logo hadbarot hasviva

הדברה באולמות

מחפשים שירות הדברה באולמות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אולמות אירועים זקוקים ליחסי ציבור טובים. שמם נישא מפה לאוזן, אורחים חולקים חוויות ובעלי השמחות עצמם מספרים לבעלי שמחות עתידיות על החוויה שלהם באולם. מכיוון שזהו המצב וכך השוק מתנהל, הימצאות מזיקים באולם מהווה אסון כביר לאולם, מכמה בחינות. 

 

האסון במזיקים

אם כן, כאמור, הימצאות מזיקים באולם אירועים פוגעת באולם במיוחד ומחייבת לבצע הדברה באולמות באופן מהיר ויעיל לפני שהנזק יגדל ויכה גלים. ישנם שלושה ראשי נזק עיקריים בהופעת המזיקים באולם, המצדיקים ביצוע הדברה באולמות. להלן נפרט אודות כל אחד משלושה נזקים אלו.

 

הנזק התדמיתי

הנזק הראשון מבין השלושה המצדיקים ביצוע הדברה באולמות, הוא הנזק התדמיתי. אין חוויה מרתיעה כמו להיתקל בעכבר באולם האירועים, בג'וק בצלחת או בנמלים זוחלות מתחת לשולחן. החוויה לאורחים ולבעלי האירוע תיפגע באופן קשה ואלו יעניקו המלצות שליליות על האולם והנזק מהמזיקים ילך ויטפח. לא מדובר כאן בנזק של אגו, אלא בהפסד כלכלי של ממש המצדיק ביצוע הדברה באולמות.

 

הנזק התברואתי

נזק נוסף מהמזיקים הוא הנזק התברואתי. מזיקים רבים הם סוכני מחלות הנושאים עימם חיידקים וזיהומים. כניסתם של אלו אל תוך המטבח, המחסן או האולם עצמו תציב את הציבור בסכנה. די בעכבר, בחולדה או בלשלשת יונים בקרבת סיר המרק, למשל, כדי לגרום למאות סועדים לחולי.

הנזק התברואתי נוגע גם לדרישות הרגולטוריות ברישוי עסקים. במידה שנציגי משרד הבריאות יזהו מזיק בתוך המטבח, בסבירות גבוהה הם יורו על סגירת המטבח עד להודעה חדשה. כך, הנזק התברואתי גורם אף הוא לנזקים כלכליים כבדים המצדיקים ביצוע של הדברה באולמות.

 

הנזק לסחורה

המזיקים אף עלולים לפגוע בסחורה הקבועה באולם. המכרסמים יכרסמו כבלי חשמל, טרמיטים יפגעו ברהיטי העץ ויונים יגרמו ללכלוך רב. נזקים אלו קלים יותר מהקודמים אך גם הם משמעותיים ומצדיקים ביצוע של הדברה באולמות.

אלו היו, אם כן, שלושת הנזקים העיקריים ממזיקים באולם. כעת נעבור לדון במזיקים העיקריים עצמם. כמובן שלא נעסוק בכל המזיקים אלא רק באלו אשר הנזק שלהם באולמות אירועים דווקא הינו משמעותי.

 

החולדה

החולדה היא המזיקה הראשית באולמות האירועים. החולדה היא מכרסם נפוץ במיוחד בישראל ובעולם כולו, הנהנת להסתובב במקומות חשוכים, מלאי מקומות מסתור ועשירים במזון. אולמות האירועים, על מחסניהם ומטבחיהם, עונים במדויק על הגדרות אלו. הנזקים שתגרום החולדה באולם, פורטו לעיל.

 

הדברת החולדה

ישנן שתי שיטות עיקריות להדביר חולדות במסגרת ביצוע הדברה באולמות. השיטה הראשונה היא הדברת חולדות בעזרת מלכודות והשיטה השנייה היא הדברת חולדות בעזרת רעל במסגרת הדברה באולמות.

הדברה ברעל מאפשרת להתמודד בקלות יחסית עם מכת חולדות. הרעל מפוזר בכל המרחב וכל החולדות ניזונות ממנו ומוצאות את מותן. אולם לשיטה זו לביצוע הדברה באולמות חסרון משמעותי. אין לדעת היכן בדיוק החולדות ימצאו את מותן במסגרת הדברה באולמות של חולדות. ייתכן שהחולדות ימותו בתוך הצנרת, בתעלות האוורור ואף בתוך המקרר במטבח, מה שיקשה על סילוק הפגר ויגרום לצחנה רבה.

חסרון זה אינו קיים בהדברה במלכודות. שם, ישנה שליטה מלאה במיקום הלכידה של החולדות. אלא שהדברה במלכודות אמנם תעזור לנו לשלוט בנקודות בהן ייתפסו החולדות במסגרת הדברה באולמות, אך כל מלכודת תוכל ללכוד חולדה אחת בלבד בכל פעם. יוכלו לעבור ימים ארוכים עד ללכידת החולדות, במיוחד כאשר מדובר באולמות גדולים.

לכן, כאשר באולם אירועים גדול ובמכת חולדות מדובר, מומלץ להדביר ברעל את החולדות תוך לקיחת הסיכון למוות במקומות לא רצויים. כאשר האולם קטן והחולדות אינן רבות, נעדיף שימוש במלכודות לצורך לכידתן.

 

זבובים

כאשר האולמות כוללים גן אירועים, ישנה סכנה למכת זבובים בגן. זבובים מהווים מטרד עצום וכן גורמים לסכנה תברואתית והם עלולים להשפיע באופן קיצוני על חוויית האורחים. פתרון יעיל לבעיית הזבובים הוא פריסת מלכודות זבובים על עצים ברחבי הגן.

המלכודות צפויות ללכוד את הזבובים ולאפשר לאורחים להנות באולם. במידה ואינכם מעוניינים במלכודות זבובים על העצים במהלך האירועים באולם שלכם, תוכלו לבצע ריסוס כנגד זבובים אולם היות השטח פתוח תפחית מאפקטיביות ההדברה.

 

יתושים

אולמות וגני אירועים רבים כוללים בריכות ונחלי נוי בסמוך לאולם. אלו מהווים כר מושלם להטלת ביצים עבור נקבת היתוש. כדי להימנע ממסיבת יתושים לצד מסיבת הנישואין, יש לפזר בדרך קבע רעלים במים שישמידו ביצים של יתושים, ככל שאלו יוטלו שם. הזמינו מדביר מומחה לשם ביצוע עבודה זו.

 

טרמיטים ותיקנים

טרמיטים, תיקנים ושאר חרקים דומים ישמחו להימצא באולם האירועים. זאת, מאחר שהמקום מלא בעץ, בשאריות מזון וכנראה גם במזון רקוב בזבל ברמה זו או אחרת. נגד מזיקים אלו, הפתרון המומלץ הוא ריסוס השטח על ידי מדביר. שימו לב כי עליכם להזמין מדביר המתמחה בביצוע הדברה באולמות ולא מדביר ביתי רגיל שכן מדובר במיומנות שונה.

 

יונים

גם יונים מסיבות נזקים באולם האירועים. את היונים עליכם להרחיק בעזרת שירותי הרחקת יונים במסגרת הדברה באולמות. לשם הרחקת היונים ייפרסו במקום רשתות ודוקרנים בטוב טעם, כך שיגנו מפני היונים מבלי לפגוע יותר מידי בנראות האולם.

אולמות אירועים סובלים מחתולים. אלו נכנסים ויוצאים מרחבת האולם, לוקחים לעצמם דג טוב, מנת עוף או אנטרקוט, ומסתלקים. כמובן שמדובר בנזק תברואתי ותדמיתי ראשון במעלה, אולם הדרכים להדברת חתולים במסגרת הדברה באולמות מוגבלות למדי. קיימים בשוק מכשירים להרחקת חתולים אך האפקטיביות שלהם חלקית במקרה הטוב. הטיפ הטוב ביותר בנושא הוא לשמור על דלתות סגורות ורשתות מוגפות בחלונות כדי למנוע חדירה של חתולים.
בעבר, נהוג היה לבצע הדברה באולמות לקראת כל עונת אירועים. אולם כיום, חל איסור חוקי על ביצוע הדברה מונעת ויש לבצע הדברה רק לאחר מפגש עם מזיקים. תקנה זו הפחיתה את סך ההדברות וגרמה להעלאת התעריף עבור הדברה בודדת.  תמחור ההדברה נקבע לפי מספר קריטריונים. הראשי שבהם, הוא גודל האולם. לאחר מכן, נבחן את מיני המזיקים שיש להדביר. לבסוף, גם למיקום האולם ולנגישותו השפעה ממשית על עלות ההדברה.  ככלל, ניתן להצביע על כך שהדברה באולמות נעה בין עלות של 500 שקלים באולמות קטנים לבין 1,300 שקלים באולמות גדולים. עם זאת, יכולות להיות חריגות במחיר לכאן ולכאן. אתרו מדבירים מומלצים, וודאו כי יש להם רישיון מתאים מטעם המשרד להגנת הסביבה ותמחרו אותם לצורך קבלת המחיר הטוב ביותר עבור שירותי הדברה באולמות אירועים. בהצלחה! 
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.
מידע נוסף סביב הנושא
הדברה בחדר מדרגות

מחפשים שירות הדברה בחדר מדרגות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגנים ציבוריים

מחפשים שירות הדברה בגנים ציבוריים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה בגני ילדים

מחפשים שירות הדברה בגני ילדים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברה במפעלים

מחפשים שירות הדברה במפעלים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה בגג

מחפשים שירות הדברה בגג מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברה חדרי אשפה

מחפשים שירות הדברה חדרי אשפה מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב