logo hadbarot hasviva

הדברת חפרפרת

מחפשים שירות הדברת חפרפרת מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

חפרפרת היא סיוט מתמשך עבור בעלי גינות. פתאום, משום מקום, מופיעים תילים תילים ברחבי הגינה שלכם. ייתכן מאוד שגם מערכת ההשקיה לא עובדת כמו פעם, נגרמות נזילות, החשמל נופל וקווי האינטרנט והטלפון של הבית מכריזים אף הם על שביתה. ניחשתם נכון – כל הצרות הללו, באות לנו אף הן באשמת החפרפרת.

 

חפרפרות

חפרפרת הינה מין מכרסם תת קרקעי, אשר עיקר פעולתו נעשית מתחת לאדמה. החפרפרת ניזונה בעיקר מחרקים ותולעים, אותם היא תעדיף למצוא מתחת לפני הקרקע. בחודשי החורף, התולעים נוטות לעלות מעל לפני הקרקע ואיתם גם החפרפרת, כדי לצוד אותם. בנוסף, החפרפרת שמחה לאכול עלים ירוקים טריים ורעננים.

גוף החפרפרת בנוי בצורת גליל. אוזניה פנימיות ברובן, פרוותה חלקה ועיניה כהות. תכונות אלו מאפשרות לה להיות אלופת החפירות ולהסתגל בצורה מיטבית לחיים מתחת לאדמה. חפרפרת מסוגלת לחפור מחילה באורך מטר תוך פחות מדקה אחת!

 

חפרפרות

 

נזקי החפרפרת

החפירות של החפרפרת נעשות לשני צרכים עיקריים. הצורך הראשון הוא חיפוש אחר מזון. הצורך השני הוא בניית מחילות מסתור שיסייעו לה במקרה שהיא תהיה מותקפת ויהא עליה לחמוק מהתוקף במהירות.

אלו הן מטרות החפירה מבחינתה של החפרפרת. מטרות ראויות ולגיטימיות. אולם כאשר החפירות לא קורות בשטח הפתוח אלא בחצר שלנו, התוצאה היא תעלת בלומפילד אצלנו בגינה. ישנם שלושה נזקים עיקריים הנגרמים עקב הימצאות של חפרפרת בגינה שלנו. הנזק הראשון הוא האסתטי, השני הוא הפגיעה בתשתיות והשלישי הפגיעה בצומח.

 

נזקי החפרפרת

 

הנזק החזותי

בעלי גינות משקיעים השקעה מרובה בגינה שלהם. בפיתוח הדשא, בעיצוב הגינה, בסגנון הגינה ועוד. מכיוון שאלו הם פני הדברים, הימצאותם של תילי העפר המשאירה אחריה החפרפרת, פוגעים בגינה פגיעה קריטית. כל המראה שבעלי הגינה מנסים לשוות לה, הולך לאבדון. אם תשאלו את בעלי הדירות, זוהי סיבה מספקת בהחלט לביצוע הדברת חפרפרת אך למעשה זוהי לא הסיבה היחידה ואף לא העיקרית בגינה מוצדק לבצע הדברת חפרפרת.

 

הנזק החזותי

 

הנזק לתשתיות

הסיבה השנייה בגינה מוצדק לבצע הדברת חפרפרת בגינה, היא הנזק לתשתיות הבית. החפירה המאסיבית של החפרפרת לא מבוצעת בהתאם לתקנות התכנון והבניה העירוניות, אלא כראות עיניהן של החפרפרות בלבד. כתוצאה מכך, במהלך החפירה המאסיבית והמהירה של החפרפרת, עלול להיגרם נזק משמעותי במיוחד לתשתיות.

 

הנזק לתשתיות

 

התשתיות המצויות בסיכון פגיעה גבוה במיוחד הן תשתיות ההשקיה. כל בעל דשא המשקה בעזרת ממטרות, יודע כי צינורות מים מוליכים מים ממקור המים אל הממטרות מתחת לפני הקרקע, בדיוק היכן שחופרת החפרפרת. הסיכוי שהחפרפרת תפגע בתשתיות אלו במסגרת החפירות שלה גבוה במיוחד.

תשתיות נוספות המצויות בסיכון, הן תשתיות החשמל, האינטרנט והטלפון. כל אלו גם הן מולכות בחוטים דרך הגינה. מכיוון שכך, הרי שגם הן מצויות בסיכון מהחפרפרת ויש לבצע הדברת חפרפרת בגינה כדי למנוע את התממשות תרחישים אלו. להלן, נבין באיזה אופן מבוצעת הדברת החפרפרת בגינה.

 

נזקים לצומח

החפרפרת גם תגרום נזקים לצמחים בגינה. כזכור, החפרפרת ניזונה מעלים. מאחר שאלו הם פני הדברים, היא צפויה לכרסם בעלי הצמחים שלכם, לפגוע בהם ולהשמיד אותם. בעיה זו היא גילום בזעיר אנפין של הפגיעה הגדולה ביותר של החפרפרות – פגיעה בשטחים חקלאיים. עם זאת, אנו נתמקד בהדברת חפרפרת במרחב הביתי ולא בהדברת חפרפרת בשטחים חקלאיים.

 

נזקים לצומח

 

שיטות הדברה

ישנן שלוש שיטות עיקריות בעזרתן ניתן לבצע הדברת חפרפרת. השיטה הראשונה היא שימוש במלכודות. השיטה השנייה לביצוע הדברת חפרפרת הינה שימוש ברעל. השיטה השלישית לביצוע הדברת חפרפרת, היא שימוש בגז. במאמר זה נכון בשיטת המלכודות שכן זו השיטה הנפוצה ביותר – כיצד היא מבוצעת, מהם יתרונותיה ומהם חסרונותיה של השיטה להדברת חפרפרת.

 

שיטות הדברה

 

הדברה במלכודות

הדרך הראשונה להדברת חפרפרת זהה לדרך המלך להדברת שאר המכרסמים – בעזרת מלכודות. המלכודות ייפרסו בפתחי היציאה של החפרפרת, בתוכן יוטמן פיתיון, החפרפרת תתפתה להגיע אל הפיתיון ותילכד במלכודת.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מלכודות. מלכודת כלוב מסוג תיבת האכלה, מלכודת קפיץ ומלכודת דבק. מלכודת כלוב מסוג תיבת האכלה תכלול אוכל אמיתי ומזין עבור החפרפרת. החפרפרת תיכנס אל תוך המלכודת ותפעיל מנגנון שינעל אותה בתוך המלכודת. לאחר הלכידה, תוכלו לשחרר את החפרפרת בשטח פתוח ולא חקלאי בטבע. זוהי השיטה ההומנית ביותר לביצוע הדברת חפרפרת.

 

הדברה במלכודות

 

מלכודות הקפיץ גם הן כוללות פיתיון. אלא שעם דריכת החפרפרת על המלכודת, הן לא ייכלאו בתוכה אלא ייסגר עליהן קפיץ מתכתי. הקפיץ יחרוץ את דינה של החפרפרת למוות. כך, תבוצע הדברת חפרפרת בעזרת מלכודת קפיץ.

מלכודת מסוג דבק הייתה נפוצה בעולם, אך כיום היא אינה חוקית והשימוש בה אסור. זאת, עקב האכזריות הרבה הכרוכה בה מה שהופך את ההחלטה למוצדקת. מכיוון שכך, לא נתעמק בה אלא רק נזכיר שמדובר במשטח עם פיתיון, המדביק אליו בעוצמה את החפרפרת. זו תנסה להשתחרר ממנו בשארית כוחותיה עד שתמצא את מותה.

יתרונן של המלכודות הוא הוודאות באשר לתפיסת החפרפרת. החיסרון הוא שהתפיסה לא מיידית, יכול לחלוף זמן רב עד שהחפרפרת תיכנס למלכודת וגם האופציה שהחפרפרת לא תיכנס כלל למלכודת הינה אופציה ממשית.

במסגרת הדברת חפרפרת ברעל, יפזר המדביר מזון רעיל בפתחי מחילות החפרפרת וככל שהדבר אפשרי גם בתוכן. לאחר הפיזור, החפרפרת צפויה לאכול מהמזון. היא תאכל, תראה שהמזון טעים ומשובח ותאכל עוד. אלא שלאחר יומיים או שלושה, המזון המורעל יוביל למותה של החפרפרת ואתם תהנו משירותי הדברת חפרפרת מקצועיים ואיכותיים. היתרון של הדברה זו הוא שהחפרפרת צפויה לאכול מהמזון המורעל מהר יותר ממתי שהייתה נכנסת אל תוך המלכודת. החיסרון של שיטת הדברת חפרפרת באמצעות רעל הוא, שכלל לא נראה את החפרפרת כאשר היא מתה ולא נדע כי ההדברה הושלמה.
ישנה שיטת הדברה הייחודית להדברת חפרפרת, המתבססת על היותה חיה החיה במחילות. הדברת חפרפרת ייחודית זו היא הדברת חפרפרת באמצעות גז. המדביר יזרים גז אל תוך מחילת החפרפרת. הגז יתפשט בחלל ויחנוק את החפרפרת. פתרון זה נפלא גם אם במחילות לא מצויה חפרפרת אחת אלא מספר גבוה יותר של חפרפרות. שיטה זו נחשבת ליעילה, אך לא תפגע בחפרפרת אם היא לא נמצאת בתוך המחילה ברגעי ההדברה. לא רק זאת אלא גם שרבים פקפקו על המוסריות של הדברה בגז. ספק במה היא נבדלת, מבחינה רציונלית, מהדברות אחרות אך ברור על אילו יסודות נפשיים יושבת רתיעה זו. בחרו בשיטה המתאימה לכם ביותר ותהנו מחצר ללא חפרפרות. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברת חולד

כאשר אתם נתקלים בתילי עפר ואדמה בשדה, כנראה שאתם אומרים – "היי, הנה חפרפרת!" זהו תיאור שגוי של המציאות. מי שחופר את אותן חפירות בארץ

הדברת כיני יונים

מחפשים שירות הדברת כיני יונים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת יונים

מחפשים שירות הדברת יונים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת חולדות

מחפשים שירות הדברת חולדות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת עכברים

מחפשים שירות הדברת עכברים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה