logo hadbarot hasviva

הדברת חומייני

מחפשים שירותי הדברת חומייני? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

חומייני – אבי המהפכה האיראנית. חומייני – אבי הנזקים לחקלאות הישראלית בשנות השבעים והשמונים. אי שם בשנות השבעים, בימים שלפני מהפכת האייתולות באיראן, הציר שבין תל אביב לטהרן פעל ללא הרף. ממש כשם שישראלים טסו ללונדון כך הם המריאו אל טהראן. אחד מאותם ישראלים, הביא איתו לארץ את החומייני.

 

החומייני – קווים לדמותו

החומייני, או בשמו המקצועי מלדרה מטרידה, הוא חרק קטן ועגלגל. מראשו מזדקרים זוג מחושים ולו שש רגליים. החומייני אינו נמנה על החרקים מפיצי המחלות או על החרקים העוקצים את בני האדם. הנזק הנובע ממנו, אחר לחלוטין. החומייני רעב. הוא אוכל – והמון. מה הוא אוכל אתם שואלים את עצמכם? התשובה היא עלים ובכלל תוצרת חקלאית.

בראשית ימיו בארץ, החקלאים הישראלים לא ידעו כיצד להתמודד עם החומייני. החומייני אוכל ומתרבה. אוכל ומתרבה. מציאות זו הובילה לכך שנחילים על גבי נחילים של חרקי החומייני פשטו על שדות ישראל וביערו אותם מתבואתם. הנזקים לחקלאות, היו עצומים. הפגיעה הייתה עזה כל כך, עד שהחקלאים החלו להשתמש בחומרים חזקים במיוחד לצרכי הדברת החומייני. אלא שאותם חומרים חזקים היו מסרטנים ובמהרה נאסר השימוש בהם.

כיום, אנו יודעים כיצד להרחיק את החומייני מאזור מגורינו ומאזורים חקלאיים באופן אפקטיבי יותר, אקולוגי יותר ועם פחות נזקים נלווים. על דרכי פעולה אלו נלמד להלן.

הדברת חומייני

נזקי החומייני במרחב הביתי

אנו לא בהדברה חקלאית עסקינן, אלא בהדברה בבתים פרטיים ובגינות פרטיות. מכיוון שזהו המצב, יש לעמוד על הנזקים שגורם החומייני, הלא הוא המלדרה המטרידה במרחב הביתי וכיצד מבוצעת הדברת חומייני במרחב ביתי זה.

הדברת חומייני במרחב הביתי נצרכת בשל כך שהחומייני מחסל גינות. המלדרה המטרידה פושטת לא רק על שדות חקלאיים אלא גם על גינות פרטיות. בפשיטתם על גינות אלו, חרקי החומייני מסוגלים לאכול כמויות עצומות של עלים תוך ימים ספורים. מכיוון שזהו המצב, ברגע שנחיל חומייני קטן יפשוט על הגינה שלכם יהיה עליכם לבצע הדברת חומייני בדחיפות ובמהירות. ולא – גינתכם צפויה להשמדה על ידי המלדרה המטרידה.

אגב, פרט מעניין שחשוב לדעת על החומייני – שמו ניתן לו עקב הסמיכות בין הגעתו לארץ והאיום שלו על המצב בישראל לבין עליית האייתולה הראשון חומייני. שמו המקצועי – מלדרה מטרידה, נגזר מהשתייכותו למשפחת המלדרות והשם מטרידה הוסף לו עקב היותו מטרד רציני לחקלאות הישראלית.

הדברת חומייני

הדברת חומייני – ביצוע בפועל

כעת, לאחר שהבנתם מיהו החומייני ומהם הנזקים הנשקפים ממנו, הגיעה העת לדעת באיזה אופן וכיצד מבוצעת הדברת חומייני בפועל. במה משתמש המדביר לשם הדברת חומייני, או בעגה המקצועית הדברת מלדרה מטרידה, האם ישנן שיטות שונות לביצוע ההדברה וכמובן מהי עלות הדברת חומייני בישראל. על כל השאלות הללו וכן על שאלות נוספות נענה במאמר זה.

 

הדברת חומייני – הדברה ירוקה

הדברת חומייני בימינו מבוצעת בשיטה של הדברה ירוקה. הכוונה היא שההדברה לא נעשית על ידי ריסוס כימיקליים אלא באמצעות פיזורם של חומרים ירוקים הקוטלים את החומייני לבדו מבלי לפגוע ולהשמיד כל מה שנמצא בסביבתו של החומייני וכן מבלי להסב נזקים אקולוגיים לסביבה ולחקלאות.

הדברת חומייני באופן ירוק מבוצעת באופן הבא. המדביר ממפה תחילה את השטח הנגוע בחומייני. בתוך תא שטח זה, המדביר יבחר בנקודות אסטרטגיות אליהן יגיעו המלדרות המטרידות, הלוא היא החיפושית ידידתנו – החומייני.

באותן נקודות אסטרטגיות, יפזר המדביר אבקת פיתיון. האבקה עושה שימוש בחומרים טבעיים המפתים את החומייני. הם נדמים לו כאוכל או כנקבות מינו והוא מגיע אל המלכודות. החומייני יריח את החומרים, יקפוץ על המציאה, אך לצערו הרב לא מדובר באמת באוכל או בנקבות אלא ברעל טבעי שיוביל למותו. ככל שהחומייני מכבד את שמו והוא מוסלמי אדוק, אולי שבעים ושתיים נקבות ימתינו לו בגן עדן. נציין כי החומרים הקלאסיים בהם נעשה שימוש הם דיזקטול, פירינקס או דורסבאן.

שיטה נוספת לביצוע הדברת חומייני באופן אקולוגי וירוק, היא הדברת חומייני בג'ל. ג'ל הדברות הוא ג'ל רעיל אורגני. גם הוא משתמש באותם חומרים טבעיים הנחזים עבור החרקים כחומרים מגרים. החרקים זוללים מהג'ל ומוצאים במהרה את מותם.

אפקטיביות הג'ל גבוהה במיוחד. הסיכוי לשרוד את המפגש איתו אפסי. יתר על כן, יכולת הפיתוי שלו גבוהה למדי והוא צפוי למשוך אליו מלדרות מטרידות רבות יותר מאשר האבקות המפוזרות. לכאורה, די בכך כדי לשכנע אתכם לבחור בג'ל ולא באבקה. אלא שעלות הג'ל גבוהה מאוד. תיאלצו להיפרד משטר של מאה שקלים עבור כל שלושים גרם של חומר ג'ל רעיל. מכיוון שכך, הרי שלא תוכלו לבצע את מלוא ההדברה בג'ל אלא תוכלו לשלב את ההדברה בג'ל עם הדברה באמצעות אבקה ולהגיע לתוצאות רצויות במחירים שפויים. זוהי, אם כן, השיטה העיקרית להדברת חומייני. או באמצעות אבקה או באמצעות ג'ל.

הדברת חומייני

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

5 דרכים ללכידת מכרסמים

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

קיץ ללא מזיקים – איך עושים את זה?

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך להרחיק נמלים באופן עצמאי?

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך מתמודדים עם נחש בגינה?

מחפשים לוכד נחשים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך נפטרים מחולד בגינה?

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך מרחיקים יונים?

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו