logo hadbarot hasviva

הדברה בגג

מחפשים שירות הדברה בגג מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

פעמים רבות אנו נתקלים בבעיות בדירה מבלי להבין מהו מקור הבעיה. הכל נראה תקין וכשורה ובכל זאת מופיעות תולעים בבית, הסביבה מלוכלכת, יש נזילות ומופיעים ג'וקים. פעמים רבות, התשובה לשאלה מהו מקור הבעיה פשוטה למדי. התשובה היא – בגג. הגג של הבניין או של הבית שלנו הינו אזור אשר איננו נוטים להסתובב בו יותר מידי ביום יום, אך מה שקורה בו עלול להשפיע עלינו בהחלט.

 

מזיקים בגג

לא אחת מגיע אלינו מידע לגבי תרחיש שכזה – זוהו בדירה ג'וקים, נמלים או רימות. בוצע ריסוס בבית, הוענקה אחריות ובכל זאת כעבור תקופה קצרה המזיקים חוזרים לדירה. הלקוחות מתפלאים כיצד קרה אירוע שכזה. באותם מקרים, השאלה הראשונה שנשאל היא אם בוצעה גם הדברה בגג. כאשר התשובה שלילית, אנו כנראה יודעים כיצד לפתור את הבעיה.

 

היונה

הסיבה לכך שהדברה בגג היא נחוצה היא שהגג מהווה בית חם למזיקים רבים. נתחיל במזיקה שאוהבת במיוחד גגות – היונה. הסיבה בגינה יונים נמשכות לגגות פשוטה ואינטואיטיבית – גגות הם לרוב גבוהים, יונים יכולות לעוף, חיות רבות אינן יכולות לעוף או לטפס לגובה שכזה ולכן התחרות של היונים עם חיות אחרות על שטחי הקינון והמחיה בגג פוחתת.

כאשר בגג מצויה עליית גג פתוחה או לחלופין מקומות מסתור בין קולטני השמש לבין הרעפים, מדובר במציאה של ממש עבור היונים ואלו יוכלו לחגוג שם עד בלי די באופן שיחייב ביצוע הדברה בגג.

היונה

 

הנזקים מהיונה

היונה גורמת לשלל נזקים. הלשלשת שלה מפיצה זיהומים ומחלות. היא מלכלכת לכל עבר. הלשלשת חומצית ופוגעת בשלמותם של חומרים רבים, דוגמת פח המכונית שלכם. היונה הומה ומרעישה ומטרידה את מנוחתנו. כל אלו לבדם מצדיקים הדברה בגג כדי להרחיק את היונים.

הנזקים מהיונה

 

תולעים, רימות וכיני יונה

הנזקים מהיונה כלל לא מסתכמים בנזקים האמורים. נזק משמעותי נוסף הוא ייבוא של מזיקים טפילים הנטפלים ליונה אל תוך הבניין שלנו. יונים רבות נגועות בכיני יונים. אחרות סוחבות על גבן תולעים ורימות. כל אלו מגיעות עם היונים אל הגג שלנו ומשם הן זוחלות אל כל הבניין. זוהי עוד קבוצה של מזיקים המצויה בגג ומצדיקה ביצוע הדברה בגג כדי להתמודד עם המזיקים.

תולעים, רימות וכיני יונה

 

הרחקת יונים

כפי שיכולתם להסיק בעצמכם, נדבך משמעותי למדי בהדברה בגג הוא הרחקת יונים. מכיוון שכך, יש לפרט במסגרת מידע על הדברה בגג על הליך הרחקת יונים ועל שיטות העבודה המומלצות לביצוע מטרה זו.

 

ניקוי

השלב הראשון בהדברה בגג מיונים הוא באמצעות ניקוי השטח. גג שלא בוצע בו ניקוי בעבר, צפוי להיות מלוכלך ומזוהם למדי מלשלשת היונים. מדובר הן בנזקים תברואתיים והן בנזקים למבנה, בדמות סתימות במרזבים ובצנרת הניקוז של הבניין. לכן, תחילתה של הדברה בגג בניקויו מלשלשת היונים.

ניקוי

 

רשתות

הדרך הראשונה להרחיק יונים היא באמצעות רשתות להדברה בגג. מיגון שכזה אפקטיבי במיוחד במסתורים בגג החביבים על היונים. פריסת הרשתות תמנע מהיונים להיכנס אליו פנימה וכך תבוצע הדברה בגג.

חשוב להקפיד ולקנות רשתות צפופות ועמידות. רשתות רחבות מידי לא יהיו אפקטיביות, שכן היונים יוכלו לעבור בעדן. לעיתים, קורית התוצאה הגרועה ביותר בה היונים חודרות מבעד לרשת אך לא מצליחות לצאת ממנה, והן מוצאות את מותן בתוך המסתור.

באשר לעמידות, רשתות סיליקון מהסוג הזול ביותר יתפוררו בתנאי מזג אוויר קיצוניים ויאפשרו ליונים לחדור מבעד לרשת. לכן, יש להקפיד על רכישת רשתות עמידות לתנאי מזג אוויר קיצוניים שאכן יהיו אפקטיביות לצרכי הרחקת יונים.

אין הכרח לרכוש רשתות מתכת. גם רשתות סיליקון הן פתרון נפלא, אך עליהן להיות עשויות מסיליקון איכותי ולא מסיליקון זול ולא עמיד. בנוסף, אחת לתקופה, בין שנה לשנתיים, מומלץ להחליף את הרשת כדי לשמור על יעילותה.את הרשתות תוכלו לפרוס ולקבע בעצמכם. לחלופין, תוכלו להזמין חברה מקצועית שתבצע מדידות וקיבוע של הרשתות.

רשתות

 

דוקרנים

דוקרנים הינה שיטה מסורתית להרחקת יונים ולביצוע הדברה בגג. פורסים את הדוקרנים על סף הגג, היונים לא עומדות שם ובא לציון גואל. אלא שדרכם של דוקרנים להישבר ולהישחק. בנוסף, הדוקרנים זזים ממקומותיהם וכן היונים מוצאות מקומות על אדן החלון ללא דוקרנים.

דוקרנים

 

הדברה חשמלית

הפתרון לחסרונות הדוקרנים, הוא שימוש בכלים להדברה חשמלית לצורך הדברה בגג. מדובר ברצועות חשמליות שאנשי המקצוע פורסים על סף הגג. כאשר היונה תיגע ברצועה, היא תחווה זרם חשמלי קל. הזרם לא יפגע בה, אך ירתיע אותה עד מאוד והיא כבר לא תחזור לגג שלכם ותושלם ההדברה בגג.

כלי נוסף של הדברה חשמלית, הוא כלי אלקטרומגנטי המשדר גלי קול. גלי קול אלו לא יישמעו באוזניכם אך אמורים להישמע באוזן היונים, להוות מטרד עבורן ולהוביל להרחקת היונים. אפקטיביות מכשירים אלו להרחקת יונים מוטלת בספק. משכך, הם לא יהוו פתרון בלעדי להרחקת יונים אלא לכל היותר פתרון משלים.

הדברה חשמלית

 

דחלילים

כלי נוסף ואחרון להרחקת יונים לצרכי הדברה בגג, הוא הצבת דחלילים של עורבים וינשופים. היונים חוששות מעופות דורסים אלו ונמנעות ממגע עימם. מומלץ לשנות את המיקומים המדויקים של הדחלילים אחת לשבוע כדי לשמור על אמינותם בפני היונים.

דחלילים

הדברת יתר המזיקים בגג נעשית באמצעות ריסוס. ההדברה הכימית תשמיד את כיני היונים, את התולעים ואת הרימות ותשמור על הבית שלכם נקי ממזיקים החודרים מהגג. את הריסוס יבצע מדביר מורשה המחזיק ברישיון הדברה מהמשרד להגנת הסביבה. לעולם אל תתקשרו עם מדביר שאינו מורשה – מדובר בעניינים של בטיחות ועם בטיחות לא משחקים. הריסוס בגג אינו צפוי להיות מורכב למדי שכן מדובר בתא שטח קטן יחסית, ולעלות כמה מאות שקלים בודדים לכל דיירי הבניין.
מומלץ להזמין את אותו מדביר גם עבור הריסוס וגם עבור היונים. עלות ההדברה בגג היא פונקציה, כמובן, של גודל הגג, של מצב המזיקים בשטח ועוד. אולם ככלל, ניתן להצביע על טווח מחירים כולל.  לרוב, עלות ניקוי הגג מלשלשת היונים באופן יסודי, תעמוד על 1,000 עד 2,000 שקלים. עלות הריסוס תעמוד על כ-600 שקלים. עלות הצבת הדוקרנים תעמוד על כ-1,500 שקלים ועלות פריסת הרשתות על 2,000 שקלים. כך יוצא שהעלות הכוללת צפויה לנוע סביב חמשת אלפים עד ששת אלפים שקלים. אם תבחרו לבצע הדברה אלקטרונית נגד יונים, המחיר יזנק. עלות המכשור הוא מעל 100 שקלים למטר, כך שהמחיר המדויק ייגזר מגודל הגג. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגנים ציבוריים

מחפשים שירות הדברה בגנים ציבוריים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגני ילדים

מחפשים שירות הדברה בגני ילדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה באולמות

מחפשים שירות הדברה באולמות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה במפעלים

מחפשים שירות הדברה במפעלים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בפארקים

מחפשים שירות הדברה בפארקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה