logo hadbarot hasviva

הדברת ברחשים

מחפשים שירות הדברת ברחשים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

ברחשים הם אחד הסיוטים הראשיים של הקיץ הישראלי. הברחשים מגיעים בנחילים ענקיים של אלפי פרטים, מתרבים בקצב אסטרונומי ועוקצים ללא חשבון. למעשה, רבות מהפעמים שחשבתם שנעקצתם על ידי יתוש, העוקצת הארורה לא הייתה נקבת היתוש אלא נקבת הברחש. מכיוון שכך, ישנה חשיבות קריטית לבצע הדברת ברחשים.

 

תוכן המדריך

המדריך יפתח בהסבר קצר אודות הברחשים. משם, נמשיך לפירוט קצר בדבר הנזקים שגורמים ברחשים. לאחר מכן, נבאר כיצד ניתן גם להדביר ברחשים בבית ובגינה וגם לצמצם את הסיכויים שהברחשים יגיעו אליכם מלכתחילה.

הברחשים – פרופיל

הברחשים הם מעין יתושים קטנטנים. כמה קטנטנים? גודלם של ברחשים נע בין ארבעה מילימטרים לבין מילימטר בודד! המשמעות היא שגודלו הממוצע של ברחש הוא חמישית הסנטימטר! אם הברחשים היו מגיעים בבודדים, סביר שכלל לא היינו מבחינים בהם. הבעיה היא שלא רק שהברחשים לא מופיעים בבודדים אלא שהם מופיעים באלפי או לפחות מאות יחידות. נחילי ענק של חרקים זעירים שמאמללים לנו את הקיץ.

הגודל המינימלי של הברחשים מאפשר להם לחדור מבעד לחורי רשתות ואף לחמוק ממלכודות שאינן מיועדות להן באופן ספציפי. זהו יתרון משמעותי של הברחשים על פני עמיתיהם, או מתחריהם על מקורות מזון, היתושים.

בדומה ליתושים, נקבות הברחשים מטילות את ביציהן במקורות מים עומדים. לכן, הסיבה מספר אחד להימצאות ברחשים בגינה או בבית היא מקור מים עומדים, ולו הקטן ביותר.

הנזקים מהברחשים

מלבד היותם מטרד של ממש וחוסר הנעימות שבמפגש איתם, הברחשים עוקצים. ליתר דיוק, נקבת הברחש. נקבת הברחש מגיעה אלינו בשעות הלילה ואף לעיתים בשעות היום ועוקצת אותנו. בזמן העקיצה הברחש הנקבה מאלחשת אותנו כדי שלא נהרוג אותה. לאחר כמה דקות העקיצה תתחיל לגרד לנו ללא הרף ולהעיק במיוחד. כדי למנוע תחושות אלו, יש לבצע הדברת ברחשים.

מועד ההדברה הרצוי

אנשים רבים נוטים להתעלם מהברחשים עד שהנחיל מתרבה לממדים שאינם פרופורציונאליים ואין מנוס מלבצע הדברת ברחשים בבית. זוהי, כמובן, שגיאה. הדברת ברחשים כאשר הנחיל עצום קשה הרבה יותר וכן הברחשים יעקצו אתכם בהמוניהם לפני ההדברה עצמה. לכן, חשוב לבצע הדברת ברחשים עם זיהוי הברחשים הראשונים בגינה, בחודשים אפריל עד יוני.

דרכים להדברת ברחשים

ישנן דרכים רבות להדברת ברחשים. הדרך המוכרת ביותר היא באמצעות קוטל היתושים אשר יעיל גם כנגד ברחשים. קוטל היתושים והברחשים הוא מכשיר חשמלי המפיץ אור סגול המושך אליו את החרקים המעופפים. האור, כאמור, מושך אליו את הברחשים. כאשר הברחשים מגיעים אל מכשיר החשמלי, מקור האור, הם מתחשמלים ומוצאים את מותם.

זהו אכן פתרון נחמד ולא רע בכלל להדברת הברחשים. אולם הוא לעולם לא יפתור את בעיית הברחשים מהשורש. קוטל הברחשים יוכל לקטול אך ורק את הברחשים הבוגרים וכן רק לאחר שהם יגיעו אליו באופן אקטיבי. משמעות עובדה זו היא שביצי הברחשים וכן זחלי הברחשים לא יודברו כלל ובמהרה הן ייבקעו או יגיעו לבגרות ויועמד דור חדש של ברחשים שימשיך להציק לכם.

מאחר שזהו המצב, תרצו למצוא אלטרנטיבות יעילות יותר להדברת ברחשים הפוגעות גם בביצי הברחשים וגם בזחלי הברחשים. כך, תוכלו להבטיח הדברת ברחשים מלאה ויעילה ולא חלקית בלבד. כעת נבין כיצד מבוצעת הדברת ברחשים זו.

הדברה בריסוס

הדברת ברחשים בריסוס הינה הדברת הברחשים היעילה ביותר, המשיגה את התוצאות הטובות ביותר במסגרת הדברת ברחשים. הריסוס מבוצע בתוך הבית ומסביב לו, כאשר החומר המרוסס משתנה בין ריסוס בית לבין ריסוס חוץ. זאת, מאחר שבבית ומחוצה לו האפקטיביות של החומרים משתנה וכן המינונים הרצויים אינם זהים.

התכשיר בו נעשה שימוש במסגרת הדברת ברחשים ביתית הוא טמפריד, אשר מכיל בתוכו בטא סיפלוטרין וכן אימידאקלופריד. הדברת ברחשים בגינה תתבצע באמצעות תכשיר ספיר המכיל חומרים אחרים.

חומר נוסף ישמש לריסוס מקורות המים העומדים, בהם צפויות להימצא ביצי ברחשים. ריסוס זה יעקר את הביצים וימנע מהן לבקוע. כך, הריסוס לא יסתפק בהשמדת הדור הנוכחי של הברחשים אלא גם בדור העתיד והדברת הברחשים תהיה אפקטיבית הרבה יותר.

ראוי לציין כי חומרי ההדברה לגינה חזקים דיים כדי להשמיד גם את הברחשים שטרם בקעו מן הביצה וגם את הברחשים אשר עודם בשלב הזחל ועוד לא התפתחו לכדי ברחשים בוגרים. הדבר אינו מובן מאליו לאור הגודל המזערי של זחלי הברחשים.

הדברה ביולוגית ובשמן

כנגד ביצי הברחשים, ניתן להשתמש גם בהדברה ביולוגית ואקולוגית. ייעשה שימוש בחומר B.T.I. חומר זה ייעקר אף הוא את ביצי הברחשים וימנע את העמדתו של דור נוסף של ברחשים. אופן נוסף להדביר ביצי ברחשים הוא הזרמת שמנים ייעודיים אל תוך אזורי המים. שמנים אלו גם הם יחסלו הן את הביצים והן את זחלי הברחשים.

ייבוש מים עומדים

הדרך האידיאלית, למעשה, לביצוע הדברת ברחשים, היא ייבוש מקורות המים העומדים בגינה שלכם. בין אם מדובר בשלולית עקב דשא עקום, מים המצטברים מתחת לעציץ, או בריכת נוי, כאשר אלו מובילים לריבוי ברחשים בגינה מומלץ לייבש את מקור הבית ולהינצל מהברחשים.

המדביר חייב להיות מדביר ברחשים מנוסה ואחראי, שמעדיף לגבות מחיר גבוה ולעשות עבודה איכותית עם שימוש בחומרים איכותיים ולא מדביר חאפר שיעדיף לגבות מחיר נמוך ולעשות חצי עבודה. כמו כן, אל תעסיקו לעולם מדביר שלא מחזיק ברישיון הדברה בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה. המשרד מפיק רישיונות הדברה למדבירים שהציגו תעודות יושר מהמשטרה ובנוסף עמדו בתנאי קורס מדבירים בן שלושה חודשים. מדביר נעדר רישיון, או נעדר רישיון בתוקף, עלול לפעול שלא באחריות ולגרום לנזקים משמעותיים לכם, לבני ביתכם, לחיות המחמד שלכם וכן לבצע הדברה שאינה אפקטיבית דיה.  כמובן שגם מדביר מורשה עלול לנהוג בחוסר אחריות. מכיוון שכך, רצוי לבחור במדביר עליו קראתם ביקורות חיוביות ברשת וכן שמעתם המלצות ממשפחה ומחברים.
הדברת ברחשים אינה עסק יקר במיוחד. כאשר ההדברה נקודתית יחסית, לא מדובר בבית ענק והנחיל לא עצום ועקשן, עלות ההדברה תסתכם במאתיים שקלים או לכל היותר שלוש מאות שקלים.  כאשר ההדברה נעשית בשטח גדול יחסית, או כנגד ברחשים רבים במיוחד ועקשנים למדי, המחיר יעלה. עלותה של הדברת ברחשים בתא שטח גדול במיוחד, דוגמת רפת למשל, תעמוד על 650 שקלים בלבד. תוכלו להסיק מכך שהעסק אינו יקר והמחירים של הדברה ביתית שווים לכל נפש. לכן, מומלץ בהחלט לבצע את ההדברה. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברת חשופיות והדברת חלזונות

מחפשים שירות הדברת חשופיות והדברת חלזונות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות

הדברת תיקן פסים

מחפשים שירות הדברת תיקן פסים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת ג’וקים

מחפשים שירות הדברת ג’וקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת טרמיטים

מחפשים שירות הדברת טרמיטים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פרעושים

מחפשים שירות הדברת פרעושים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פשפשים

מחפשים שירות הדברת פשפשים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה