logo hadbarot hasviva

הדברה במשרדים

מחפשים שירות הדברה במשרדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

בשנים האחרונות, יותר ויותר מעסיקים מבינים את החשיבות בסביבת עבודה נעימה שתעניק לעובדים מוטיבציה להגיע ולהפיק מעצמם את המירב. ישנם דגשים רבים כיצד ליצור סביבת עבודה נעימה. חשוב ליצור אינטראקציה חברתית, לספק שירותים בסיסיים, וכמובן – לדאוג שהאזור יהיה סטרילי וללא מזיקים. לשם כך יש לבצע הדברה במשרדים. 

 

המזיקים במשרד

מצד אחד, משרדים הינם אזור אטרקטיבי פחות עבור מזיקים, מאשר דירת המגורים שלכם. מצוי בה פחות אוכל בשוטף, ילדים אינם מתרוצצים בו ובכללי מדובר בסביבה סטרילית יותר. מצד שני, הסבירות לשכוח באחת מן המגירות במשרד כריך במשך שבועות ארוכים או להתעלם מלכלוך על הרצפה, עולה על הסבירות שתופעות שכאלו יקרו אצלכם בבית.

מאחר שזהו המצב ואלו הם פני הדברים, לא מפתיע כי סל המזיקים הפוקדים את המשרד ומצריכים ביצוע של הדברה במשרדים, מזכיר את אלו של הדברה ביתית. במשרד שלנו יימצאו תיקנים, הלא הם הג'וקים המפורסמים, זבובים, יתושים, נמלים ועכברים. במאמר זה נדע מהם הדגשים החשובים לביצוע הדברה במשרדים בצורה הטובה ביותר.

חשוב לציין כי ישנו חרק אחד המצוי יותר במשרד מאשר בבית והוא חרק מסוג דג הכסף. מדובר בחרק קטן, כסוף, דמוי מספריים, הניזון מעמילן המצוי בניירות, בקרטונים ודומיהם ומשכך הוא נמשך אל הציוד המשרדי ופוגע בו. נפרט אודות הדברה של כל אחד מסוגי המזיקים במסגרת הדברה במשרדים.

המזיקים במשרד

 

הדברת נמלים במשרד

נמלים הן חיות חרוצות העמלות קשה להשיג את לחם יומם. לחם, אולם למעשה לא מדובר דווקא בלחם אלא בכל מיני המזון, בעדיפות למזון שאינו מעובד יותר מידי, שעשוי להזין את הקן. הנמלים יאתרו את שאריות האוכל או את הפירורים, יגיעו לשם יחד עם שאר הנמלים הפועלות בקן ויחלו בהעברת המזון אל תוך קן הנמלים.

תיאור זה של אופי פעילות הנמלים, קריטי לצרכי הבנת הדרך לבצע הדברת נמלים במסגרת הדברה במשרדים. הדברת נמלים במסגרת הדברה במשרדים יכולה להתבצע על ידי מדביר, או באופן עצמאי. אלו שיבחרו באופן העצמאי, יצטרכו לדאוג תחילה לניקיון השטח מפירורים, שאריות מזון ושאר גורמים המושכים את הנמלים. בשלב הבא, יהיה עליכם לפזר חומרים דוחי נמלים או לחלופין מלכודות לנמלים.

חומרים דוחי נמלים הם חומרים טבעיים עם ריח חזק, דוגמת עלי דפנה, קליפות תפוז, פלפל שחור או שיני שום. נשמע תרופות סבתא נכון? תתפלאו לדעת כי מדובר בתרופות סבתא מעולות בעלות ערך מדעי מובהק. הנמלים מגיבות רע לחומרים אלו ויעדיפו לנדוד למקום אחר בו החומרים הללו אינם נמצאים.

לחלופין, תוכלו לפזר בקרבת הקן מלכודות פרומון. מלכודות אלו מכילות פרומון, חומר טבעי עוצמתי המושך אליו את הנמלים. הנמלים יגיעו אל הפרומון וימצאו את מותן. המלכודות יכולות להיות בצורת כדוריות או בצורת ג'ל שמדביר מוסמך מורח בקרבת הקן וכך מבצע הדברה במשרדים.

לבסוף, לאחר הרחקת הנמלים, סתמו את הקן בעזרת סיליקון, רובה או חומר דומה שלא יאפשר לנמלים לשוב ולצאת אל תוך המשרד דרך הקן. כך תושלם הדברת נמלים במסגרת הדברה במשרדים.

הדברת נמלים במשרד

 

הדברת תיקנים

המזיק השני שנדביר מסגרת הדברה במשרד, הוא התיקן. תיקנים נפוצים אף הם במיוחד בישראל כולה, ובכלל כך גם במשרדים. תיקנים אינם נוהגים להתרוצץ ברחבי החלל בשעות הפעילות של בני האדם אלא למצוא לעצמם מקום מסתור ולצאת ממנו לעת ערב. מקומות המסתור החביבים על התיקנים יהיו פתחי הביוב, חריצים בקירות ומאחורי, מתחת או בתוך ארונות.

מאחר שזהו אופן פעולתם של התיקנים, יש לקחת זו בחשבון כאשר מדבירים אותם במסגרת הדברה במשרדים. ראשית, יש לסתום פתחים בקיר. שנית, יש לרסס את פתחי הביוב, לסתום אותם ומומלץ גם לנקות אותם בעזרת ביובית. לאחר מכן, יש לרסס גם את נקודות המסתור כדי שהחרקים לא יוכלו להיכנס.

הדברת תיקנים

 

יתושים

יתושים פחות עוקצים בני אדם במשרד, שכן עיקר העקיצות נעשות בשעות השינה שלנו. אם בכל זאת אתם סובלים ממכת יתושים במשרד ומעוניינים בביצוע הדברה במשרדים מיתושים, ייבשו תחילה את כל מקורות המים העומדים המצויים במרפסת או בלובי של המשרד. יכול להיות שהצטברו כמה מיליליטרים בודדים של מים מתחת לאחד העציצים ונקבת היתוש מנצלת נקודה זו כדי להתרבות בה.

אם גם לאחר הייבוש אתם עוד סובלים ממכת היתושים, הזמינו מדביר. המדביר ירסס את המשרד וכך יבצע הדברה במשרדים כנגד יתושים. שימו לב כי חל איסור על הזמנת הדברה מונעת ויש להזמין שירותי הדברה, בין אם מדובר בהדברה בבית או בבניין ובין אם מדובר בהדברה במשרדים רק לאחר הופעה אקטיבית של המזיקים.

יתושים

 

הדברת זבובים

הדברת זבובים נעשית באמצעות ריסוס ופריסת מלכודות זבובים. כמו כן, מומלץ לעבור על אזור הזבל במשרד עם קיטור כדי לחסל את ביצי הזבוב שלא יתפתחו לרימות ולאחר מכן לזבובים של ממש.

 

הדברת מכרסמים

הדברת מכרסמים נעשית באמצעות מלכודות או באמצעות כדורי רעל. המלכודות, כשמן כן הן, לוכדות את המכרסם. מלכודת תיבת האכלה תאפשר לכם לשחרר את המכרסם בטבע בעוד שמלכודת קפיץ תהרוג את המכרסם במיידי. כדורי הרעל אפקטיביים במיוחד, אולם ישמידו את המכרסמים רק כעבור יומיים עד שלושה. מכיוון שכך, עלול להיווצר מצב בו המכרסמים מתו בתוך תעלות המיזוג או הביוב וכל המשרד יצחין מהן. משכך, ישנה עדיפות להדברה במשרדים באמצעות מלכודות.

הדברת מכרסמים

התשובה פשוטה למדי. אופן ההדברה המומלץ ביותר הוא בדומה להדברת נמלים, בין אם בשיטות ביתיות ובין אם באמצעות ריסוס מדביר במשרד במסגרת הדברה במשרדים.
יש לבחור אך ורק במדביר מורשה המחזיק ברישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. הרישיון ניתן רק לאחר עמידה בתנאי קורס המדבירים שעורך המשרד וכן לאחר הוצאת תעודת יושר מהמשטרה. חשוב לוודא כי רישיונו של המדביר בתוקף וכן כי סוג הרישיון רלוונטי – רישיון להדברות פנים ובכללן הדברה במשרדים. כמו כן, עליכם לוודא עם המדביר כי הוא משתמש אך ורק בחומרים המותרים על ידי המשרד להגנת הסביבה ולא בחומרים אחרים, שיכולים להיות יעילים אך מזיקים ומסוכנים. בנוסף, וודאו עם המדביר כי הוא אכן מנפיק דו"ח הדברה מפורט לאחר ביצוע העבודה, כפי שהוא מחויב מהחוק ומהתקנות בנושא. זהו הממד הבטיחותי בבחירת המדביר, ולמעשה מדובר בממד החשוב ביותר. אלא שממד זה לא מספיק לבדו. יש להוסיף לו ממדים נוספים של יעילות ומקצוענות, וכן ממד של עלות השירות. באשר ליעילות ולמקצוענות, רצוי לשמוע המלצות הן מקולגות והן המלצות אינטרנטיות. ההמלצות האינטרנטיות יעניקו לנו מדגם מייצג רחב מספיק וההמלצות מחברים וממשפחה יעניקו לנו מידע אמין דיו.  בשלב האחרון, נפנה לאותם מדבירים העומדים בתנאי הרגולציה עליהם שמענו את ההמלצות החמות ביותר, ונבקש מהם הצעות מחיר. מבין הצעות מחיר אלו, נבחר בהצעה הזולה ביותר. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

הדברה בגני ילדים

מחפשים שירות הדברה בגני ילדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה באולמות

מחפשים שירות הדברה באולמות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגנים ציבוריים

מחפשים שירות הדברה בגנים ציבוריים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה במפעלים

מחפשים שירות הדברה במפעלים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בגג

מחפשים שירות הדברה בגג מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה