logo hadbarot hasviva

הדברת זבובים

מחפשים שירות הדברת זבובים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

זבובים. אחד המטרדים הגדולים ביותר בקיץ הישראלי. הם מזמזמים, הם בכל מקום, הם נודדים בין צואת כלבים לבין הרגל, היד או האוזן שלנו וביכולתם להפוך יציאה נחמדה לטבע לסיוט מתמשך. כיצד ניתן להדביר זבובים אלו? באילו אופנים ניתן להרחיק אותם מהבית, מהחצר ואף מפארקים טבעיים? על כל זאת ועוד נפרט במדריך המלא להדברת זבובים.

 

מרכיבי המדריך

בשלב הראשון של מדריך זה, נתמקד בזבוב עצמו. נלמד להכיר אותו ברמה בסיסית ואת הנזקים להם הוא גורם. בשלב הבא, נתמקד בדרכי ההדברה של הזבוב. נתחיל בהדברה הקלאסית הנעשית באמצעות ריסוס. משם, נמשיך אל עבר מספר הדברות ירוקות שלא עושות שימוש בכימיקליים לצרכי ההדברה.

 

הזבוב

זבוב הבית הוא חרק ממשפחת הזבובאים. נקבת הזבוב מטילה את ביציה אחת לשבוע, כמאה ביצים בכל הטלה. הביצים בוקעות והזבובים נולדים בתור רימות. הרימות גדלות ונעשות לזבובים. משך חיי הזבוב נע בין שבועות לחודשים בודדים. לרוב, הרימות יבקעו בשטחים מזוהים – פחי אשפה, רפש בהמות וניקוזי ביוב.

 

נזקי הזבוב

לזבוב נזק כפול ומשמעותי למדי. הנזק הראשון, הינו הפצת מחלות. הזבובים, כאמור, מסתובבים במקומות שעדיף לבני האדם להימנע מלהסתובב בהם ונוגעים בחומרים שעל האדם להישמר מפניהם. באותם מקומות, הזבובים אוגרים חיידקים, תולעים ופתוגנים. במגע עם גוף האדם, כל אלו עלולים לעבור לבן האדם, להיכנס אל מערכת הדם שלו ולהדביק אותו במחלה.

טיפוס, שיתוק ילדים, שחפת, מחלות עיניים ומחלות מעיים, יכולות כולן להיגרם מהזבובים. מחלות קשות במיוחד ולא נעימות. הדרך היעילה ביותר להתגונן מפני אותן מחלות, היא ביצוע הדברת זבובים מקיפה, רחבה ויעילה. הדברת הזבובים היא המפתח להתגבר על נזקים אלו.

כאמור, לזבוב נזק נוסף. הוא מהווה מטרד עצום לבני האדם. הזבוב נוטה להימשך לחלקים החשופים בגוף האדם ולטייל עליהם למשך זמן. טיול זה גם מגרד ומטריד מטבעו וגם יוצר אצל האדם תחושות גועל ודחייה פסיכולוגית. לאור התיאורים על המחלות המועברות על ידי הזבוב לעיל, קשה לפקפק ברגשות גועל ודחייה אלו. אם כן, גם התחושות מהוות הצדקה מעולה לביצוע הדברת זבובים במרחב שלנו.

 

הדברה כימית

האופן הראשון והקלאסי לביצוע הדברת זבובים במרחב הביתי, הוא באמצעות הדברה כימית קלאסית. במסגרת הדברה זו, יגיע הביתה מדביר. המדביר יורה, בשלב הראשון, על פינוי המרחב מאנשים ומבעלי חיים. בשלב הבא, המדביר ירסס את כל הבית בחומרים כימיים קטלניים עבור הזבובים.

הריסוס עצמו מבוצע באופן הבא. המדביר לובש חליפת מגן ונושא על גבו מיכל ובו כימיקליים. מהמכל יוצא צינור ובראש הצינור אקדח. כאשר המדביר סוחט את ההדק של האקדח, הכימיקליים משתחררים מהקנה בעוצמה ומדבירים את החלל. כך מבוצע ריסוס לשם הדברת זבובים.

לאחר ריסוס הבית, תאלצו להמתין מחוצה לו למשך שעתיים עד שלוש. זאת, מאחר שבשעות הראשונות עוצמת החומרים חזקה למדי והיא עלולה לפגוע בכם. לאחר פרק זמן זה, החומרים יהיו חזקים דיים כדי להשמיד את הזבובים אך לא כדי לפגוע בכם. הזבובים שהיו בבית במהלך ההדברה כבר מצאו את מותם, וכך יקרה גם לאלו החדשים שייכנסו לבית בקרוב.

אתם וודאי תוהים לעצמכם מה קורה עם ביצי הזבובים בבית. ייתכן בהחלט שקרתה הטלה אצלכם בחצר או בתוך הדירה ולא תרצו לראות תוך עשרה ימים עשרות חרקים מעופפים אצלכם במטבח. לשם כך, פותחו שיטות הדברה מתקדמות המחסלות גם את הביצים במהלך הריסוס. מכיוון שזהו המצב, אין לכם מה לחשוש מבקיעת ביצי זבובים לאחר ההדברה.

 

סוגי הדברות נוספים

הדברה כימית אינה הדרך היחידה בה ניתן לבצע הדברת זבובים. אנו נתמקד בסוג הנוסף המרכזי והחשוב ביותר של הדברת זבובים, הלא הוא פריסת מלכודות כנגד זבובים.

 

מנגנון המלכודת

זבובים נמשכים לריקבון. הם מפרקים את הריקבון וניזונים ממנו. כמו כן, זבובים רגישים לחום קיצוני. זוהי הסיבה בגינה זבובים מעדיפים להיכנס לבתים ולשאר מקומות מוצלים בשעות החום. שני גורמים אלו מאפשרים לנו לבצע לכידת זבובים בעזרת מלכודת, בקלות יחסית.

המלכודת תוצב במקומות המוצלים, אליהם שמחים הזבובים להגיע בשעות הצהריים. המלכודת עצמה תפיץ ריח של ריקבון. אל דאגה – מדובר בריח חלש שלא יפריע לכם אך ילהיב מאוד את הזבובים. הזבובים יזהו את המלכודת הרקובה, מבחינתם זוהי מלכודת דבש. הזבובים יתעופפו הישר אל תוך המלכודת, ייכנסו אליה וייהנו מהריקבון. אלא שהזבובים יכלאו במלכודת ולא יצליחו לצאת ממנה. במהרה, הם ימצאו בה את מותם.

 

פריסת המלכודות

באופן שתואר בפסקה הקודמת, מלכודת הזבובים מבצעת הדברת זבובים. הצבת המלכודת בבית עשויה לאסוף אליה את הזבובים מבלי להזמין מדביר. פריסת המלכודות יכולה להיות לא רק בבית, אלא גם בפארקים עירוניים ובשמורות טבע. האחראי על המקום יציב מלכודות מתחת לעצים, היכן שמוצל. הזבובים יימשכו לנקודות אלו ויודברו שם.

חשוב לדעת כי לא כל אדם הקורא לעצמו מדביר, הוא אכן מדביר רשמי. מדביר רשמי הוא רק מי שאוחז ברישיון בתוקף, מטעם רשות הטבע והגנים. הרישיון מונפק למדביר על סמך הצגת תעודת יושר תקפה מהמשטרה וכן לאחר עמידה בתנאי קורס המדבירים, קורס שעורכת הרשות ואורכו כשלושה חודשים.  מלבד רישיון בתוקף, חשוב לוודא כי המדביר אמין ומשתמש אך ורק בחומרים איכותיים להדברה. להקפדה על חומרים תקניים ואיכותיים חשיבות כפולה. ראשית, חומרים אלו יבצעו את העבודה כמו שצריך. ראשית, חומרים אלו לא יפגעו בכם, דרי הבית, לאחר ההדברה. שימוש בחומרים זולים ולא איכותיים עלול לסכן אתכם ולגרום לכם לנזקים. זהו ממש זול שיוצא ביוקר.
עלותה של הדברת זבובים בבית, תלויה בעיקר בגודל הבית. טווח המחירים, עם זאת, אינו גדול במיוחד. הדברת זבובים בבתים קטנים, בגודל של שלושה עד ארבעה חדרים, תעלה בין שלוש מאות לבין ארבע מאות וחמישים שקלים.  הדברה בבתים גדולים יותר וכן בבתים פרטיים, בהם יש להדביר לא רק את הבית אלא גם את הגינה, תוכל לעלות הרבה יותר. המחירים יתחילו בארבע מאות וחמישים שקלים, ואלו  יכולים להאמיר ולהגיע גם לשמונה מאות, תשע מאות ואלף שקלים. על כל פנים, לאור הסכנות מהזבובים, העלות משתלמת. זהו, אם כן, המדריך המלא באשר להדברת זבובים במרחב הביתי שלכם ובמרחב הציבורי. שיהיה לכם בהצלחה רבה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

הדברת חשופיות והדברת חלזונות

מחפשים שירות הדברת חשופיות והדברת חלזונות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות

הדברת תיקן פסים

מחפשים שירות הדברת תיקן פסים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת ג’וקים

מחפשים שירות הדברת ג’וקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת טרמיטים

מחפשים שירות הדברת טרמיטים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פרעושים

מחפשים שירות הדברת פרעושים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פשפשים

מחפשים שירות הדברת פשפשים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה