logo hadbarot hasviva

הדברת עכברים

מחפשים שירות הדברת עכברים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

חשבו על הרגע הזה בו פגשתם עכבר. כנראה שאותו הרגע היה מלווה בצעקה עזה, רתיעה, תחושות גועל וגם חרדה. כל אלו, הם רק ההצדקה הראשונית לביצוע הדברת עכברים. העכברים גורמים לנו, לבני האדם, לנזקים משמעותיים הרבה יותר המצדיקים את ביצועה של ההדברה, את הדברת העכברים. במדריך זה, נפרט אודות הנזקים הנשקפים מעכברים ודרכי הדברת העכברים הטובות ביותר.

 

הנזקים מהעכברים

כפי שאמרנו לעיל, עכברים גורמים לבני האדם לנזקים. אמנם המטען הגנטי והאינטליגנציה שלהם מנוצלים לתועלת המדע האנושי, אך יתרונות אלו יעילים במעבדה ולא מאחורי המקרר או בביוב שלנו. כעת, נפרט אודות הנזקים מהעכברים המצדיקים ביצוע הדברת עכברים.

 

כרסום

המכרסמים, כשמם כן הם – מכרסמים. הכרסום לא נעשה תמיד לשם תזונה אלא בעיקר לצורך חידוד השיניים. במסגרת הכרסומים, לעכברים יש חומרים אותם הם נהנים במיוחד לכרסם. הראשון שבהם, הוא עץ. מכיוון שזהו המצב, כאשר מצוי עכבר בבית שלכם, סביר שתתחילו לראות פגמים בארונות העץ שלכם.

אולם הנזקים לא מסתכמים בארונות העץ. למכרסמים נטייה לכרסם גם חוטים למיניהם. לכן, חוטי החשמל, הטלפון והאינטרנט הפרוסים בבית שלכם עלולים לעבור אף הם כרסום מאסיבי על ידי העכברים. הכרסום עלול להרוס לחלוטין את הכבלים ולפגוע במכשירים המחוברים אליהם.

גם אם לא כורסם כל קוטר הצינור אלא רק השכבה החיצונית המגנה על החוטים, מדובר בנזק של ממש. זאת, מאחר שכעת, כאשר החוט חשוף, מגע שלו עם חומרים רבים עלול להוביל לקצר ולשריפות מה שיציב את הבית כולו בסכנה. זוהי הסיבה בגינה כרסום העכברים מצדיק ביצוע הדברת עכברים.

הדברת עכברים

 

הפצת מחלות

העכברים אוהבות לזחול בצנרת הביוב. כפי שאתם יכולים לנחש בעצמכם, הטיולים של המכרסמים בביוב לא עושים לנו טוב מבחינה תברואתית. המכרסמים סופחים אליהם זיהומים, נגיפים וחיידקים. כאשר העכברים יוצאים מהביוב ומתרוצצים בבית שלנו, כל הנגעים הללו עולים מהביוב אל תוך המרחב הביתי שלנו.

אם כן, נוכחנו לדעת כי המכרסמים גורמים לשתי סכנות מהותיות. סכנות אלו מצדיקות ביצוע של הדברת עכברים. כעת, נצלול אל תוך עולמן של הדברות עכברים.

הדברת עכברים

 

לכידת העכברים

הדרך הראשונה לבצע הדברת עכברים, היא באמצעות פריסת מלכודות. קיימים שלושה סוגים נפוצים של מלכודות – מלכודת כלוב, מלכודת קפיץ ומלכודת דבק.

 

מלכודת כלוב

מלכודת כלוב הינה המלכודת העדיפה מבין כלל סוגי המלכודות. המנגנון שלה, פשוט למדי. בתוך המלכודת מצויה חתיכת מזון מועשרת בריח המגרה את העכבר. העכבר ייכנס למלכודת כדי לאכול את המזון. עם כניסתו למלכודת, הוא ילחץ על זיז שגורם לדלת המלכודת להיסגר. כך, העכבר ייכלא בתוך המלכודת.

לאחר הלכידה, תוכלו לקחת את העכבר לשטח פתוח המרוחק יחסית מהעיר ולשחרר שם את העכבר. זהו יתרונו הגדול של מלכודת הכלוב להדברת עכברים. האפקטיביות של ההדברה גבוהה למדי, אך בד בבד היא לא משמידה את העכבר אלא רק כולאת אותו.

פריסת המלכודת יכולה להיעשות באופן עצמאי, אולם אם אין לכם ניסיון בהדברת עכברים, ייתכן מאוד שהצבת המלכודת על ידיכם לא תהיה אפקטיבית דיה. זאת, מאחר שיש לדעת באיזה מיקום רצוי לשים את המלכודת כדי שהעכברים אכן ייכנסו אליה, איך בדיוק להציב אותה כדי שהעכבר יינעל בתוכה ועוד. לכן, ככל שאתם נעדרי ניסיון בתחום הדברת עכברים, רצוי להזמין מדביר להדברת העכברים.

הדברת עכברים

 

מלכודת קפיץ

מלכודת הקפיץ פועלת גם היא במנגנון של פיתיון ואפקט לכידה. אלא שבשונה ממלכודת הכלוב, במלכודת הקפיץ עם עליית העכבר על המלכודת, הקפיץ ייסגר עליו ויוביל בהכרח למותו. אם אין ברצונכם להתעסק עם שחרור העכבר בטבע ואתם מעדיפים את העכבר מת, הרי שמלכודת הקפיץ היא הפתרון עבורכם לצרכי הדברת עכברים.

הדברת עכברים

 

מלכודת דבק

חשוב לנו לכתוב על מלכודת הדבק לא כדי שתשתמשו בה, אלא למען תמנעו ממנה! מנגנון מלכודת הדבק הוא הפשוט ביותר. על המלכודת מונח הפיתיון ודבק עוצמתי במיוחד. עם עליית העכבר על משטח המלכודת הוא נדבק אליו ולא מצליח להשתחרר. העכבר ייאבק בכל כוחו כדי להשתחרר מהמלכודת, תוך סבל וייסורים, עד שימצא את מותו.

מלכודות דבק היו נפוצות למדי בשוק. בשנה האחרונה, בשנת 2022, העבירו שרת הסביבה לשעבר גילה גמליאל וחבר הכנסת גבי לסקי תיקון לחוק צער בעלי חיים, האוסר על שימוש במלכודות דבק לצורך הדברת עכברים ומכרסמים בכלל. החלטה זו מוסרית ונכונה.

הדברת עכברים

 

הדברה ברעל

כאשר אנו לא מתמודדים עם מכת עכברים, ההדברה היעילה ביותר היא הדברה ברעל. במסגרתה, יפזר המדביר בבית ובסביבתו חתיכות מזון מורעל. העכברים יאכלו מהמזון המורעל. כעבור כמה ימים, כל העכברים שאכלו מהמזון המורעל ימותו.

להדברת עכברים ברעל יתרון משמעותי וחסרון משמעותי לא פחות. היתרון הוא יכולתה של הדברה זו להשמיד כמות נאה של עכברים במכה אחת. לא עוד מלכודת בודדת עבור כל עכבר אלא זבנג וגמרנו.

החיסרון אינו בר ביטול אף הוא. מאחר שהמוות בעקבות הרעל אינו מידי אלא בחלוף יומיים עד שלושה ימים, קיים חשש לפיו העכברים ימותו במקומות לא טובים. למשל, העכברים יכולים למצוא את מותם בתוך תעלות המיזוג. תוצאת מוות זו תהיה צחנה כוללת בכל הבית. לכן, הדברה ברעל מומלצת רק כאשר ישנה מכת עכברים והדברת עכברים במלכודות לא תהיה יעילה.

הדברת עכברים

ריסוס הבית נגד עכברים הינו אפשרי, אך מסוכן ולא רצוי. כזכור, המטען הגנטי של עכברים מזכיר את זה של בני האדם הרבה יותר מהמטען הגנטי של יתושים, נמלים ושאר מזיקים ממשפחת החרקים. כתוצאה מכך, נדרשות כמויות מאסיביות של חומרי הדברה חזקים לביצוע הדברת עכברים בריסוס. חומרים אלו כבר יצאו משימוש ואסורים על פי חוק. לכן, כאשר נרצה לבצע הדברת עכברים, נתמקד באמצעים האמורים ולא בריסוס.
ביצוע שירותי הדברה אינו עניין של מה בכך. מדובר בעסק מסוכן ומוסדר ברגולציה. המדביר שלכם חייב לשאת ברישיון הדברה בתוקף מטעם רשות הטבע והגנים או המשרד להגנת הסביבה. ללא רישיון שכזה, עבודתו אסורה ומסוכנת.  רישיון ניתן למדביר לאחר שהנפיק תעודת יושר מהמשטרה והשלים קורס של שלושה חודשים בנושא ההדברות מטעם רשות הטבע והגנים. שימו לב כי הרישיון של המדביר עודנו בתוקף, וכן שהוא תואם לסוג ההדברה הספציפית – הדברת דירות או הדברת חוץ. מבחינת עלויות ההדברה הסבירות, עלות הדברת עכברים בדירה ממוצעת צפויה לעלות בין שלוש מאות וחמישים לבין ארבע מאות שקלים. בבית פרטי, בו גם ככל הנראה מספר העכברים גדול יותר, המחיר ינוע בין ארבע מאות לשמונה מאות שקלים כפונקציה של גודל הבית ומספר העכברים המשוער המצויים בו. שיהיה לכם בהצלחה! 
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

הדברת חפרפרת

מחפשים שירות הדברת חפרפרת מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת חולד

כאשר אתם נתקלים בתילי עפר ואדמה בשדה, כנראה שאתם אומרים – "היי, הנה חפרפרת!" זהו תיאור שגוי של המציאות. מי שחופר את אותן חפירות בארץ

הדברת כיני יונים

מחפשים שירות הדברת כיני יונים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת יונים

מחפשים שירות הדברת יונים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת חולדות

מחפשים שירות הדברת חולדות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה