’וקים

מחפשים שירות הדברת ג’וקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת טרמיטים

מחפשים שירות הדברת טרמיטים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פרעושים

מחפשים שירות הדברת פרעושים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת צרעות

מחפשים שירות הדברת צרעות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה