logo hadbarot hasviva

הדברה בזול 

מחפשים שירותי הדברה בזול? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

שנת 2022 תיזכר, בין היותר כשנה אינפלציונית. ייתכן, וכך נקווה, שהיא תיזכר כשנה יחידה שכזו עקב ריבוי ביקוש כיאה לתקופת פוסט קורונה ומחסור בהיצע עקב בעיות בשרשרת האספקה, מלחמה באוקראינה והתחממות גלובלית. מאידך, ייתכן שמדובר בתחילה של תקופה שתגרום חלילה למיתון כלכלי ולהאטה של השוק.

 

חיסכון

בתקופה שכזו, בה סך ההוצאות גדל והמשכורת אינה גדלה בהתאם, אנו מנסים לחסוך ולהמעיט בהוצאות שאינן הכרחיות. גם בהוצאות ההכרחיות נשתדל לחסוך ולהשיג שירותים שונים בזול. בכלל שירותים אלו, נכלל עולם ההדברות. הרצון לשירותים זולים מתבטא גם בחיפוש אחר הדברה בזול. במאמר זה נגלה כיצד ניתן לחסוך בעלויות ההדברה ולהשיג הדברה בזול. כל זאת, ללא פגיעה באיכות ההדברה.

ריכוזיות

מילת מפתח בכל הקשור להדברה בזול היא ריכוזיות. ריכוזיות של עבודות ושירותים שתהפוך את ההדברה הרגילה להדברה בזול מבלי לפגוע באיכות. נסביר כיצד המנגנון עובד. עלותה של הדברה נקבעת לפי עלות העבודה למדביר בצירוף פרמיה המגלמת את הרווח של המדביר.

עלות ההדברה מורכבת מסך עלויות שונות המצטברות. בכלל עלויות אלו, ניתן למצוא הוצאות ייחודיות לעבודה, כאשר מדובר בעיקר בחומרים הכימיים באמצעותם מבוצע הריסוס וכן את עלות השחיקה של ציוד המדביר. אל הוצאות משתנות אלו יש לצרף את סך העלויות הקבועות. עלויות אלו מורכבות מעלות רכישת הציוד הקבוע, עלות הרכב וזמן הנסיעות, עלות שינוע הציוד, עלות הביטוח ועוד.

כאשר המדביר מבצע הדברות באופן מרוכז באותו מקום, ביכולתו לחסוך עלויות קבועות רבות. התמחור של העבודות יוותר כשהיה. עלויות פלוס פרמיה. הפרמיה של המדביר לא תיפגע כלל וכלל. אלא שהודות לריכוז העבודות, העלויות הקבועות יוותרו כמעט זהות לאלו של עבודה בודדת, מה שיאפשר למדביר להפחית מהעלות ולהעניק שירות של הדברה בזול מבלי לפגוע ברווחיו. נבהיר כיצד המנגנון פועל בעזרת דוגמה מספרית פשוטה.

דוגמה מספרית לריכוזיות

נניח שהבניין שלכם סובל מבעיית מקקים קשה והם  מופיעים בכל עבר. וועד הבית מזמין מדביר שירסס בחדר המדרגות, בביוב הסמוך, בחצר ובעליית הגג. המדביר יתמחר את העבודה באופן הבא. נדגיש, כמובן, כי המחירים אינם מחיר השוק אלא מחירים פשוטים לצורך הדוגמה להדברה בזול.עלות החומרים עבור המדביר עומדת על 10 שקלים. עלות השחיקה של הציוד עומדת על 1 שקלים בלבד. עלות הנסיעה אל הבניין שלכם עומדת על 3 שקלים.

העלות המגלמת את מחיר הציוד עומדת על עוד 3 שקלים. עלות שינוע הציוד מוסיפה עוד 2 שקלים לעלות הכוללת. הביטוח החודשי עולה למדביר, באופן יחסי, 2 שקלים ליום.בדוגמה לעיל, סך העלויות המשתנות עומדות על 11 שקלים. סך העלויות הקבועות מגיעות ל-10 שקלים. סך הכל עלות העבודה מוערכת ב-21 שקלים. אליהם מוסיף המדביר 4 שקלים כפרמיה ומתמחר את העבודה בבניין ב-25 שקלים.

כעת, אתם מבקשים מהמדביר שידביר גם את הדירה הפרטית שלכם בבניין. ללא ההדברה הכללית בבניין, תמחור העבודה היה נעשה באופן הבא – 10 שקלים עלות קבועה, נניח 3 שקלים עלות משתנה, שכן הדירה קטנה מהבניין כולו, 4 שקלים פרמיה וסך הכל 17 שקלים להדברה.

אולם מאחר שהעלויות הקבועות כבר גולמו בתמחור הריסוס לבניין, המדביר יוכל להפחית את סך העלויות הקבועות, או לפחות את רובן, ממחיר השירות ולהעניק לכם הדברה בזול. המדביר ישמח להעניק לכם את ההנחה הודות לעבודה בבניין. ייתכן שהוא יפחית את המחיר ל-10 שקלים למשל.

אם נפרק את המחיר, נבחין כי הוא מורכב מ-3 שקלים עלות משתנה, אולי עוד 1-2 שקלים של עלות קבועה הנוספת על העלות הקבועה בבניין או לחלופין עלות שהופחתה מתמחור העבודה בבניין ונוספה לעלות השירות שלכם, והמדביר ייהנה מפרמיה של 5-6 שקלים – פרמיה גבוהה יותר מזו שגבה עבור העבודה בבניין בתמורה לשירות זול באופן משמעותי.

באופן זה, הריכוזיות של העבודות מאפשרת לכם להנות מהדברה בזול מבלי להתפשר על האיכות כלל וכלל. ככל שריכוז העבודות יהיה גבוה יותר, למשל באמצעות התאגדות של כלל הדיירים להדברות גם בדירתם, כך העלות הקבועה תתחלק בין יותר לקוחות ועלות השירות הספציפי תפחת ואתם תהנו מהדברה בזול.

הדברה עצמית

דרך נוספת להדברה בזול היא ביצוע שירותי הדברה מסוימים באופן עצמאי. לא כל שירות הדברה ניתן לבצע באופן עצמאי. למעשה, את רובם של השירותים אי אפשר. אך שירותי פריסת מלכודות ניתן לבצע באופן עצמאי וכך להנות מהדברה בזול. פרסו את המלכודות לפי הוראות היצרן ובמקומות הרלוונטיים וכך כל עלות ההדברה תהיה עלות המלכודות גרידא.

כמו כן, תוכלו להרחיק נמלים אף בחינם ולבצע הדברה בזול כנגדן. זאת, באמצעות פיזור עלי דפנה, קליפות תפוז, שום או פלפל חריף בקרבת הקן שלהן. חומרים אלו מדיפים ריחות חזקים ועוצמתיים אשר דוחים את הנמלים ומרחיקים אותן. כך, אתם תוכלו להנות מסביבה ללא מזיקים וזאת מבלי להזמין שירותי הדברה אלא בביצוע הדברה בזול באופן עצמאי וללא סיוע של מדביר.

ניתן להרחיק יונים באופן עצמאי, לפחות במידת מה. ניתן להציב דוקרנים כנגד יונים וכן לפרוס רצועות חשמליות, מכשירי קול ודחלילים כנגדם. דוקרנים הינה שיטה מסורתית להרחקת יונים. פורסים באופן עצמאי את הדוקרנים על אדן החלון ועל הגג, היונים לא עומדות שם ובא לציון גואל. אלא שדרכם של דוקרנים להישבר ולהישחק. בנוסף, הדוקרנים זזים ממקומותיהם וכן היונים מוצאות מקומות על אדן החלון ללא דוקרנים.  הפתרון לכך, הוא שימוש בכלים להדברה חשמלית. מדובר ברצועות חשמליות שאנשי המקצוע פורסים על אדן החלון וסף הגג. כאשר היונה תיגע ברצועה, היא תחווה זרם חשמלי קל. הזרם לא יפגע בה, אך ירתיע אותה עד מאוד והיא כבר לא תחזור למרפסת או לחלון שלכם. כלי נוסף של הדברה חשמלית, הוא כלי אלקטרומגנטי המשדר גלי קול. גלי קול אלו לא יישמעו באוזניכם אך אמורים להישמע באוזן היונים, להוות מטרד עבורן ולהוביל להרחקת היונים. אפקטיביות מכשירים אלו להרחקת יונים מוטלת בספק. משכך, הם לא יהוו פתרון בלעדי להרחקת יונים אלא לכל היותר פתרון משלים. כלי נוסף ואחרון להרחקת יונים באופן עצמאי, הוא דחלילים של עורבים וינשופים. היונים חוששות מעופות דורסים אלו ונמנעים ממגע עימם. מומלץ לשנות את המיקומים המדויקים של הדחלילים אחת לשבוע כדי לשמור על אמינותם ביחס ליונים. בהצלחה!
לא נוכל לסיים מאמר זה בלי הנחיות מה לא לעשות כדי להנות מהדברה זולה. אל תתפשרו על מדביר שאינו מורשה או שאינו מנפיק דו"ח הדברה כנדרש. הדברה היא עסק מסוכן ואין להתפשר על הבטיחות בשום מצב. כמו כן, אל לכם לבצע בעצמכם פעולות המסורות למדביר בלבד. הבטיחות היא מעל הכל. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
רשתות יונים

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חומרי הדברה

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

הדברת עצים

מי שטייל בערבה או בנגב בשנים האחרונות, הבחין בוודאי בעצי שיטה מדברית רבים מתים או גוססים. מי שעקב אחר החדשות בחודשים ינואר ופברואר השנה (2022),

הדברת עשבייה

עשבייה – כלל העשבים הגדלים באזור מסוים. זוהי ההגדרה המילונית למילה עשבייה. בהגדרה זו, נכללים הן עשבים שוטים והן עשב שאנו שתלנו לצרכינו – הדשא

הדברת צמחים

מחפשים שירותי הדברת צמחים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

הרחקת יונים

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו