logo hadbarot hasviva

הדברת יתושים

מחפשים שירות הדברת יתושים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

יתושים הם הסיוט של הקיץ הישראלי. הם מופיעים בכל עבר, הולכים ומתרבים עם השנים וגורמים לנו לסבל רב. היתושים עוקצים אותנו, שותים את דמנו ואנו סובלים מגירודים ובמקרים מסוימים גם ממחלות בעקבות העקיצות. זוהי הסיבה בגינה ביצוע הדברת יתושים היא קריטית במיוחד.

 

מרכיבי המדריך

מטרתו של מדריך זה להקנות לכם את הידע הדרוש עבור התנהלות תקינה אל מול מכת יתושים אצלכם בבית. לשם כך, נפתח בהסבר אודות היתושים עצמם. משם, נמשיך אל הדרכים לביצוע הדברת יתושים. לבסוף, נדון בדרכים למניעת קינון היתושים אצלכם מלכתחילה.

היתושים

היתושים הם משפחת חרקים. למעשה, לא מדובר במשפחה אחת אלא בכמה משפחות. מבין משפחות היתושים, אותנו מעניינת משפחת היתושים הכולכיתיים, הלא הם הטפילים מוצצי הדם הארורים.

ליתוש מבנה גוף צר ומוארך וכנפיים ארוכות. מראשו יוצא חדק, דרכו היתוש הכולכיתי מוצץ את דם הקורבן שלו.

הליך המציצה עצמו נעשה באופן הבא. ראשית, היתוש מאלחש את האזור אותו הוא יעקוץ. בשלב הבא, היתוש עוקץ את האזור ויוצר לעצמו גישה אל כלי הדם של מי שאליו הוא נטפל. לבסוף, היתוש יחדיר את החדק שלו אל תוך כלי הדם. החדק ישמש כקשית עבור היתוש שייהנה מדם טרי וטעים, מבחינתו כמובן.

מבחינת מחזור החיים של היתוש, ראשית חייו בביצה שהטילה אימו. הביצים לא מוטלות במקום אקראי אלא בקן היתושים המוקם במקורות מים עומדים. לאחר בקיעת הביצים, ייצאו זחלי יתושים קטנטנים אל אוויר העולם. אותם זחלים קטנים יאכלו, יתבגרו ויתפתחו ליתושים בוגרים וגדולים. ממש סיפור הזחל הרעב, עם טוויסט מאכזב בעלילה.

תוחלת חייו של יתוש בוגר קצרה למדי. לרוב, היא תנוע בין ימים בודדים לחודש מלא עבור יתושים ברי מזל שזוכים לשיבה טובה. זאת, בהנחה שהם לא עברו הדברת יתושים אלא מתו מזקנה.

נזקי היתוש

נזקי היתוש ידועים ומוכרים. היתוש עוקץ אותנו עקיצות כואבות ומגרדות המפריעות לשגרת חיינו. אלא שזהו לא הנזק היחיד הנגרם מהיתוש ואף לא העיקרי. ישנם מינים לא מעטים של יתושים המעבירים בעקיצתם מחלות נגיפיות קשות ומסוכנות.

בראשית ימי הציונות, מושבות רבות לא שרדו או שטובי בחוריהם מתו בעקבות מחלת הקדחת. התושבים נדבקו בקדחת מעקיצות היתושים. בשנים האחרונות, נפוצה בעולם מגפת הזיקה. הזיקה אף היא עוברת בעקיצה. אלו רק שתי דוגמאות בודדות למחלות המועברות מעקיצת היתוש. ישנן עוד רבות אחרות. מאחר שזהו המצב ואלו הם פני הדברים, ישנה חשיבות קריטית במיוחד לבצע הדברת יתושים.

דרכים להדברת יתושים

ישנן דרכים רבות להדברת יתושים. הדרך המוכרת ביותר היא באמצעות קוטל היתושים. קוטל היתושים הוא מכשיר חשמלי המפיץ אור סגול. האור מושך אליו את היתושים. כאשר היתושים מגיעים אל מכשיר החשמלי, מקור האור, הם מתחשמלים ומוצאים את מותם.

זהו אכן פתרון נחמד ולא רע בכלל להדברת היתושים. אולם הוא לעולם לא יפתור את בעיית היתושים מהשורש. קוטל היתושים יוכל לקטול אך ורק את היתושים הבוגרים וכן רק לאחר שהם יגיעו אליו באופן אקטיבי. משמעות עובדה זו היא שביצי היתושים לא יודברו כלל ובמהרה הן ייבקעו ויועמד דור חדש של יתושים שימשיך להציק לכם ולהעמיד אתכם בסכנה תברואתית משמעותית.

מאחר שזהו המצב, תרצו למצוא אלטרנטיבות יעילות יותר להדברה הפוגעות גם בביצי היתושים וגם בזחלי היתושים. כך, תוכלו להבטיח הדברת יתושים מלאה ויעילה ולא חלקית בלבד.

הדברה בריסוס

אופן ההדברה היעיל ביותר כנגד היתושים, המשיג את התוצאות הטובות ביותר במסגרת הדברת יתושים, הוא הדברה באמצעות ריסוס כימיקלי. הריסוס מבוצע בתוך הבית ומסביב לו, כאשר החומר המרוסס משתנה בין ריסוס בית לבין ריסוס חוץ. זאת, מאחר שבבית ומחוצה לו האפקטיביות של החומרים משתנה וכן המינונים הרצויים אינם זהים.

חומר נוסף ישמש לריסוס מקורות המים העומדים, בהם צפויות להימצא ביצי יתושים. ריסוס זה יעקר את הביצים וימנע מהן לבקוע. כך, הריסוס לא יסתפק בהשמדת הדור הנוכחי של היתושים אלא גם בדור העתיד והדברת היתושים תהיה אפקטיבית הרבה יותר.

הדברה ביולוגית ובשמן

כנגד ביצי היתושים, ניתן להשתמש גם בהדברה ביולוגית ואקולוגית. ייעשה שימוש בחומר B.T.I. חומר זה ייעקר אף הוא את ביצי היתושים וימנע את העמדתו של דור נוסף של יתושים. אופן נוסף להדביר ביצי יתושים הוא הזרמת שמנים ייעודיים אל תוך אזורי המים. שמנים אלו גם הם יחסלו הן את הביצים והן את זחלי היתושים.

מילה על מקורות המים

כאשר מדובר על מקורות מים עומדים, אנו נוטים לחשוב על  בריכות שחייה, בריכות דגים וכדומה. אולם מקורות מים לקינון יתושים יכולים להיות צנועים הרבה יותר. מקור מים מהמועדפים על היתושים, הוא תחתית של עציץ בו הצטברו מים. זאת, מאחר שנקבת היתוש לא זקוקה לכמויות גדולות ומשמעותיות של מים כדי להטיל את הביצים שלה אלא ביכולתה להסתפק בכמות מים קטנה יחסית.

המדביר חייב להיות מדביר מנוסה ואחראי, שמעדיף לגבות מחיר גבוה ולעשות עבודה איכותית עם שימוש בחומרים איכותיים ולא מדביר חאפר שיעדיף לגבות מחיר נמוך ולעשות חצי עבודה. כמו כן, אל תעסיקו לעולם מדביר שלא מחזיק ברישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה. המשרד מפיק רישיונות הדברה למדבירים שהציגו תעודות יושר מהמשטרה ועמדו בתנאי קורס מדבירים בן שלושה חודשים. מדביר נעדר רישיון, או נעדר רישיון בתוקף, עלול לפעול שלא באחריות ולגרום לנזקים משמעותיים לכם, לבני ביתכם, לחיות המחמד שלכם וכן לבצע הדברה שאינה אפקטיבית דיה.  קשה לקבוע מהו המחיר הסביר שיגבה מדביר עבור הדברת יתושים. זאת, מאחר שהעלות תלויה בנסיבות שונות דוגמת גודל הבית, הימצאות גינה או רחבה לבניין, סוג היתושים והיקף תפוצתם. באופן כוללני למדי ניתן לקבוע כי טווח המחירים הריאלי נע בין 300 לבין 800 שקלים. כפי שהצהרנו, אין תועלת רבה בטווח זה. 
הדרך היעילה ביותר למנוע הופעת יתושים בקרבתכם, היא לייבש מקורות מים עומדים סביב ביתכם. ככל שמקור המים הוא לא צלחת מתחת לעציץ או צינור שנשאר פתוח אלא בריכת נוי שבניתם, דאגו להזרים לתוכה מראש שמנים מהסוג שציינו לעיל. שמנים אלו ימנעו את התפתחות ביצי היתושים בתוך הבריכה שלכם. אלו היו עיקרי הדברים ביחס להדברת יתושים. שיהיה לכם בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברת חשופיות והדברת חלזונות

מחפשים שירות הדברת חשופיות והדברת חלזונות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות

הדברת תיקן פסים

מחפשים שירות הדברת תיקן פסים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת ג’וקים

מחפשים שירות הדברת ג’וקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת טרמיטים

מחפשים שירות הדברת טרמיטים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פרעושים

מחפשים שירות הדברת פרעושים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פשפשים

מחפשים שירות הדברת פשפשים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה