logo hadbarot hasviva

הדברת חולדות

מחפשים שירות הדברת חולדות מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

חולדות. עבור רובנו, מדובר בחיה דוחה ומאיימת. המציאות, מורכבת יותר. החולדה היא מכרסם בעל יתרונות רבים, אך גם נשקפות ממנו לא מעט סכנות. מכיוון שכך, לא נרצה אותו במרחב הביתי שלנו ובמקרים בהם ניתקל בחולדה נזדרז לבצע הדברת חולדות כדי לסלק אותה מהמרחב הביתי שלנו. מדריך זה יעניק לכם את הידע הדרוש לביצוע הדברת חולדות.

 

מרכיבי המדריך

המדריך יפתח בהסבר אודות הנזקים הנשקפים מהחולדות. משם, נמשיך לדרכים השונות בהן ניתן לבצע הדברת חולדות. בסופו של המדריך, יהיה בידכם את מלוא הידע הדרוש כדי לנהל הדברת חולדות בביתכם בחוכמה וביעילות. מקווים שתמצאו מאמר זה כמועיל ומעניין.

הנזקים מהחולדות

לחולדות ערך רב. האינטליגנציה והדפוס הגנטי שלהם הופכים את החולדות לחיות הטובות ביותר לצרכי מחקר פסיכולוגי ורפואי. בהקשרים הנכונים, החולדות אף מסוגלות להיות חמודות ומטופחות. אולם בהקשרים בהם אנו נפגשים עם החולדות – מאחורי המקרר או הספה, בביוב או באסלה, זהו לא המצב. בכל אותם המצבים החולדה לא תהיה חמודה אלא מסוכנת. להלן נפרט אודות הנזקים הנשקפים ממנה.

כרסום

המכרסמים, כשמם כן הם – מכרסמים. הכרסום לא נעשה תמיד לשם תזונה אלא בעיקר לצורך חידוד השיניים. במסגרת הכרסומים, למכרסמים יש חומרים אותם הם נהנים במיוחד לכרסם. הראשון שבהם, הוא עץ. מכיוון שזהו המצב, כאשר מצויה חולדה בבית שלכם, סביר שתתחילו לראות פגמים בארונות העץ שלכם.

אולם הנזקים לא מסתכמים בארונות העץ. למכרסמים נטייה לכרסם גם חוטים למיניהם. לכן, חוטי החשמל, הטלפון והאינטרנט הפרוסים בבית שלכם עלולים לעבור אף הם כרסום מאסיבי. הכרסום עלול להרוס לחלוטין את הכבלים ולפגוע במכשירים המחוברים אליהם.

גם אם לא כורסם כל קוטר החוט אלא רק השכבה החיצונית המגנה עליו, מדובר בנזק של ממש. זאת, מאחר שכעת, כאשר החוט חשוף, מגע שלו עם חומרים רבים עלול להוביל לקצר ולשריפות מה שיציב את הבית כולו בסכנה. זוהי הסיבה בגינה כרסום החולדות מצדיק ביצוע הדברת חולדות.

הפצת מחלות

החולדות אוהבות לזחול בצנרת הביוב. כפי שאתם יכולים לנחש בעצמכם, הטיולים של המכרסמים בביוב לא עושים לנו טוב מבחינה תברואתית. המכרסמים סופחים אליהם זיהומים, נגיפים וחיידקים. כאשר החולדות יוצאות מהביוב ומתרוצצות בבית שלנו, כל הנגעים הללו עולים מהביוב אל תוך המרחב הביתי שלנו.

אם כן, נוכחנו לדעת כי המכרסמים גורמים לשתי סכנות מהותיות. סכנות אלו מצדיקות ביצוע של הדברת מכרסמים. כעת, נצלול אל תוך עולמן של הדברות מכרסמים.

לכידת החולדות

כעת, הגענו לשלב הפירוט אודות הדרכים להדביר חולדות. הדרך הראשונה לבצע הדברת חולדות, היא באמצעות פריסת מלכודות. קיימים שלושה סוגים נפוצים של מלכודות – מלכודת כלוב, מלכודת קפיץ ומלכודת דבק.

מלכודת כלוב

מלכודת כלוב הינה המלכודת העדיפה מבין כלל סוגי המלכודות. המנגנון שלה, פשוט למדי. בתוך המלכודת מצויה חתיכת מזון מועשרת בריח המגרה את החולדה. החולדה תיכנס למלכודת כדי לאכול את המזון. עם כניסתה למלכודת, היא תלחץ על זיז שגורם לדלת המלכודת להיסגר. כך, החולדה תיכלא בתוך המלכודת.

לאחר הלכידה, תוכלו לקחת את החולדה לשטח פתוח המרוחק יחסית מהעיר ולשחרר שם את החולדה. זהו יתרונה הגדול של מלכודת הכלוב להדברת חולדות. האפקטיביות של ההדברה גבוהה למדי, אך בד בבד היא לא משמידה את החולדה אלא רק כולאת אותה.

פריסת המלכודת יכולה להיעשות באופן עצמאי, אולם אם אין לכם ניסיון בהדברת חולדות, ייתכן מאוד שהצבת המלכודת על ידיכם לא תהיה אפקטיבית דיה. זאת, מאחר שיש לדעת באיזה מיקום רצוי לשים את המלכודת כדי שהחולדות אכן תיכנסנה אליה, איך בדיוק להציב אותה כדי שהחולדה תינעל בתוכה ועוד. לכן, ככל שאתם נעדרי ניסיון בתחום הדברת חולדות, רצוי להזמין מדביר להדברת החולדות.

מלכודת קפיץ

מלכודת הקפיץ פועלת גם היא במנגנון של פיתיון ואפקט לכידה. אלא שבשונה ממלכודת הכלוב, במלכודת הקפיץ עם עליית החולדה על המלכודת, הקפיץ ייסגר עליה ויוביל בהכרח למותה. אם אין ברצונכם להתעסק עם שחרור החולדה בטבע ואתם מעדיפים את החולדה מתה, הרי שמלכודת הקפיץ היא הפתרון עבורכם לצרכי הדברת חולדות.

מלכודת דבק

חשוב לנו לכתוב על מלכודת הדבק לא כדי שתשתמשו בה, אלא למען תמנעו ממנה! מנגנון מלכודת הדבק הוא הפשוט ביותר. על המלכודת מונח הפיתיון ודבק עוצמתי במיוחד. עם עליית החולדה על משטח המלכודת היא נדבקת אליו ולא תצליח להשתחרר. החולדה תיאבק בכל כוחה כדי להשתחרר מהמלכודת, תוך סבל וייסורים, עד שתמצא את מותה.

מלכודות דבק היו נפוצות למדי בשוק. בשנה האחרונה, בשנת 2022, העבירו שרת הסביבה לשעבר גילה גמליאל וחבר הכנסת גבי לסקי תיקון לחוק צער בעלי חיים, האוסר על שימוש במלכודות דבק לצורך הדברת חולדות ומכרסמים בכלל. החלטה זו מוסרית ונכונה.

הדברה ברעל

כאשר אנו מתמודדים עם מכת חולדות ולא עם חולדה בודדת, ההדברה היעילה ביותר היא הדברה ברעל. במסגרתה, יפזר המדביר בבית ובסביבתו חתיכות מזון מורעל. החולדות יאכלו מהמזון המורעל. בשלב הראשון, החולדות תהיינה מרוצות מהמזון הקל והטעים שהשיגו. אלא שכעבור יומיים או שלושה ימים, הרעל ייתן את אותותיו והמכרסמים ימצאו את מותם בזה אחר זה.

ריסוס הבית נגד חולדות הינו אפשרי, אך מסוכן ולא רצוי. כזכור, המטען הגנטי של חולדות מזכיר את זה של בני האדם הרבה יותר מהמטען הגנטי של יתושים, נמלים ושאר מזיקים ממשפחת החרקים. כתוצאה מכך, נדרשות כמויות מאסיביות של חומרי הדברה חזקים לביצוע הדברת חולדות בריסוס. חומרים אלו כבר יצאו משימוש ואסורים על פי חוק. לכן, כאשר נרצה לבצע הדברת חולדות, נתמקד באמצעים האמורים ולא בריסוס.
ביצוע שירותי הדברה אינו עניין של מה בכך. מדובר בעסק מסוכן ומוסדר ברגולציה. המדביר שלכם חייב לשאת ברישיון הדברה בתוקף מטעם רשות הטבע והגנים או המשרד להגנת הסביבה. ללא רישיון שכזה, עבודתו אסורה ומסוכנת.  רישיון ניתן למדביר לאחר שהנפיק תעודת יושר מהמשטרה והשלים קורס של שלושה חודשים בנושא ההדברות מטעם רשות הטבע והגנים. שימו לב כי הרישיון של המדביר עודנו בתוקף, וכן שהוא תואם לסוג ההדברה הספציפית – הדברת דירות או הדברת חוץ. אנו בטוחים כי אתם מעוניינים לדעת מהי עלות הזמנת מדביר לצורך הדברת חולדות. הדברת מכרסמים בתוך הבית או בביוב, תעלה החל משלוש מאות שקלים. כאשר מדובר בהדברת מכרסמים בבית עם גינה או בעליית גג, ההדברה תעלה לפחות שלוש מאות וחמישים שקלים. הדברת מכת חולדות בבניין יכולה לעלות גם אלף שקלים ולמעלה מכך – הכל תלוי בנסיבות המדויקות. 
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה
הדברות הסביבה מובילים את תחום ההדברות בישראל. עם צוות של מדבירים מוסמכים בכל סוגי ההדברות, ברמות רעילות שונות. הדברות הסביבה שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות מזיקים מכל הסוגים ובכל סוגי המבנים.

מידע נוסף סביב הנושא

הדברת חפרפרת

מחפשים שירות הדברת חפרפרת מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת חולד

כאשר אתם נתקלים בתילי עפר ואדמה בשדה, כנראה שאתם אומרים – "היי, הנה חפרפרת!" זהו תיאור שגוי של המציאות. מי שחופר את אותן חפירות בארץ

הדברת כיני יונים

מחפשים שירות הדברת כיני יונים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הדברת יונים

מחפשים שירות הדברת יונים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

הדברת עכברים

מחפשים שירות הדברת עכברים מבעל מקצועי אמין ומקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה