logo hadbarot hasviva

הדברה במחסנים

מחפשים שירות הדברה במחסנים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מחסנים עסקיים הם לב ליבו של כל עסק. שם נשמרת הסחורה לפני ההפצה והשיווק שלה, לשם היא מגיעה הישר מהאנגר, מהחקלאי, או מכל מקום אחר ממנו מגיעה הסחורה שלכם ושם היא צריכה להישמר בבטחה וללא כל פגע. אלא שפעמים רבות, מכרסמים ושאר מזיקים מאיימים על שלום הסחורה במחסן. מכיוון שכך, יש לבצע הדברה במחסנים כנגד אותם מזיקים.

 

חשיבות ההדברה

חשיבות ביצועה של הדברה במחסנים פשוטה ואינטואיטיבית ואף נרמזה לעיל בפתיחת המדריך. אם לא יודברו המזיקים במחסן, הסחורה תיפגע ויוכלו להגירם נזקים עצומים לעסק שלכם בעקבות כך.

לעניין זה, אין זה משנה אם העסק שלכם הוא מכולת אשר חולדה במחסניה תוביל לסגירת המחסן על ידי משרד הבריאות, או עסק לחלקי חילוף לרכב שמזיקים ישמידו את הקרטונים והפלסטיק בו ויפגעו בסחורה היקרה. בכל מצב, לא נוכל לאפשר את הימצאותם של מזיקים במחסן.

 

שלבי ההדברה

הדברה במחסנים נעשית בשלבים. השלב הראשון בהליך הדברה במחסנים הוא זיהוי המזיקים הרלוונטיים בשטח. ישנם מזיקים אשר במרחב הביתי יטרידו אותנו מאוד, דוגמת נמלים ויתושים, אך במחסן הם יהוו מטרד פחות באופן משמעותי. זאת, מאחר שבמרחב זה לא האדם הוא מי שנמצא בסכנה המצריכה ביצוע הדברה במחסנים, אלא הסחורה היא זו שמצריכה ביצוע הדברה במחסנים. לכן, ההתמקדות במזיקים הרלוונטיים שונה במקצת.

 

המזיקים הרלוונטיים למחסן

כעת, נסקור בקצרה את המזיקים המטרידים אותנו במיוחד במרחב המחסן שלנו ונבאר מדוע מזיקים אלו מהווים מטרד שכזה. לא נוכל לסקור את כל המזיקים הרלוונטיים ומאחר שזוהי עבודתו של המדביר, אם המזיק שאצלכם במחסן אינו נמנה על המזיקים האמורים – אל חשש! המדביר ידאג לזהות אותו ולטפל באירוע בהתאם במסגרת ההדברה במחסנים.

 

החולדה

המזיקים הראשיים המטרידים אותנו במחסנים הם המכרסמים ובמיוחד החולדה. החולדה היא מכרסם נפוץ במיוחד בישראל ובעולם כולו, הנהנת להסתובב במקומות חשוכים ומלאי מקומות מסתור. ספק אם יש מקומות מעל פני הקרקע העונים על הגדרה זו טוב יותר מאשר מחסן. לרוב, מחסנים הם כמעט נטולי חלונות, מוחשכים ומלאים בסחורה שניתן להתחבא מאחוריה. כל אלו הופכים את המחסן ליעד מגורים מועדף עבור החולדה.

 

הנזק מהחולדה

יחסי המחסן והחולדה אינם יחסים של סימביוזה הדדית, בה שני הצדדים נהנים מההסדר, אלא סימביוזה פרזיטית בה החולדה נהנית מהמחסן אך המחסן ניזוק מהחולדה. הנזק מהחולדה כפול.

ראשית, החולדה ידועה כסוכנת ראשונה במעלה של חיידקים ושאר מחלות שהיא נושאת עימה מהביוב אל פני הקרקע. החיידקים האלו כמובן אינם רצויים בשום סביבה. אולם במחסן מזון, למשל, בין אם מדובר במחסן של אוסם, של שופרסל, בסופר השכונתי של שפע יששכר או במסעדת ההמבורגרי, מדובר בטרגדיה של ממש העלולה להוביל, ובהיגיון רב, לסגירת המחסן.

שנית, החולדה, כאמור, משתייכת למשפחת המכרסמים. הכרסום של החולדה לא נועד רק לצרכי אכילה אלא גם לצורך חידוד השיניים שלה. משכך, החולדה מחבבת כרסום של כל דבר ובעיקר של עץ מעובד או טבעי. חשבו איזה אסון יכולה לגרום חולדה למחסנים של איקאה או כל חנות אחרת המוכרת מוצרים מעץ או מוצרים המחופים בעץ. כמו כן, גם אריזות הקרטון הנפוצות ימשכו את החולדה והכרסומים לא ייפסקו.

 

הדברת החולדה

אלו הן, אם כן, שתי הסיבות העיקריות בגין הדברה במחסנים נגד חולדות הינה צעד הכרחי וקריטי עבור העסק שלכם. ישנן שתי שיטות עיקריות להדביר חולדות. השיטה הראשונה היא הדברת חולדות בעזרת מלכודות והשיטה השנייה היא הדברת חולדות בעזרת רעל.

הדברה ברעל מאפשרת להתמודד בקלות יחסית עם מכת חולדות. הרעל מפוזר בכל המרחב וכל החולדות ניזונות ממנו ומוצאות את מותן. אולם לשיטה זו לביצוע הדברה במחסנים חסרון משמעותי. אין לדעת היכן בדיוק החולדות ימצאו את מותן במסגרת הדברה במחסנים של חולדות. ייתכן שהחולדות ימותו בתוך אריזה ונגלה זאת רק בעת מסירתה ללקוח או לבית העסק עצמו, בתוך תעלות האוורור ואף מתחת למרצפות.

חסרון זה אינו קיים בהדברה במלכודות. אלא שהדברה במלכודות אמנם תעזור לנו לשלוט בנקודות בהן ייתפסו החולדות במסגרת הדברה במחסנים, אך כל מלכודת תוכל ללכוד חולדה אחת בלבד בכל פעם. יוכלו לעבור ימים ארוכים עד ללכידת החולדות, במיוחד כאשר מדובר במחסנים גדולים. לכן, כאשר במחסן גדול ובמכת חולדות עסקינן, מומלץ להדביר ברעל את החולדות תוך לקיחת הסיכון למוות במקומות לא רצויים. כאשר המחסן קטן והחולדות אינן רבות, נעדיף שימוש במלכודות.

 

טרמיטים ועשים

מזיק נוסף הפוגע במחסנים הוא הטרמיט. הטרמיטים גם הם אוכלים קרטונים ואריזות ופוגעים בסחורה. אל הטרמיטים יש להוסיף את העש הפוגע במיוחד בבדי כותנה אך גם בניירות ובקרטון. שני מזיקים אלו יכולים אף הם להסב נזקים כבדים למפעל ויש חשיבות להדביר אותם.

הדברה במחסנים נגד טרמיטים ועשים תיעשה באמצעות ריסוס. ריסוס במחסנים אינו עסק פשוט שכן הוא דורש הישמרות יתירה מפני פגיעה בסחורה במסגרת הריסוס. ככל שהדבר אפשרי, מומלץ לרסס כאשר המחסן ריק אך מפאת הקושי שבפינוי המחסן ישנן שיטות לביצוע הדברה במחסנים גם מבלי לרוקן את המחסן. לאחר הריסוס, חשוב לשמור על ניקיון ולפזר כדוריות דוחות עש וטרמיטים.

גם יונים מהוות מטרד רציני במחסנים. היונים, בדומה לחולדות, מפיצות מחלות ובדומה לטרמיטים עלולות לפגוע בסחורה. לכן, מומלץ להיעזר בשירותי הרחקת יונים במסגרת הדברה במחסנים שיבטיחו את הרחקת היונים מהמחסן באמצעות פריסת רשתות ודוקרנים נגד יונים. אלו ימנעו מהיונים לחדור למחסן וישמרו עליו מפני הסכנות התברואתיות והסכנות לסחורה הנשקפות מהיונים. אם כן, הרחקת יונים מהווה נדבך חשוב במסגרת הדברה במחסנים.
ניתן לבצע מגוון פעולות שימנעו את הופעתם של מזיקים ויחסכו את הצורך בביצוע הדברה במחסנים או לפחות יצמצמו אותו.  פעולת המנע הראשונה היא איטום סדקים וחורים. לא אחת המזיקים חודרים למחסן דרך סדקים בביוב או בקירות ויונים דרך פתחים בגג. איטום כל אלו יקטין במידה ניכרת את הסיכויים לחדירת מכרסמים ויקטין את הסיכויים להיזקקות להדברה במחסנים. בנוסף, חשוב להקפיד על ניקיון במחסן. המזיקים נמשכים לשאריות מזון, לריקבון ולעובש. אם אלו לא יהיו במחסן הסיכויים להופעתם של המזיקים ירדו פלאים ואתם תחסכו הדברה במחסנים. הוא הדין גם באשר למקורות מים. ייבוש מקורות מים עומדים במחסן ירחיק מזיקים המטילים ביציהם במקומות שכאלו וכן ידרוש מהיונים, מהחולדות ודומיהם לנדוד לשם שתייה מה שמרחיק בעצמו מהמחסן. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגנים ציבוריים

מחפשים שירות הדברה בגנים ציבוריים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגני ילדים

מחפשים שירות הדברה בגני ילדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה באולמות

מחפשים שירות הדברה באולמות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בגג

מחפשים שירות הדברה בגג מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה במפעלים

מחפשים שירות הדברה במפעלים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה