logo hadbarot hasviva

הדברה בבניינים

מחפשים שירות הדברה בבניינים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

החל מימי המפכה התעשייתית, העולם עובר הליך מואץ של עיור. במסגרת הליך זה, אנשים נוטשים מושבות וכפרים ומתרכזים במרחב האורבני, המרחב העירוני. כיום, רובה של האנושות, גם באזורים המפותחים פחות בעולם השלישי, גרה במרחב האורבני. הבנייה במרחב האורבני היא בעיקרה בנייה גבוהה, בבניינים. אנשים לא חיים בקרקע לעצמם אלא בבתים משותפים. בשל כך, לא ניתן להסתפק בהדברה בדירה אלא יש לבצע הדברה בבניינים עצמם.

 

מה מדבירים

במסגרת הדברה בבניינים, נרצה להדביר בעיקר ג'וקים ויתושים. ישנה חשיבות גבוהה גם להדברת שאר המזיקים אולם אלו הם שני המזיקים שנרצה להדביר יותר מכל. אזור קינונם של ג'וקים יהיה, פעמים רבות, לא בתוך הבית שלנו. הג'וקים יעדיפו לקונן בפתחי הביוב הסמוכים לבניין ואף בתוך ארונות החשמל והתקשורת בתוך הבניין עצמו. חשוב לזכור זאת במסגרת הדברה בבניין.

יתושים מקוננים ומטילים את ביציהם בהיקוות מים עומדים, לרוב מקווי מים קטנים מאוד. מצע אטרקטיבי להטלת ביצי היתוש, יכול להיות אף מצבור מים קטנטן מתחת לעציץ בכניסה לבניין. הסבירות שבסיס האם של היתושים ישכון באזור הלובי גבוהה באופן משמעותי מהסבירות למצוא את בסיס האם שלהם אצלכם בתוך הדירה. גם זאת יש לזכור במסגרת הדברה בבניינים.

אם כן, נוכחנו לדעת כי גם היתושים וגם הג'וקים לא מרוכזים רק בתוך הבית שלנו אלא בעיקר בלובי או בתוך הבניין עצמו. זוהי הסיבה בגינה לא ניתן להסתפק בהדברה בדירה לבדה אלא יש לבצע הדברה בבניינים כולו.

הזמנת מדביר לבניין

האחריות להדברה בבניינים מוטלת, בדרך כלל, על ועד הבית. לא מדובר בסיפור יקר מאוד. לרוב, הדברה בבניינים בן 3 קומות תעמוד על כ-300 עד 450 שקלים, הדברה בבניינים בן 4 קומות תעלה בסביבות ה-450 עד 600 שקלים, הדברת בניין בן 5 קומות על כ-500 עד 650 שקלים, הדברה בבניינים בן 6 קומות תעלה בין 650 ל-800 שקלים וכן הלאה.

ההדברה כוללת לא רק הדברה של הבניין עצמו אלא גם של רחבת הכניסה לבניין, של פתחי הביוב הסמוכים לו, של ארונות החשמל והתקשורת ושאר השטחים הכלולים בבניין. המחיר למשפחה אכן אינו גבוה במיוחד, שכן הסך האמור לעיל מתחלק בין כלל דיירי הבניין.

החלוקה בין הדיירים תתבצע לפי המקובל בבניין. החוק קובע, בסעיף 58 לחוק המקרקעין, כי חלוקה תתבצע לפי יחס שטח הרצפה של דירה לסך שטח הרצפה של הדירות בבניין, אולם בבתים משותפים רבים לא מקפידים על כלל זה ומקובלת חלוקה שווה של עלויות הריסוס.

הזדמנות לריסוס כולל

לרוב, כאשר המדביר מגיע לרסס את הבניין ולבצע הדברה בבניינים שלכם, הוא יציע לכם גם שירות הדברה בדירה בעלות מופחתת. ההנחה תעמוד לרוב על 20 עד 30 אחוזים מעלות ההדברה המלאה. הרציונל להנחה, ברור. המדביר לא יבזבז זמן יקר על נסיעות, על שינוע ועל התארגנות. מכיוון שזהו המצב, הדברה כוללת בבניין היא הזדמנות פז עבורכם לערוך ריסוס גם בביתכם הפרטי.

בחירת המדביר

אין לנהוג בקלות ראש בהליך בחירת המדביר. עבודת המדביר כוללת שימוש בחומרים מסוכנים למדי שיד לא מקצוענית עלולה לגרום, בעזרתם, לנזקים רבים. ידועים ומפורסמים סיפורים על מדבירים רשלנים שגרמו לפגיעות ואף למותם של בני הבית לאחר ההדברה.

מאחר שזהו המצב ואלו הם פני הדברים, יש לבחור אך ורק במדביר מורשה המחזיק ברישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. הרישיון ניתן רק לאחר עמידה בתנאי קורס המדבירים שעורך המשרד וכן לאחר הוצאת תעודת יושר מהמשטרה. חשוב לוודא כי רישיונו של המדביר בתוקף וכן כי סוג הרישיון רלוונטי – רישיון להדברות פנים או להדברות חוץ, או הכי טוב להזמין לצרכי הדברת בניין מדביר המחזיק גם ברישיון להדברת פנים וגם ברישיון להדברת חוץ.

כמו כן, עליכם לוודא עם המדביר כי הוא משתמש אך ורק בחומרים המותרים על ידי המשרד להגנת הסביבה ולא בחומרים אחרים, שיכולים להיות יעילים אך מזיקים ומסוכנים. בנוסף, וודאו עם המדביר כי הוא אכן מנפיק דו"ח הדברה מפורט לאחר ביצוע העבודה, כפי שהוא מחויב מהחוק ומהתקנות בנושא.

זהו הממד הבטיחותי בבחירת המדביר, ולמעשה מדובר בממד החשוב ביותר. אלא שממד זה לא מספיק לבדו. יש להוסיף לו ממדים נוספים של יעילות ומקצוענות, וכן ממד של עלות השירות. באשר ליעילות ולמקצוענות, רצוי לשמוע המלצות הן מחברים ומשפחה והן המלצות אינטרנטיות. ההמלצות האינטרנטיות יעניקו לנו מדגם מייצג רחב מספיק וההמלצות מחברים וממשפחה יעניקו לנו מידע אמין דיו.

בשלב האחרון, נפנה לאותם מדבירים העומדים בתנאי הרגולציה עליהם שמענו את ההמלצות החמות ביותר, ונבקש מהם הצעות מחיר. מבין הצעות מחיר אלו, נבחר בהצעה הזולה ביותר.

עבור אלו המתעניינים בעבודת המדביר עצמה, נצלול קמעה אל נבכי עבודת ההדברה. ראשית, המדביר יפנה את השטח אותו הוא רוצה להדביר. דיירי הבניין ייאלצו לצאת מהבית ולא לחזור אליו בשעות הראשונות שלאחר הדברה בבניינים. בשלב הבא, המדביר ימגן את עצמו וייכנס לבניין עם חומרי ההדברה המותרים במינונים הרצויים. במסגרת שלב זה, המדביר יעבור בכל פינה בבניין, בכל מסתור, בכל ארון חשמל או תקשורת וירסס בו. כך, יושמדו המזיקים בבניין והם יורחקו ולא ישובו אליו.  לאחר מכן, המדביר יסור להדברת הביובים. המדביר יפתח את הביוב וירוקן אותו בעזרת ביובית. בשלב זה, המדביר יסתום את הפתחים והסדקים בביוב. לבסוף, הוא ירסס גם את הביוב עצמו כדי לשמור עליו נקי ממזיקים למיניהם. בשלב זה ההדברה בבניינים תושלם והדיירים יוכלו לחזור לביתם.  חשוב לוודא כי המדביר מעניק אחריות על ההדברה בבניינים לפחות לשנה אחת. פעמים רבות, המדביר יציע הדברה בעונה לאחר מכן בחצי מחיר. ללא אחריות, אל תעסיקו את המדביר.
לעיתים יש צורך בהדברות נוספות בבניין, בעיקר הדברת בניינים ממכרסמים. הפעולות בביוב ישפיעו לטובה גם על בעיית המכרסמים אולם המדביר יוסיף רעל ומלכודות, מסוג תיבת האכלה ומסוג מלכודות קפיץ, כדי לפתור את הבעיה מהשורש.  יש לדעת כי מלכודות הקפיץ יהרגו את המכרסמים, החולדות או העכברים, בעוד שמלכודות תיבת ההאכלה יכלאו את אלו אך לא יובילו למותם וניתן יהיה לשחרר את המכרסם בחיק הטבע. קחו זאת בחשבון בבחירת ההדברה. לעיתים יש להדביר גם נמלים או זבובים. הריסוס יסייע גם כנגד שני מזיקים אלו כך שלא נצרכות פעולות נוספות לשם הדברה בבניינים של מזיקים אלו. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בגנים ציבוריים

מחפשים שירות הדברה בגנים ציבוריים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגני ילדים

מחפשים שירות הדברה בגני ילדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה באולמות

מחפשים שירות הדברה באולמות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה במפעלים

מחפשים שירות הדברה במפעלים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בגג

מחפשים שירות הדברה בגג מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה