logo hadbarot hasviva

איך לבצע הדברה נכונה?

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

הדברות הן עסק מסוכן. נעשה בהן שימוש בחומרים כימיקליים חזקים, שבידיים לא נכונות או לא מקצועניות מספיק, עלולים לגרום לנזקים. כמו כן, ללא עבודה נכונה ההדברה אף עלולה להיות לא יעילה. תשקיעו מאות שקלים בהדברה, וזמן קצר לאחר מכן הג'וקים ושאר המזיקים יחזרו לביתכם.

 

המדריך המלא

כדי שלא תגיעו לאחד מהמצבים האמורים לעיל, הכנו עבורכם מדריך מלא זה הסוקר את הדברים הנדרשים כדי לבצע הדברה נכונה. המידע האמור יספק לכם את הכלים לבצע הדברה נכונה, או לפחות להזמין איש מקצוע, מדביר, שיבצע הדברה נכונה שכזו.

 

בחירת המדביר

השלב הראשון בביצוע הדברה נכונה הוא בחירת מדביר מתאים. אין לנהוג בקלות ראש בהליך בחירת המדביר לביצוע הדברה נכונה. עבודת המדביר כוללת שימוש בחומרים מסוכנים למדי, אשר יד לא מקצוענית עלולה לגרום, בעזרתם, לנזקים רבים.

ידועים ומפורסמים סיפורים על מדבירים רשלנים שגרמו לפגיעות ואף למותם של בני הבית לאחר ההדברה. הסכנה מעבודה רשלנית נשקפת במיוחד לילדים ולחיות מחמד, שתי אוכלוסיות שכמובן לא נרצה לראות אותן נפגעות עקב בחירת מדביר שאינו מתאים.

 

רישיון הדברה

מאחר שזהו המצב ואלו הם פני הדברים, יש לבחור אך ורק במדביר מורשה המחזיק ברישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. הרישיון ניתן רק לאחר עמידה בתנאי קורס המדבירים שעורך המשרד וכן לאחר הוצאת תעודת יושר מהמשטרה. קורס המדבירים של המשרד עורך כשלושה חודשים, בהם לומדים התלמידים את רזי המקצוע אך בעיקר על הסכנות הטמונות בו וכיצד ניתן להימנע מהן.

חשוב לוודא כי רישיונו של המדביר בתוקף וכן כי סוג הרישיון רלוונטי – רישיון להדברות פנים או להדברות חוץ. מדובר בשני רישיונות נפרדים אשר המדביר עשוי להחזיק בשניהם אולם גם רק באחד מהם. לכן, אם מבוקשכם הוא הדברה נכונה לבית ולגינה, למשל, עליכם לבחור במדביר המחזיק ברישיון הכפול. מנגד, אם אתם זקוקים להדברה נכונה של הבית בלבד ללא גינה, תוכלו להסתפק במדביר בעל רישיון להדברת פנים בלבד.

 

חומרים מותרים

לאחר שווידאתם את נושא הרישיון, עליכם לוודא עם המדביר כי הוא משתמש לצרכי הדברה נכונה אך ורק בחומרים המותרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. חובה לוודא כי המדביר משתמש בהם ולא בחומרים אחרים. זאת, מאחר שאותם החומרים יכולים להיות יעילים לצרכי הדברת מזיקים אך מזיקים לסביבה ומסוכנים לבני האדם. לכן, אלו חומרים מתאימים להדברה אך לא להדברה נכונה.

 

דו"ח מפורט

תקנות הבטיחות להדברות מחייבות מדביר להנפיק דו"ח הדברה מפורט לאחר השלמת העבודה. דו"ח זה אמור לעודד את המדביר להשתמש אך ורק בחומרים המותרים ובמינונים המאושרים, וכן לאפשר טיפול יעיל במקרה של פגיעה. עמדו על כך שהמדביר שלכם מנפיק דו"ח זה כדי שההדברה תהיה הדברה נכונה.

 

מקצוענות ומחיר

עד כאן לעיסוק בממד הבטיחותי בבחירת המדביר. ממד זה הוא הממד החשוב ביותר בהליך בחירת המדביר, אלא שממד זה לא מספיק לבדו. יש להוסיף לו ממדים נוספים של יעילות ומקצוענות, וכן ממד של עלות השירות. באשר ליעילות ולמקצוענות, רצוי לשמוע המלצות הן מחברים ומשפחה והן המלצות אינטרנטיות. ההמלצות האינטרנטיות יעניקו לנו מדגם מייצג רחב מספיק וההמלצות מחברים וממשפחה יעניקו לנו מידע אמין דיו.

בשלב האחרון, נפנה לאותם מדבירים העומדים בתנאי הרגולציה עליהם שמענו את ההמלצות החמות ביותר, ונבקש מהם הצעות מחיר. מבין הצעות מחיר אלו, נבחר בהצעה הזולה ביותר.

 

סיכום השלבים לבחירת מדביר

אם כן, השלבים לבחירת מדביר הם השלבים הבאים: ראשית, יש לסנן את המדבירים שאינם בעלי רישיון הדברה מתאים בתוקף. לאחר מכן, נבחר שלושה עד חמישה מדבירים מומלצים במיוחד. לבסוף, נקבל מהם הצעות מחיר ונבחר בהצעה הזולה ביותר.

 

הכנת הבית

מלבד בחירת המדביר, לשם ביצוע הדברה נכונה יש להכין כראוי את הבית. לשם כך, עלינו להזיז ספות ומיטות, לגרור ארונות ולמעשה לחשוף כל נקודה בה עלולים להסתתר ולקונן ג'וקים ושאר מזיקים.

 

שטחי הדברה

לא נוכל להסתפק בהדברת הבית לבדו. ריסוס מאחורי כל ספה, כל מזרון וכל מגירה בארון, לא יספיקו לצורך מיגור המזיקים משטח הבית שלנו. כדי לבצע הדברה נכונה, על המדביר לרסס גם את פתחי הביוב הקרובים ואת ארונות החשמל והתקשורת בבניין. רק הדברה כוללת שכזו נחשבת להדברה נכונה. רק היא תותיר את השטח סטרילי וללא מזיקים.

 

יציאה מהבית

לפני ההדברה, על כל בני הבית לצאת ממנו. גם לאחר תום ההדברה לא נוכל לשוב במיידי לביתנו. כדי שההדברה תהיה הדברה נכונה ובטוחה, עלינו לצאת מהבית ולא לשוב אליו עד כ-6 שעות לאחר תום ההדברה. רק בשלב זה נוכל לחזור הביתה בבטחה ללא יצירת סיכון כלשהו לבני הבית.

 

הדברה משולבת

פעמים רבות, הדברה נכונה היא הדברה משולבת, דהיינו הדברה שמשלבת יחד עם ההדברה הכימית טכניקות הדברה נוספות. במידה ואתם חסים על עץ הדקל שלכם, למשל, תוכלו לשלב הדברה של חדקונית הדקל באמצעים ביולוגיים או של נמלים באמצעים אקולוגיים וכדומה. הדברה נכונה תשלב מתודות כדי להשיג תוצאות מרביות.

 

לסיכום

הדברה נכונה מתחילה בבחירת מדביר טוב. לאחר מכן, היא כרוכה בהתנהלות נכונה של בני הבית, עבודה מקיפה ושילוב שיטות עבודה שונות. בהצלחה!

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

5 דרכים ללכידת מכרסמים

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

קיץ ללא מזיקים – איך עושים את זה?

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך מתמודדים עם נחש בגינה?

מחפשים לוכד נחשים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך נפטרים מחולד בגינה?

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך מרחיקים יונים?

מחפשים מרחיק יונים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

איך תופסים עכבר?

מחפשים לוכד עכברים? ריכזנו עבורכם את המדבירים והלוכדים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו