logo hadbarot hasviva

הדברה בביוב

מחפשים שירות הדברה בביוב מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

הדברה בביוב הינה ההליך המשלים כל הדברה בבית או בבניין. ללא הדברה בביוב, הדברת הבית לא תהיה שלמה ותהיה חלקית בלבד. הדברה בבניין או בדירה ללא הדברה בביוב, לא תניב תוצאות מרביות והג'וקים והמכרסמים ימשיכו להופיע ברחבי השטח המודבר. מכיוון שכך, ראינו לנכון לייחד מאמר להדברה בביוב שיספק לכם את כל המידע הדרוש בנושא.

 

המזיקים בביוב

הביוב מהווה בית נאמן עבור שני מינים עיקריים של מכרסמים. הראשון, הוא הג'וקים, או בשמם התיקני – התיקנים. תיקני פסים, תיקן גרמני, תיקן מזרחי ותיקן אמריקאי – כולם אוהבים את הביוב. התיקנים ניזונים ממזון רקוב, מסתגלים בצורה מיטבית לתנאי המחיה והאוורור בביוב ואף חשים מוגנים בו. לכן, סביר מאוד שאם פגשתם תיקן אצלכם בבית בשעות היום, לעת ערב הוא שב לו לביתו שלו בתוך הביוב.

כאמור, גם מכרסמים נהנים במיוחד בביוב. הם מוצאים בו שאריות מזון והגנה מפני החיים המאיימים מעל לפני הקרקע. משכך, סביר בהחלט כי מצויים מכרסמים, חולדות או עכברים, בתוך צנרת הביוב שלכם.

הדברת הביוב

הדברה בביוב יכולה להתבצע או באופן עצמאי במנותק מהדברה כללית, או במסגרת הדברה כוללת לבית או לבניין. כאשר בוצעה לא מכבר הדברה כוללת שלא כללה הדברה בביוב, בצעו הדברה בביוב באופן ממוקד. אולם אם לא ביצעתם עדיין הדברה כוללת וברצונכם לבצע הדברה שכזו, כללו במסגרתה הדברה בביוב לכל פתחי הביוב הסמוכים לבניין או לבית.

עלות הדברת ביוב

תמחור הדברה בביוב נעשה לפי מספר הפתחים אותם המדביר מדביר במסגרת הדברה בביוב. לרוב, כאשר מדובר בהדברה לבית פרטי מדובר בפתח ביוב אחד או שניים שיש להדביר. כאשר מדובר בבניין, יהיו בנמצא ארבעה פתחי ביוב הדורשים הדברה.

העלות לכל פתח תלויה במספר הפתחים הכולל שהמדביר מדביר, וכן בשאלה אם מדובר בהדברה בביוב בלבד או במסגרת הדברה כללית בבית. כאשר מדובר בהדברה כללית בבית, המחיר לפתח ביוב יעמוד על כ-40 שקלים לבניין ו-50 שקלים להדברה בבית פרטי. מדבירים רבים כוללים עלות זו בעלות הגלובלית של ההדברה ולא מציינים זאת כתעריף נפרד, אך זהו תמחור העבודה.

כאשר ההדברה לא נעשית במסגרת הדברה כוללת, העלות תעמוד על כ-50 שקלים לפתח כאשר מדובר בארבעה פתחים. כאשר מדובר בפתח בודד או בשני פתחים, העלות צפויה להגיע ל-70 עד 100 שקלים לפתח, שכן העלויות הקבועות בעבודה מתחלקות בין פחות פתחים לתמחור.

ביצוע ההדברה

ניתן כעת לצלול אל נבכי הדברה בביוב בפועל. בשלב הראשון, המדביר יאתר את כלל פתחי הביוב הרלוונטיים. לרוב, כאשר מדובר בהדברה בבניין, הדיירים לא יצטרכו להתפנות מבתיהם עקב הדברה בביוב בלבד. כאשר מדובר בהדברה בבית פרטי, סביר בהחלט כי יתעורר צורך לעזוב את הבית בזמן ההדברה עקב הקרבה היחסית בין פתח הביוב המודבר לבין הבית ודייריו.

בשלב הבא, המדביר ירוקן את תחולת הביוב בעזרת ביובית. הביובית תשאב את התחולה ותותיר ביוב מרוקן שנוח לעבוד עימו. לאחר ריקון הביוב בעזרת הביובית, המדביר יאטום את הסדקים והשברים בביוב כדי למנוע מהמזיקים להסתנן דרכם פנימה והחוצה מהביוב. לבסוף, המדביר ירסס את הביוב במטרה לקטול את הג'וקים מכל הסוגים וכן כדי להצר את צעדיהם של המכרסמים.

פריסת מלכודות

הדרך המקובלת להדברת מכרסמים אינה באמצעות ריסוס אלא דווקא בעזרת מלכודות. לכן, לצרכי לכידת מכרסמים במסגרת הדברה בביוב, המדביר יפרוס מלכודות ביציאה מהביוב. ישנם שני סוגים רלוונטיים של מלכודות. הסוג הראשון הוא מלכודות תיבת האכלה והסוג השני הוא מלכודות מסוג מלכודות קפיץ. כמו כן, ניתן לבצע הדברה ברעל כפי שנפרט להלן.

תיבת האכלה

השיטה הראשונה לבצע לכידת מכרסמים מחוץ לביוב היא בעזרת תיבת האכלה. בתוך התיבה מוצב פיתיון המושך את המכרסם. ברגע שהמכרסם נכנס למלכודת התיבה תינעל ואתם תוכלו להיפטר מהמכרסם ולשחרר אותו הרחק בחיק הטבע. המדביר יציב את המלכודת בסמוך פתח הביוב, במטרה להשלים במהרה את לכידת המכרסמים במסגרת הדברה בביוב.

מלכודת קפיץ

מלכודת הקפיץ פועלת גם היא במנגנון של פיתיון ואפקט לכידה. אלא שבשונה מתיבת האכלה ללכידת מכרסמים, במלכודת הקפיץ עם עליית המכרסם על המלכודת הקפיץ ייסגר עליו ויהרוג אותו. אם אין ברצונכם להתעסק עם שחרור החולדה או העכבר בטבע ואתם מעדיפים את המכרסם מת, הרי שמלכודת הקפיץ היא הפתרון עבורכם לצרכי לכידת מכרסמים במסגרת הדברה בביוב.

הדברה ברעל

סוג נוסף של לכידת מכרסמים, הרלוונטי במיוחד להדברה בביוב, הוא הדברה ברעל. במסגרת לכידת מכרסמים ברעל, יפזר המדביר בקרבת הביוב חתיכות מזון מורעל. המכרסמים יאכלו מהמזון וימצאו את מותם תוך 48-72 שעות. היתרון הגדול של סוג הדברה זה, הוא היכולת להדביר מספר רב של מכרסמים במכה אחת ואין צורך לפרוס מלכודת שונה עבור כל מכרסם ומכרסם.

יש להעמיק בהליך בחירת המדביר. עבודת המדביר כוללת שימוש בחומרים מסוכנים למדי שיד לא מקצוענית עלולה לגרום, בעזרתם, לנזקים רבים. ידועים ומפורסמים סיפורים על מדבירים רשלנים שגרמו לפגיעות ואף למותם של בני הבית לאחר ההדברה. מאחר שזהו המצב ואלו הם פני הדברים, יש לבחור אך ורק במדביר מורשה המחזיק ברישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. הרישיון ניתן רק לאחר עמידה בתנאי קורס המדבירים שעורך המשרד וכן לאחר הוצאת תעודת יושר מהמשטרה. חשוב לוודא כי רישיונו של המדביר בתוקף וכן כי סוג הרישיון רלוונטי – רישיון להדברות פנים או להדברות חוץ, או הכי טוב להזמין לצרכי הדברת בניין מדביר המחזיק גם ברישיון להדברת פנים וגם ברישיון להדברת חוץ. כמו כן, עליכם לוודא עם המדביר כי הוא משתמש אך ורק בחומרים המותרים על ידי המשרד להגנת הסביבה ולא בחומרים אחרים, שיכולים להיות יעילים אך מזיקים ומסוכנים. בנוסף, וודאו עם המדביר כי הוא אכן מנפיק דו"ח הדברה מפורט לאחר ביצוע העבודה, כפי שהוא מחויב מהחוק ומהתקנות בנושא. זהו הממד הבטיחותי בבחירת המדביר, ולמעשה מדובר בממד החשוב ביותר. אלא שממד זה לא מספיק לבדו. יש להוסיף לו ממדים נוספים של יעילות ומקצוענות, וכן ממד של עלות השירות. באשר ליעילות ולמקצוענות, רצוי לשמוע המלצות הן מחברים ומשפחה והן המלצות אינטרנטיות. ההמלצות האינטרנטיות יעניקו לנו מדגם מייצג רחב מספיק וההמלצות מחברים וממשפחה יעניקו לנו מידע אמין דיו.  בשלב האחרון, נפנה לאותם מדבירים העומדים בתנאי הרגולציה עליהם שמענו את ההמלצות החמות ביותר, ונבקש מהם הצעות מחיר. מבין הצעות מחיר אלו, נבחר בהצעה הזולה ביותר.
התשובה היא פשוטה. בכל פעם שמבצעים הדברה בבית וכן כאשר אתם מזהים חרקים או מכרסמים העולים מהביוב. בהצלחה!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגנים ציבוריים

מחפשים שירות הדברה בגנים ציבוריים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגני ילדים

מחפשים שירות הדברה בגני ילדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה באולמות

מחפשים שירות הדברה באולמות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה במפעלים

מחפשים שירות הדברה במפעלים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בגג

מחפשים שירות הדברה בגג מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה