logo hadbarot hasviva

הדברה בחדרים

מחפשים שירות הדברה בחדרים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

הדברה בבית, בבניין או במשרד הינה צעד הכרחי בישראל. הקיצים מרובים במזיקים הפוקדים את הבית, החצר והבניין, הזבובים במשרד פוגמים באפקטיביות העבודה וחולדות בתל אביב צצות כמו פטריות שאחרי הגשם. במסגרת ההדברה יש להבחין בין הדברה של חדרי מדרגות ודומיהם לבין הדברה בחדרים עצמם. על כך, על הדברה בחדרים, נפרט כעת.

 

המזיקים בשטח

ישנם מזיקים רבים העשויים להופיע בחדרים שלכם. חדרים מסוימים מושכים במיוחד מינים ספציפיים של מזיקים, בעוד שחדרים אחרים, אשר גם בהם יש לבצע הדברה בחדרים, מושכים מזיקים אחרים. כעת, נפרט אודות החדרים השונים והמזיקים האופייניים להם.

חדר השינה

לא ניתן לעסוק בהדברה בחדרים מבלי לפתוח את הדיון סביב הדברה בחדרים מסוג חדרי שינה. חדרי השינה הם המרחב האינטימי ביותר שלנו, אליו אנו חוזרים בסוף היום. נרצה, תחילה, שמרחב זה יהיה בטוח וסטרילי ולא נגוע אף הוא במזיקים.

ישנם שני מזיקים הנמשכים במיוחד לחדר השינה. הגורם המושך אותם לחדר זה, חד הוא. אנחנו, ישנים. שני המזיקים המדוברים אשר בגינם יש לבצע הדברה בחדרים מסוג חדרי שינה, הם היתושים ופשפשי המיטה.

פשפש המיטה

פשפשים הינה משפחת חרקים טפילים, הניזונים מדמם של בעלי חיים אחרים. פשפש המיטה הוא מין ספציפי ממשפחת הפשפשים, הנטפל במיוחד לבני האדם. פשפש המיטה מטפס על גופו של האדם, לרוב בזמן שהוא ישן. הפשפש נעצר על בטנו, גבו או חזהו של האדם. ראשית, פשפש המיטה יאלחש את האזור ממנו הוא רוצה למצוץ דם. בשלב הבא, הפשפש יתחיל לאכול וימצוץ דם מהאדם לאחר שיעקוץ אותו. דרך אכילה זו היא המושכת את הפשפש לחדר השינה שלנו.

הדברת פשפש המיטה

הדברת פשפש המיטה נעשית במספר שלבים. השלב הראשון בעבודתו של המדביר יהיה שלב האיתור בו הוא יזהה את מיקום הפשפשים. מדובר במשימה לא פשוטה הדורשת מיומנות.

כעת המדביר יעבור להדברת הפשפשים עצמה, במסגרת הדברה בחדרים, באמצעות שאיבה, קיטור וריסוס. בשלב הראשון, המדביר ישאב בעזרת שואב אבק מקצועי את המיטה לצורך הדברה בחדרי שינה. במסגרת שאיבה זו יישאבו כלל ביצי פשפש המיטה וזהו הצעד הראשון בדרך להדברה בחדרי שינה. שלב זה הינו קריטי למדי, שכן לאור קצב ההתרבות של הפשפשים, ריסוס שלא ישמיד את הביצים יהיה לא יעיל בעליל.

השלב השני במסגרת הדברה בחדרים של פשפש המיטה, הוא הדברת הפשפש בעזרת קיטור. לאחר שהמיטה נשאבה, המדביר יעבור עליה עם מכונת קיטור מקצועית. מכונה זו תטיח את האדים בעוצמה על המזרן, או על כל מקום אחר בו זוהו פשפשים, ותשמיד את רוב רובם של פשפשי המיטה.

כדי להשלים את ההדברה ולהבטיח אזור סטרילי מפשפשים, המדביר ירסס את החדר כולו. הריסוס יבטיח לכם סביבה נקייה מפשפש המיטה לאורך שנים ובכך תושלם הדברה בחדרים מסוג חדרי שינה כנגד פשפש המיטה.

יתושים

יתושים שמחים אף הם להגיע לחדר השינה שלכם, לאור המכנה המשותף של היתושים ושל הפשפשים. גם היתושים ניזונים מהדם שלכם וגם הם ישמחו לעשות זאת כאשר אתם ישנים. היתושים, או ליתר דיוק נקבת היתוש, מחדירה אל גופכם חומר מאלחש. לאחר מכן, היא פוצעת את גופכם ומחדירה לתוכו את החדק שלה המשמש עבורה בתור קשית והיא ניזונה מהדם שלכם בלילה, בתוך חדר השינה שלכם. משכך, יש צורך להדביר גם יתושים במסגרת הדברה בחדרים.

הדברת היתושים

השלב הראשון בהדברת יתושים הוא ייבוש מקורות מים עומדים קטנטנים, דוגמת היקוות מים בתחתית של אגרטל או ברז מטפטף היוצר שלולית. זאת, מאחר שמקומות אלו מהווים כר פורה להטלת ביצי יתושים. בנוסף, תוכלו להציב בחדריכם קוטל יתושים המושך אליו את היתושים ומשמיד אותם. אם הקוטל לא יעזור, הזמינו מדביר לריסוס. המדביר ירסס את החדר ויקטול את היתושים. בנוסף, הוא יפזר רעלים במים העומדים במטרה להשמיד את ביצי היתושים בחדר.

המטבח

חדר נוסף שיש לעסוק בו בהדברה בחדרים, הוא המטבח. המטבח מושך אליו את המזיקים עקב שאריות המזון המצויות בו. שאריות המזון ימשכו אליהן נמלים וטרמיטים. מזון רקוב בפח הזבל, ימשוך אליו מקקים וזבובים. כמו כן, ירקות ושאר מיני מזון במטבח ימשכו אליו מכרסמים מסוג חולדות ועכברים ולכן חשוב לבצע הדברה בחדרים גם במטבח.

הדברת הנמלים והטרמיטים

מומלץ להדביר את המזיקים הללו באופן אורגני. ניתן להזמין מדביר שימרח ג'ל אורגני כנגד נמלים וטרמיטים הצפוי לקטול אותם. היתרון הוא היעדר השימוש בחומרים כימיקליים במסגרת הדברה בחדרים מסוג זה, מה שמקנה יתרון תברואתי עצום הקריטי במיוחד כאשר במטבח עסקינן. ניתן להדביר נמלים גם באמצעים ביתיים טבעיים, דוגמת עלי דפנה או קליפות תפוז, אם כי ביעילות חלקית. ניתן גם להדביר אותן בריסוס אך ייתכן שהנזק התברואתי עולה על התועלת במקרה זה.

הדברת מקקים וזבובים

הדברתם של אלו תיעשה באמצעות ריסוס. ניתן גם לפרוס מלכודות זבובים אולם עיקר האפקטיביות של המלכודות היא במרחבים גדולים יותר בהם מצויים זבובים רבים ולא פרטים בודדים בלבד.

הדברת מכרסמים

הדברת מכרסמים במסגרת הדברה בחדרים תיעשה באמצעות מלכודות מסוג תיבת האכלה או מסוג מלכודות קפיץ. הדברה ברעל כלל אינה מומלצת בתוך המטבח במסגרת הדברה בחדרים.

ישנם חדרים נוספים אליהם רצוי לתת את הדעת. חדר הארונות, למשל, מזמן אליו חרקים הפוגעים בעץ. בכללם ניתן למצוא את הטרמיטים שהוזכרו לעיל, את העש האוהב במיוחד להיכנס לארונות ולכרסם בבגדים וכן ישנן חיפושיות זעירות דוגמת האבקונית הנמשכות אף הן אל העץ. במידה וזיהיתם פגיעה בארונות בחדר, הזמינו בדחיפות מדביר שיבצע הדברת חדרים בחדר הארונות. חדר נוסף הוא חדר המדרגות. בחדר המדרגות נוהגים לקונן התיקנים אשר אופן הדברתם פורט לעיל. הסלון עשוי לרכז את כלל סוגי המזיקים האמורים ולכן די לקבץ את כל המידע הקודם כדי להסיק את המידע הנדרש ואת הידע הנחוץ על הדברה בחדרים מסוג חדרי מגורים, דהיינו סלון.
התמחור נקבע לפי מספר החדרים המודברים. הדברה בדירת שני חדרים יכולה לעלות שלוש מאות שקלים בלבד. הדברה בדירת שלושה חדרים תעלה כבר כשלוש מאות וחמישים שקלים. הדברה בדירת ארבעה חדרים תעלה, בדרך כלל, כארבע מאות וחמש עשרה שקלים והדברה בדירת חמישה חדרים תנוע בין ארבע מאות וחמישים לבין חמש מאות שקלים. הדברה בבית פרטי עם גינה, יכולה להגיע גם לאלף שקלים. שיהיה לכם בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגנים ציבוריים

מחפשים שירות הדברה בגנים ציבוריים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגני ילדים

מחפשים שירות הדברה בגני ילדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה באולמות

מחפשים שירות הדברה באולמות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בגג

מחפשים שירות הדברה בגג מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה במפעלים

מחפשים שירות הדברה במפעלים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה