logo hadbarot hasviva

הדברת ג’וקים

מחפשים שירות הדברת ג’וקים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

ג'וקים הם מזיק נפוץ שחי בביוב, אשפה ומקומות אחרים. הם ידועים כמפיצים מחלות וגורמים לאלרגיות. הם יכולים גם לזהם פריטי מזון. ניתן למצוא אותם גם ברחבי הבית, מה שיוצר הרבה בעיות בריאותיות עבור בני המשפחה.

הדברת ג'וקים היא נושא שחשוב לטפל בו מכיוון שהם ידועים כיוצרים אלרגיות, מזהמים פריטי מזון ומפיצים מחלות. הדרך הטובה ביותר להיפטר מג'וקים היא שימוש בתרסיסים או שימוש בשירותי הדברה על ידי אנשי מקצוע.

ישנן דרכים רבות להדביר ג'וקים עם אפשרויות שונות העומדות לרשותכם. אתה יכול להשתמש בתרסיסים כימיים או במלכודות אם אתה רוצה לחסל אותם מהר אבל הם עשויים לא להיות יעילים עבור פתרונות לטווח ארוך.

ג'וקים הם אחד ממיני המזיקים הנפוצים ביותר בעולם. הם אחראים למחלות אנושיות, מפיצים מחלות בקרב בעלי חיים ועלולים לזהם את אספקת המזון. ישנן דרכים שונות להדברת ג'וקים. האחת היא באמצעות חומר הדברה, שאינו יעיל במיוחד בשל רמת העמידות הגבוהה שלהם. דרך נוספת היא להשתמש בחום או בקור, שעלולים להיות יקרים ולוקחים זמן. כמו כן, מדענים פיתחו שיטה חדשה המשתמשת במערכת הלם חשמלי כדי להרוג ג'וקים ללא כל כימיקלים או מגע פיזי איתה.

 

ריסוס ג'וקים

ישנם סוגים רבים של חומרי הדברה נגד מקקים שניתן להשתמש בהם כדי למגר את הימצאותו של התיקן בבית. חומרי הדברה אלו מגיעים בצורות שונות כגון תרסיס, אבקה, חומר חיטוי ונוזל. חומרי ההדברה אשר זמינים לשימוש:

* חומצת בורית: הסוג הנפוץ והיעיל ביותר של תרסיס מקקים, הוא פועל כרעל מגע והורג ג'וקים לאחר הרטבת השלד החיצוני שלהם. החומר הפעיל הוא בורקס, שהוא מעורר גירוי ופועל כרעל קיבה כאשר הוא נבלע על ידי החרק. החומצה הבורית היא אלטרנטיבה בריאה וטבעית לחומרי הדברה עם מינימום תופעות לוואי. זוהי אבקה לבנה חסרת ריח שמגיעה מהבורקס או נתרן טטרבוראט אשר מעורבב עם מים או אלכוהול.

* Pyrethrum: סוג זה של קוטל חרקים מגיע עם מרכיב פעיל בשם pyrethrin, הפועל כרעלן עצבי על ידי תקיפת מערכת העצבים של חרקים.

תוכלו לרסס את הג׳וקים בכל רחבי הבית עם תרסיס קוטל ג׳וקים הטוב ביותר בשוק כיום – Raid Max Cockroach Killer Spray. עם זאת, חשוב לדעת כי חומרי הדברה מזיקים לבני אדם ולבעלי חיים כאחד ולכן, חשוב לשים לב באיזה מוצר נשתמש על מנת להדביר את הג׳וקים.

אילו סוגי ג'וקים יש?

ישנם סוגים רבים של תיקנים שקיימים על פני כדור הארץ. אלה כוללים מקק אמריקאי, מקק גרמני ומקק פסים. כל המינים הללו נחשבים כמזיקים והם יוצרים נזק רב לרכוש ולפריטי מזון. הם עלולים לזהם מוצרי מזון בחיידקים ווירוסים, הם יכולים להשאיר מאחוריהם צואה שעלולה לגרום למחלות, הם גם מפיצים מחלות מכיוון שהם נושאים על גופם פתוגנים אנושיים שעלולים להיות מועברים לבני אדם ולהזיק לבריאותם, כדוגמת סלמונלה וקדחת נשיכת חולדות.

בארצות הברית למשל, ישנם למעלה מ-4,000 מינים של תיקנים. רוב האנשים חושבים שיש רק כמה סוגים של ג'וקים, אבל למעשה יש הרבה יותר. בהתאם למינים השונים של הג׳וקים, ניאלץ להשתמש בסוגים שונים של הדברות או לחלופין להיעזר במדביר מקצועי מומחה שידע לזהות את סוג התיקן ואת הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנו.

מדביר ג'וקים

ריסוס תיקנים היא שיטה נפוצה אך לא בהכרח יעילה להדברתם. הדרך היעילה ביותר להיפטר ממכת תיקנים היא באמצעות מדביר מקצועי. יש להם את הכלים והמומחיות להיפטר מהבעיה ללא כל סיכונים.

איך לבחור מדביר ג'וקים מומלץ?

כפי שכבר ציינו קודם לכן, ג'וקים הם זן פולש שיכול לגרום לנזק רב בביתך. אז כשצריך להיפטר מהם, כדאי לשקול למצוא מדביר ג'וקים מומלץ באזור מגוריך. מזיקים אלה חיים ליד מקומות שבהם יימצא מקור לאוכל זמין יחד עם זאת, ג'וקים גם ישרדו לזמן מה ללא האכלה כלל – ידוע שהם חיים חודשים ללא הצורך במזון.

חשוב לבחור מדביר ג'וקים מומלץ כדי להגן על רכושכם מפני מזיקים אלו. יש כמה דברים בסיסיים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת המדביר המתאים לבעיית המזיקים שלך. הדבר הראשון שאתה צריך לקחת בחשבון הוא גודל הנכס. אם הוא ענק, ייתכן שתזדקק למספר מדבירים לאזורים שונים בנכס. כדאי גם לשקול כמה זמן ייקח להם לכסות את כל השטח אותו תרצה להדביר.

הדברה ירוקה נגד ג'וקים

להדברה הירוקה חסרונות ויתרונות רבים, היא מהווה חלופה מצויינת לחומרי הדברה כימיים כיוון שהיא ידידותית לסביבה ובטוחה עבור בני האדם וחיות מחמד. תוכלו לקבל את כל המידע אודות ההדברה הירוקה במאמר מורחב בלחיצה כאן.

 

הדברת ג'וקים בבית

ג'וקים נמצאים בעיקר במטבחים ובחדרי אמבטיה שם הם ניזונים משאריות מזון ומקורות מזון אחרים כמו פירורים ושומן. הם גם מתחבאים במקומות חשוכים כמו חריצים, סדקים, פינות, ארונות, מגירות ומתחת לרהיטים שבהם יחיו חודשים ללא מזון.

על מנת לשלוט ולמגר את תופעת התיקנים בבית, תוכלו להשתמש בתרסיסים ומלכודות. עם זאת, קוטלי חרקים אלו רעילים לבני אדם ולעיתים גם לבעלי חיים. לאחרונה, פותח סוג חדש של טכנולוגיה שהיא לא רק בטוחה לאנשים אלא גם לסביבה. התוכנית נוסתה במספר בתים והיא מראה יעילות גבוהה בהעלמת הג'וקים מביתכם. טכנולוגיה חדשה זו נקראת טכנולוגיית גלים אלקטרומגנטיים אשר ניתן להשתמש בה כדי להרוג מזיקים מבלי לגרום כל נזק לבעלי חיים או לבני אדם.

הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית כותבת כי הדרך הטובה ביותר להיפטר מג'וקים היא באמצעות הדברה בתרסיס או הדברה בג'ל. עם זאת, שיטות אלו אינן תמיד מעשיות עבור משתמשים המעוניינים להדביר את ביתם. ישנן מספר שיטות ״עשה זאת בעצמך״ שבהן תוכל להשתמש במרכיבים הנמצאים בכל בית כמו חומץ, סבון כלים, סוכר וסודה לשתייה כדי להדביר ג'וקים. חשוב לציין כי שיטות אלו עובדות במקרים מסוימים אך לא תמיד.

הדברת ג'וקים בגינה

קשה מאוד להדביר תיקנים מכיוון שהם יכולים לשרוד במשך שבועות ללא אוכל או שתייה. קשה גם לקבוע את אוכלוסיית הג'וקים מכיוון שהם מתרבים מהר מאוד. חשוב להבין שהדברת תיקנים לא חייבת להיות מסובכת. זה רק דורש את היישום הנכון, את המרכיבים הנכונים, ומעט סבלנות.

ישנם כמה מוצרים טבעיים כמו גם מוצרים מסחריים שניתן לרכוש בקלות בחנות לחומרי בניין המקומית שלך. דרך יעילה תהיה להשתמש בשילוב של שיטות אלו, הנקראת גם הדברה משולבת, שכן תיקנים עדיין עשויים לשרוד זמן מה גם לאחר שהם רוססו בחומרי הדברה. כמו כן, תוכלו להימנע מכניסתם של ג׳וקים אליכם לגינה וזאת באמצעות שמירה על הגינה נקייה משאריות מזון וכן לא לתת לילדים לשחק בחוץ ללא השגחה.

בנוסף, הדברה ביולוגית היא אפשרות נוספת המסתמכת על החדרת חרקים למטרת מזיקים כמו ג'וקים. הם משתמשים בפרת משה רבנו, צרעות טפיליות וקרדיות טורפות כמו Varroa destructor כאויבים טבעיים של המזיקים שהם מכוונים אליהם.

הדברת ג'וקים עצמאית

תוכלו לרסס את הג׳וקים באמצעות תרסיסים כימיים שונים. ניתן להשתמש במוצר זה בבתים, משרדים, חנויות ומקומות ציבוריים. זה לוקח רק כמה שניות לרסס את כל החלל בחומרי הדברה יעיל נגד ג'וקים והוא אמור לשמור על ביתכם נקי עד שישה חודשים. בחללים מסחריים הוא משמש לשליטה בהתפשטותם של הג׳וקים ואילו בבתים ניתן להשתמש בו כאמצעי מניעה נגד הג׳וקים לפני שהם הופכים לבעיה. הדברה עצמאית יכולה להיות יעילה לטווח הקצר אך על מנת לפתור את הבעיה מהשורש מומלץ להיעזר במדביר מקצועי.

שיטות ותשובות להדברת ג'וקים

תיקנים הם אחד מהמזיקים הביתיים הנפוצים ביותר. הם גם המזיק הקשה ביותר להיפטר ממנו.

להלן מספר שיטות ותשובות להדברת ג'וקים:

1)ספריי ג'וקים – זוהי שיטה מהירה וקלה שפחות פולשנית לסביבה. ניתן לעשות זאת במהירות בחדר או ממש מחוץ לבית או למקום העבודה. איך עושים את זה: מרחו קוטל חרקים על קירות, רצפות, מתקנים וכו'. המתינו כ-10 דקות עד שתחזרו לפעילות השגרה שלכם,  זה ייתן זמן לקוטל החרקים להשפיע על כל המשטחים. חזרו על תהליך זה כל שלושה ימים עד שתחסלו את כל הג'וקים בבית או במקום העבודה שלכם.

2) הדברה באמצעות חישמול – התחשמלות היא שיטה נוספת שניתן להשתמש בה כדי לחסל מקקים, אך היא לא מומלצת כי ייתכן שיהיה צורך להחליף את ספק הכוח וזה עשוי להיות יקר עבור אנשים מסוימים.

3) גבישים נוזליים – גבישים אלו ממוקמים ליד אזורי קינון ויהרגו את כל הג'וקים שמתקרבים אליהם.

הדרך הטובה ביותר להעלים ג'וקים היא להיפטר מהמזון, המים ומקומות המסתור שלהם. חשוב גם לוודא שבבית שלכם אין שום דבר שאפשר ללעוס או להיכנס אליו. זה כולל שמירה על אשפה בשקיות אטומות וחיתוך כל עץ או פיסות נייר שיכולים לספק להם מחסה.

כמה עולה הדברת ג'וקים?

מדביר לא יכול לחזות כמה יעלו השירותים שלו עד לאחר שסיים את העבודה. עלות מינימלית של הדברת ג’וקים מתחילה מ-250 ש”ח ויכולה להגיע למאות ואלפי שקלים, הכל תלוי בהיקף העבודה ובגודל הנכס.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

הדברת חשופיות והדברת חלזונות

מחפשים שירות הדברת חשופיות והדברת חלזונות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות

הדברת תיקן פסים

מחפשים שירות הדברת תיקן פסים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת טרמיטים

מחפשים שירות הדברת טרמיטים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פרעושים

מחפשים שירות הדברת פרעושים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת פשפשים

מחפשים שירות הדברת פשפשים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת צרעות

מחפשים שירות הדברת צרעות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה